Що буде, якщо відмовитися від кави?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Редакція Beauty HUB вирішила змінити своє життя в новому році, пообіцявши відмовитися від шкідливих звичок і нарешті взяти себе в руки. І ось що з цього вийшло.

«З сьогоднішнього дня я не п’ю каву! – Звідки ж ти сили будеш брати?» – почула я у відповідь. Реакція на мою відмову від кави була різною: близькі люди підтримували, подруги переживали й злилися – як це я не складу їм компанію для походу до наших улюблених кав’ярень. Зізнаюся, спочатку було складно. Я звикла починати свій день із дози кофеїну. Стоїш така в піжамі, дивишся з вікна на ранкове сонце й потягуєш солодку каву з молоком. Потім приходиш на роботу та запрошуєш колегу на капучино (ну не воду ж вам біля кулера пити), а ввечері знову відчуваєш гостре бажання підбадьоритися.

У минулому році я помітила, що щось не так: я стала засинати пізніше на 2−3 години, посеред дня з’являвся головний біль, нудота, шкіра стала тьмяною. Я всерйоз замислилася: а чи потрібен мені цей божественний напій, якщо мій організм так гостро реагує на нього?

У книзі «The Everything Store. Джефф Безос та ера Amazon» автор Бред Стоун писав, що за часів, коли компанія тільки починала розвиватися, один із її менеджерів заборонив співробітникам пити каву. Він вважав, що енергію для роботи потрібно брати з вуглеводів. І він мав рацію! Тепер, коли я відчуваю втому або знаю, що сьогодні мені належить багато роботи, я з самого ранку приймаю в їжу повільні вуглеводи: гречку, овочі, макарони з твердих сортів пшениці. Якщо хочу швидко підбадьоритися – п’ю чорний чай. До речі, одна чашка містить близько 40−60 мг теїну (чайного кофеїну), який набагато м’якше сприймається організмом. Найбільша кількість кофеїну міститься в чаї пуер, улун, а також в чаях з бергамотом.

Ще одна альтернатива кави – цикорій. Смак напою найближчий до кави, при цьому в ньому зовсім немає кофеїну. Замість цього там є інулін, який добре впливає на мікрофлору кишечника та знижує рівень цукру в крові. Хтось може сказати, що цикорій не зрівняється за смаком зі справжньою кавою. Але особисто для мене це прекрасна заміна (можливо, я не такий вже й кофеман).

Чи змінилося щось в моєму фізичному стані? О так! Всі симптоми, що турбували мене до експерименту, зникли, а це доводить, що кава – це точно не мій напій. Сьогодні я випила свою першу чашку капучино, і що ви думаєте – погане самопочуття до мене повернулося.

Більшість із цікавістю питають: «Як же ти витримала місяць без кави?». Насправді, все виявилося набагато простіше, ніж я припускала. Ломка була лише на самому початку, коли подруги звали мене на каву. На третій або четвертий день експерименту я заново відкрила для себе чорний чай і звичайну воду. Наступний етап в моєму житті – відмовитися від цукру. Good luck to me!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також