Що таке дієта палео: переваги й підводні камені

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

диета палео

Кажуть, раніше люди не хворіли, бо правильно харчувалися. Перевірити, чи це так, досить легко! Саме для цього було розроблено палеодієту – білок, корисні жири, клітковина та жодних швидких вуглеводів. Розповідаємо, що це таке і як вона працює.

Що таке палеодієта

Палеолітична дієта (дієта кам’яної доби, палеодієта, дієта палео) – це план харчування наших предків, мисливців і збирачів, що жили в часи палеоліту тисячі років тому. Звичайно, складно з точністю сказати, що саме вживалі древні племена, але хоча б приблизно раціон харчування можна уявити.

Початок цього руху заклав гастроентеролог Волтер Л. Воєгтлін у книзі 1975 року Stone Age Diet. Потім прапор підхопили 1985 року Стенлі Бойд Ітон і Мелвін Коннер. Але основну популярність палеодієта набула завдяки Лорену Кордейну в його книзі 2002 року The Paleo Diet.

У 80-ті роки дослідники Стенлі Бойд і Мелвін Коннер дійшли висновку, що за сорок тисяч років наш організм не сильно змінився генетично, тому нам може підійти стиль харчування давніх людей. Оскільки в кам’яному столітті люди не вирощували пшеницю та інші зернові, вам доведеться відмовитися від борошна, каш, молочних і кисломолочних продуктів (домашніх тварин ще не було). Натомість у раціоні стане набагато більше білка (м’ясо, птиця, яйця, морепродукти та риба), невелика кількість фруктів та овочів (не крохмалистих), а також горіхи й насіння. Не рекомендується вживання солі, а з підсолоджувачів дозволені лише натуральні – мед і кленовий сироп.

Переваги дієти палео

диета палео

Дослідження показують, що такий стиль харчування дозволяє швидко схуднути, знижує артеріальний тиск, покращує здоров’я серцево-судинної системи, зменшує запальні процеси в організмі, підвищує чутливість до інсуліну.

 Підвищує чутливість до інсуліну

Це тому, що ви виключаєте з раціону вживання швидких вуглеводів. Це значно знижує навантаження на підшлункову залозу, отже, і потребу в інсуліні.

Дослідження показали, що палеодієту може знизити секрецію інсуліну і, отже, підвищити ефективність інсуліну. Це знижує інсулінорезистентність, рушійну силу діабету 2-го типу. Завдяки переходу на палеодієту діабетики з цим типом можуть знизити кількість необхідних ліків. Звичайно, все це має відбуватися під наглядом фахівця.

Покращує здоров’я серцево-судинної системи

2015 року проведені дослідження показали, що палеодієта значно знижує загальний холестерин, ЛПНЩ, тригліцериди та підвищує ЛПВЩ порівняно зі стандартним харчуванням.

Дарує більше енергії

Вживання продуктів з низьким глікемічним індексом (ГІ) в рамках палеодієти означає, що у вас не буде падіння енергії, яке зазвичай відбувається незабаром після високого рівня ГІ і солодких продуктів.

Знижує загальне запалення в організмі

Вживання продуктів із низьким вмістом вуглеводів та низьким ГІ, зокрема жирних кислот омега-3, значно знижує запальні процеси в організмі.

На сьогодні представлено не так багато досліджень дієти палео та її вплив на запальні процеси в організмі, але у звіті Американського фізіологічного товариства за 2016 рік повідомляється, що перехід із калорійної західної дієти на палеодієту призвів до змін у біомаркерах запалення.

Протипоказання

Протипоказань до цієї дієти немає.

Підводні камені

Основна проблема в тому, що у раціоні має бути багато м’яса. Ідеальний варіант – дичина. Молочні та кисломолочні продукти, які виключені з меню палео, доступні для всіх верств населення та вважаються корисними. Не всі можуть дозволити собі харчуватися в такий спосіб, оскільки це дуже дорого.

Ви зможете досягти схожих результатів, якщо просто почнете займатися спортом і підкорегуєте свій звичний раціон, приберете швидкі вуглеводи та швидкоїжу, додавши більше овочів, фруктів і здорових жирів.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також