Селективні аромати: парфумерія, про яку всі говорять

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Сьогодні багато перед ким постає питання, що таке селективний парфум і чим він відрізняється від тих, що пропонують елітні бренди і мас-маркет. Спробуємо розібратися, що таке селективна (нішева) парфумерія, і чому вона на слуху останнім часом.

Незвичайні аромати, які майже неможливо зустріти на інших людях, мабуть, мрія будь-якого шанувальника. Пахнути не як усі – це модно і, як правило, дорого. Купуючи таку туалетну воду, ви платите не за гучну рекламну кампанію, а за якісні інгредієнти, роботу кращих майстрів і справжній витвір парфумерного мистецтва.

За створенням селективу стоїть світ, який вабить і притягує, склад таких композицій часто можна розпізнати, але їх звучання помітно відрізняється від того, що продається на полицях мас-маркету. Редакція Beauty HUB пропонує дізнатися більше про дивовижну парфумерію зі своєю філософією і законами.

Селективний парфум і його особливості

Селективная парфюмерия

Селективні парфуми – це ексклюзивні аромати найвищого класу, що випускаються невеликим тиражем і призначені для вузького кола поціновувачів. Така продукція є однією з найдорожчих на парфумерному ринку і має куди більш складну структуру, ніж масовий продукт. Для виробництва нішевих композицій використовується переважно натуральна сировина, але зустрічаються і синтетичні компоненти найвищої якості.

Це далеко не всі характеристики нішевих духів, їх набагато більше. Наприклад, вони зроблені вручну і часто створюються однією людиною (їх називають «носи») або групою парфумерів, керованих креативним директором селективного Дому. Нішеві виробники часто залишаються в тіні, практично не рекламують свої твори і пропонують їх невеликими партіями. А парфумери, що створюють ці запахи, не женуться за модним трендами, покладаючись виключно на свій бездоганний смак.

Цветок

Для розробки селективу потрібна колосальна робота й особливий рідкісний талант, без якого неможливо отримати дійсно неповторний запах. Тому часто пошук необхідної ноти може стати справжнім полюванням для парфумера: ніщо не зупинить справжнього професіонала зірватися навіть на інший кінець планети, аби «зловити» потрібний відтінок. Парфумери селективних брендів – божевільні в хорошому сенсі цього слова. Ці люди завжди шукають натхнення для перетворення емоцій на нестандартні аромати, щоб дарувати світу унікальні за своєю природою запахи.

Якщо опустити всі тонкощі та правила, то філософія цієї парфумерної історії зводиться до таких аксіом: кращі інгредієнти, один автор, жодного масового виробництва, лаконічна упаковка і мінімум реклами. Кращим рекламним оголошенням для нішевих парфумерних домів є їх хороша репутація.

Чим відрізняється нішева парфумерія від селективної

А чи є взагалі різниця? В англійській мові існують два окремі терміни: niche – духи з натуральним складом й обмеженою дистрибуцією, а також selective – «дорогі» парфумерні видання широко відомих марок. На нашому ринку межі між цими двома поняттями розмито: селективні або нішеві аромати – синоніми, плутанина між якими обумовлена лише тонкощами перекладу.

Селективна парфумерія як мистецтво

Цветы

Мистецтво нішевої парфумерії полягає в тому, щоб надавати кожній ноті оригінального штриха, знаходити незвичайні поєднання і перетворювати цю ароматну суміш на дивовижні композиції, які оп’яняють, зачаровують і не залишають байдужим нікого, хто хоч раз із ними стикався. Не може не радувати те, що селективні аромати ніколи не виходять з моди. Ці композиції спричинені залишатися актуальними поза часом і тенденціями.

У парфумерних колах часто говорять, що нішеві парфуми – це не що інше, як справжнє диво, оскільки кожна композиція поєднує в собі не просто суміш унікальних, часто дуже рідкісних нот – в ній закладено почуття й емоції автора. У будь-якому такому витворі ви можете відчути настрій його творця й емоції, які він відчував, коли вибирав кожен інгредієнт. Адже селективна парфумерія не спирається на смаки мас, все вирішує «ніс» автора.

Можна сміливо стверджувати, що тренд на селективні аромати продиктовано бажанням сучасних людей відрізнятися від більшості. У світі, де всі нескінченно копіюють і повторюють один одного, хочеться виділятися і залишатися несхожим. В цьому і є магія нішевих ароматів – вони дозволяють нам мати те, що підкреслить нашу індивідуальність і фірмовий стиль. Парфум люкс-класу багато в чому схожий на розкішний аксесуар, що прикрашає тіло людини, яка його обрала.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також