Як виростити авокадо з кісточки: покрокова інструкція

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як виростити авокадо з кісточки: покрокова інструкція

Заморський суперфуд не обов’язково купувати в магазині — авокадо можна виростити самому в домашніх умовах. Як саме можна це зробити, розбираємось разом.

За останній рік ми всі почали частіше готувати вдома, а дехто ще й вирощувати деякі інгредієнти для страв на імпровізованих грядках, облаштованих на підвіконнях. Причиною цьому, очевидно, стало сплетіння таких факторів, як турбота про чистоту й екологічність продуктів, занепокоєння стосовно стану здоров’я і , звичайно, пандемія, яка періодично закриває на замки наші улюблені заклади, а інколи і крамниці.

Якщо ви вирішили записатися до лав домашніх городників, почати можете з вирощування авокадо. Для цього не потрібно особливого інвентарю та академічних навичок, лише кісточка від авокадо, вода, невелика посудина, ґрунт і коротка інструкція від Beauty HUB.

Крок № 1 — придбайте авокадо (правильне!)

Авокадо можна виростити лише з кісточки якісного плоду. Отож почати справу варто з вибору хорошого продукту. Успіх у вирощуванні авокадо з кісточки може вам гарантувати продукт темно-зеленого кольору з відчутними горбиками на шкірці. На поверхні не повинно бути тріщин і плям — це ознака перезрілості. В ідеалі шкірка авокадо повинна прогинатися при натисканні на неї. Але можна придбати і твердий продукт та поставити його достигати на підвіконні.

Крок № 2 — акуратно відділіть кісточку від м’якоті

Необхідно акуратно витягнути кісточку з авокадо так, щоб не пошкодити  ножем чи іншими гострими предметами і промити її теплою водою. Коли змиєте всі залишки м’якоті, протріть сухим рушником. Після цих маніпуляцій ви маєте отримати чисту кісточку однорідного відтінку — тільки з такої може вирости гарний плід.

Як виростити авокадо з кісточки: покрокова інструкція

Крок № 3 — посадіть кісточку

Посадити і виростити авокадо можна декількома способами. Перший вимагає посадити кісточку відразу в ґрунт. Садити авокадо потрібно тупим кінцем донизу так, щоб орієнтовно половина залишилася на поверхні. Якщо поливати ґрунт кожних 3–4 дні й тримати горщик у теплому і світлому місці, за кілька місяців повинні з’явитися перші корінчики.

Другий спосіб вирощування авокадо — проколоти кістку трьома або чотирма зубочистками чи дерев’яними паличками й поставити в склянку з фільтрованою або відстояною водою так, щоб її половина була у воді, а половина залишилася в повітрі. Уже за кілька тижнів на кісточці мають з’явитися паростки.

Виростити авокадо без зубочисток також можна. Для цього потрібно акуратно очистити кісточку від шкірки й помістити гострим кінцем вгору у вузьку посудину так, щоб вона не перехилялася. Половину кісточки заповніть водою й чекайте паростків.

Як виростити авокадо з кісточки: покрокова інструкція

Крок № 4 — правильно доглядайте рослину після пророщення

Найважливіший етап у вирощуванні авокадо починається тоді, коли з кістки проросли корінчики. Якщо до цього кістка стояла у воді, її потрібно пересадити в ґрунт.

Висадіть кісточку так, щоб вона була в землі приблизно наполовину, не більше. Намагайтеся не пошкодити коріння під час посадки.

Поставте горщик з рослиною у світле місце, бажано на підвіконня, й поливайте 2–3 рази на тиждень. Земля завжди має бути злегка вогкою. Після того, як проростуть листочки, оприскуйте їх водою. Кімнатна температура — ідеальна для вирощування авокадо, тому додаткового обігріву йому не потрібно.

Крок № 5 — очікуйте плодів

Плоди авокадо дасть мінімум за 5–6 років. Для того, аби скуштувати авокадо, вирощене власноруч, увесь цей час вам доведеться доглядати за рослиною: зволожувати ґрунт, оприскувати та, за можливості, влітку виставляти на свіже повітря. Щороку бажано пересаджувати деревце в більший горщик.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також