Звідки беруться веснянки: причини появи і як захистити шкіру

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

причины появления веснушек

Поява ластовиння пов'язане з порушенням пігментації нашої шкіри. Перші веснянки з’являються ще в дитинстві, взимку їх майже не помітно, а ось у період активного сонця їх стає видно.

Що таке веснянки

Простими словами це клітини-меланоцити, які з певних особливостей організму (наприклад, через конкретні гени) виробляють більше пігменту, ніж інші клітини шкіри. Прийнято вважати, що веснянки з’являються від сонця, але це не так. Ці маленькі цятки виявляються в дитячому віці, досягають активного прояву в підлітковому, а з часом стають менш помітними. Але сонце є провокатором вироблення більшої кількості меланіну: чим більше ви перебуваєте на сонці без захисту, тим помітнішими стають веснянки. Таким чином шкіра захищається від впливу ультрафіолету і опіків.

причины появления веснушек

Найпомітніші веснянки зустрічаються у людей з рудим волоссям. Ці особливості пов’язані з генами, від яких залежить форма меланіну, що буде виробляти організм. З’являтися веснянки можуть на шкірі будь-якого типу, але більш помітні вони, звичайно ж, на світлій шкірі.

Крім спадковості, на появу веснянок можуть впливати і інші фактори. Наприклад, проблеми з гормональною системою, стрес, надлишок окремих вітамінів і мікроелементів, а також проблеми з роботою печінки. Деякі косметичні процедури, які агресивно впливають на шкіру (наприклад, часті пілінги) також можуть стати причиною появи веснянок. Саме тому потрібно обов’язково захищати шкіру від ультрафіолету. Перегляньте свій догляд за шкірою обличчя. Можливо, ви використовуєте засоби, які провокують появу ластовиння. Для цього краще проконсультуватися у лікаря-косметолога, який допоможе правильно підібрати косметику.

 

Профілактика веснянок

Незважаючи на те, що веснянки свого часу були трендом і їх малювали, не всі хочуть їх проявів по-справжньому. Для того, щоб навесні уникнути “сонячних поцілунків”, зверніть увагу на запаси вітамінів і мікроелементів вашого організму. В першу чергу при нестачі вітамінів D, C і PP проявляється пігментація. Включіть до свого раціону продукти, в яких міститься нікотинова і аскорбінова кислоти.

веснушки на лице причины

При появі сонечка хочеться швидше поніжитися в його променях. Але не потрібно “дозасмагати” за всю зиму. Перебувати на сонці бажано з 7 до 11 години ранку і після 16-ї години дня. Це не означає, що всі рекомендовані години потрібно лежати під сонцем, дайте організму можливість звикнути до променів світила поступово. Обов’язково використовуйте засоби з фотозахисту. З березня і до осені креми з SPF повинні стати вашими вірними помічниками, і ступінь захисту повинна варіюватися від 30 до 50. Крім цього, хорошими друзями вашій шкірі стануть засоби з антиоксидантами і вітаміном С.

 

Чи потрібно видаляти веснянки

могут ли веснушки появиться с возрастом

Якщо для вас веснянки істотна проблема, їх можна освітлити, а деколи і повністю видалити. Для цього лікарі-косметологи використовують різні засоби: відбілювальні хімічні пілінги, лазерні технології, ін’єкційні методи з використанням препаратів із відбілювальним ефектом. Якщо ж ви не хочете вдаватися до послуг косметолога, включіть у свій догляд спеціальні відбілювальні засоби. За відгуками власниць пігментних плям і веснянок, правильно підібрані засоби для відбілювання шкіри обличчя можуть давати відмінні результати. Але вже підбирати такий засіб все ж краще з фахівцем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також