Словник молодіжного сленгу: що таке кринж

  • Трихологія

  • Акне

  • Пігментні плями

    Пігментні плями

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

Словник молодіжного сленгу: що таке кринж

З’ясовуємо, що означає слово «кринж» і звідки воно взялося. А також, що таке «кринжово», «кринжевати» і «ловити кринж».

Популярне нині слово «кринж» все частіше зустрічається в соцмережах і в коментарях на відеохостингу. Знаєте його значення? Якщо ні, то в XXI столітті це повний кринж! А якщо без жартів, то давайте з’ясуємо, що ж воно означає і в яких випадках його доречно вживати.

Не забудьте також дізнатися значення жаргонізмів ауф, азаза, вайбити, варик і дієслів агритися, байтити, войсити і бомбити.

Що значить «кринж»

Ще одне англійське слівце, що перекочувало в сленг молоді. Це калька з дієслова to cringe, що перекладається як «зщулюватися», «щулитися» або «здригнутися». Мовою тинейджерів позначає почуття сорому. Запитаєте, навіщо ж ще одне слово, якщо вже є знайомий нам «іспанський сором» (відчувати незручність за чужі дії або плоскі жарти)? Ну, це не зовсім те. Кринж – це, швидше, якась суміш між незручністю і соромом.

Саме слово можна вживати не тільки як іменник, але і як прикметник (кринжовий), прислівник (кринжово), а також застосовувати як дієслова (кринжевати). Якщо підліток говорить вам, що хтось з його однокласників або знайомих «поводиться кринжово», це означає, що людина змушує інших відчувати незручність за свою поведінку. Іноді діти такої думки про своїх батьків або про більш старше покоління. Адже коли бабусі з дідусями намагаються зрозуміти підліткову моду, а дорослі в деяких ситуаціях хочуть прикинутися молоддю, в очах дитини це виглядає рівно так само: трошки соромно і ніяково. Аж зщулюєшся.

У міру входження слова «крмнж» в обіг з’явився стійкий вираз «ловити кринж» і «зловити кринж». Це означає відчувати відразу, огиду або обурення з будь-якого приводу, може також використовуватися для опису абсурдної ситуації. Як альтернативу жаргонізм можна замінювати такими сленговими синонімами, як «треш», «зашквар» і «повна дичина».

Приклади використання

***

Пекельний кринж же, ну!

***

Фу, який кринж!

***

Його виступ – тотальний кринж. Допоможіть мені це розгледіти!

***

Чувак, ну ти мені і відос кинув, я кринжанув.

***

Нові кліпи Баскова і Кіркорова – це суцільний кринж.

***

Не змушуй мене кринжевати.

***

Брати такі інтерв’ю в XXI столітті – повний кринж.

***

Він вийшов п’яним на сцену, аудиторія кринжевала.

***

У цієї групи найбільш кринжові пісні, які я чув.

***

Ловлю дикий кринж від цих новомодних слівець.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також