Раціон здорового харчування на кожен день: основні правила

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Раціон здорового харчування на кожен день: основні правила

Яким має бути щоденний раціон правильного харчування, щоб їжа мала максимальну користь для організму? Все по поличках розклала Ніна Ходаковська – нутриціологиня, лекторка і засновниця онлайн-школи Nina School. Ці знання допоможуть вам скласти свій індивідуальний раціон харчування на кожен день.

Налаштувати режим харчування вкрай важливо. Цей крок зробити складно, але необхідно, адже від нього в першу чергу залежить нормальна робота шлунково-кишкового тракту, стан шкіри, вага, робота гормональної та нервової системи. Про те, з чого має складатися щоденний раціон харчування, – в цій статті.

Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com/

Що має бути в основі раціону

Безумовно, овочі. Їх кількість має становити приблизно 40-70% від усього раціону. До них належать всі листові зелені овочі, особливо шпинат, а також броколі, окра, пекінська капуста, перець, цибуля, часник. Намагайтеся в кожен з прийомів їжі додавати на тарілку листя зелені, салат або улюблені овочі окремо.

Раціон здорового харчування на кожен день: основні правила

Дуже важливо, аби в раціоні було м’ясо: органічна індичка, курка і дика свіжа риба, наприклад, лосось. М’ясо – це корисний білок, кількість якого має становити приблизно 10-20% щоденного раціону. Вибираючи м’ясо, намагайтеся знаходити органічне, а якщо це неможливо, то хоча б без вмісту антибіотиків і стероїдів.

Третя важлива складова щоденного раціону – зернові, що не містять глютен. Їх має бути не менше 20-30%. Які ж крупи можна вживати? Зверніть увагу на коричневий рис, овес (в разі стерпності) і введіть в раціон на більш пізніх стадіях дотримання правильного харчування.

Крім того, важливо дотримуватися балансу білків, жирів і вуглеводів, тому і раціон харчування варто підбирати виходячи з цих потреб. Корисні жири – це олія гхі, кокосова, олія авокадо й оливкова. Крім того, в раціоні мають бути горіхи – джерело корисних жирів для організму.

Від чого варто відмовитися або звести до мінімуму

Обмежити в повсякденному раціоні варто всі види і форми цукру: солодкі газовані напої і штучні замінники цукру, молочні продукти тваринного походження, будь-які види швидкоїжі або смаженої їжі, гідрогенізовані олії, червоне м’ясо.

Ми те що ми їмо. Їжа, потрапляючи в організм, розщеплюється на білки, жири і вуглеводи, які в свою чергу розпадаються на ще більш дрібні молекули – амінокислоти, глюкозу, тригліцериди, жирні кислоти, вітаміни, мінерали та воду. Якщо їжа корисна, різноманітна і якісна, то від неї організм отримає максимум користі. Тому підходьте до вибору продуктів усвідомлено і будьте здорові!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також