Словник молодіжного сленгу: що таке зашквар

  • Трихологія

  • Акне

  • Пігментні плями

    Пігментні плями

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

Словник молодіжного сленгу: що таке зашквар

Слово «зашквар» увійшло в підліткову моду набагато раніше за інших сленгові вирази, проте не всі знають його значення та історію. Яка, до речі, не найприємніша, адже слово має коріння з кримінального жаргону.

Продовжуємо вивчати сленгові слова, які допоможуть краще розуміти підлітків. Прийшов час розібратися з популярними виразами «зашквар» і «зашкваритися», які прийшли в молодіжний сленг з жаргону ув’язнених.

Що означає «зашквар»

Зашквар – щось ганебне, принизливе, непристойне, а також відчуття сорому за негідний вчинок. До словника тинейджерів жаргонізм потрапив з тюремної лексики: ув’язнені вживають слово «зашкваритися», тобто зробити щось неправильне, знизити свій статус, «забруднитися», поспілкувавшись з «опущеною» людиною. Попри не дуже приємну історію походження, сьогодні цей сленг активно вживається не тільки школярами, а й людьми більш старшого покоління. Молодь, як ми вже з’ясували, вкладає в нього трохи інший зміст.

Слово також адресують тим, хто одягається не модно, не стильно, не гарно чи, навпаки, носить одяг, що став надто поширений. Якщо ваш підліток говорить вам, що у нього зашкварний прикид, то він показує, що йому соромно в цьому ходити.

Жаргонізм «зашквар» може виступати і як прислівник, і як іменник. Також існують інші форми слова – прикметник «зашкварний» і дієслово «зашкваритися». Синоніми: відстій, кринж.

Приклади використання

***

Прикинь, у Єгора батьки забрали смартфон, повний зашквар!

***

Її нова стрижка – це просто якийсь зашквар.

***

Твоя нова кофта повний зашквар!

***

Спочатку він поводився адекватно, але через пару годин його повністю зашкварило.

***

Носити тренікі з челсі – зашквар!

***

Вже купу раз чув цей трек, для мене це зашкварно.

***

Це не просто зашквар, а зашкварище.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також