Що таке інді-парфумерія і в чому її особливість

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Що таке інді-парфумерія і в чому її особливість

Інді-парфумерія – це відносно нова, авангардна нонконформістська частина парфумерії. Дізнаємось, в чому її особливість і звідки вона з’явилась.

Анна Соколова, інді-парфумерка, founder sklva.perfumes

Що таке інді-парфюмерія

Інді в перекладі з англійської independent  означає «незалежна». Ви, певно, знайомі з цим терміном в інших сферах, наприклад, музичні інді-гурти, інді-фільми. Тут немає жодного зв’язку з Індією, хоч слово і схоже. Термін «інді» описує бренди, які є маленькими і незалежно засновані власне самими парфумерами.

Інді-парфумерію, на мою думку, можна сприймати як частину нішевої парфумерії, бо вона з самого початку ставила собі за мету красу і самобутність парфумерної композиції в першу чергу, опускаючи важливість яскравої упаковки і реклами селебрітіз. Саме тому ми досі зустрічаємо бренди з однаковими флаконами для всіх парфумів лінійки. Але зі зростанням могутності корпорацій колись засновані творцями або арт-директорами нішеві бренди були викуплені корпораціями, що призвело до їхньої оптимізації, і парфуми в цій області все більше відповідають трендам і смаку масового споживача. 

На Заході для позначення цієї категорії часто використовують слово artisan, тобто ремісник. Вся робота виконується вручну самими творцями. Але в нас це слово не прижилось, і для таких брендів  використовується саме «інді».

Чим відрізняється інді-парфумерія від інших

Що таке інді-парфумерія і в чому її особливість

Інді-парфумерія – самобутня і дуже різноманітна. Найбільше вона відрізняється від люксової або нішевої тим, що творці не є парфумерними експортерами і вивчають парфумерне ремесло через щиру любов до парфумерного мистецтва, адже їхня основна мета – привнести у світ нове, світле, прекрасне, а саме –  самобутні парфуми, наділені душею та змістом. Зазвичай інді-парфумери самоучки або ученики самоучок.

Те, що творці навчаються самостійно, як недолік, так і перевага інді-парфумерії, адже незаангажовані майстри з чистою любов’ю до парфумерного мистецтва відкриті до експериментів і пошуку нових сполучень, яких може боятися комерційна парфумерія, вважаючи ризикованими. 

Тож, якщо хочеться чогось щирого і незвичайного – тоді вам точно варто пробувати інді-парфумерію.

Хто такі інді-парфумери

Що таке інді-парфумерія і в чому її особливість

Відсутність диплому сьогодні вже не є проблемою, адже завдяки глобалізації виникає все більше  можливостей для навчання цього ремесла в усьому світі. Уроки від дипломованих парфумерів, курси, майстер-класи, література, спілкування, жага до знань і невпинний саморозвиток дає можливість інді-парфумерам досягти високого рівня майстерності. Час, в якому ми живемо, неймовірний! Світ дає необсяжну кількість можливостей, обмежуємо себе, зазвичай, лише ми самі.  

Інді-парфумер, окрім того, що створює парфуми, сам засновує власний бренд і на початку самостійно виконує більшість функцій, зокрема упаковку своїх парфумів і відправку замовлень. Така собі «людина-оркестр». Стовідсоткова ручна робота і розуміння своєі справи навіть у дрібницях.

Майстерність інді-парфумерів зростає з досвідом, а незвичайні парфумерні рішення робить цей напрям таким цікавим і не схожим на загальноприйняті аромати.

Особливості інді-парфумерії

Що таке інді-парфумерія і в чому її особливість

Інді-парфумерія все більше набуває популярності, бо поціновувачі ароматів втомилися від однотипних парфумів і шукають чогось нового, самобутнього. Місцеві творці більше спілкуються з людьми, мають можливість піднімати парфумерні теми, близькі споживачу. 

Наприклад, запах чорної смородини для багатьох дуже рідний і пов’язаний з приємними дитячими спогадами. Або квітучий бузок, яким ми насолоджуємося в травні, є паралельною темою. 

Складнощі, з якими стикаються інді-парфумери, – собівартість упаковки і сировини, яка вища, аніж у великих брендів завдяки тому, що творці не можуть собі дозволити робити великі оптові закупівлі. Тому ціни на інді-парфуми часто такі ж або вищі, ніж в нішевий парфумерії. Це робиться для того, аби бренд не тільки виживав, але й зростав і розвивався. 

Я пишаюся тим, що докладаю зусиль до розвитку інді-парфумерії в Україні. Моя мета – шукати інші, власні, цікаві парфумерні ідеї, аби дати вам можливість відрізнятися! Бути собою, унікальною, не схожою на інших, особистістю. 

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також