Що таке олія жожоба
Жожоба – це багаторічні кущі, які ростуть в Північній Америці. Вони не тільки процвітають в суворому, пустельному кліматі, який може вбити більшість живих істот на нашій планеті, але і дивним чином виробляють поживні горіхи з безліччю цілющих властивостей. У їжу їх, звісно, додавати не варто, зате олію з цих горіхів можна використовувати в своїх щоденних ритуалах для догляду за шкірою і волоссям.
Засіб досить ніжний, щоб його можна було застосовувати в якості олії-носія для змішування з іншими ефірними оліями. Але ви також можете використовувати його самостійно.
Багато хто використовує олію жожоба як частину свого ритуалу з догляду за шкірою обличчя і тіла, а також для волосся. І на це є вагомі причини. Існує багато наукових доказів, які підтверджують, що від використання чистої олії жожоба в якості засобу для шкіри і волосся є користь. Про них і поговоримо.
Вона зволожує
Олія жожоба є прекрасним гідратуючим компонентом, тому фахівці косметичних марок найчастіше використовують її для створення поживних і зволожуючих кремів, помад і масок для волосся. Олія як в чистому вигляді, так і в складі beauty-засобів покриває вашу шкіру захисним бар’єром, запобігаючи втраті вологи. Використання олії жожоба для обличчя може допомогти запобігти утворенню бактеріальних інфекцій і прищів. Нанесення масок для волосся з цим продуктом або чистої олії жожоба на волосся допоможе запобігти утворенню лупи.
Вона антибактеріальна
Продукт має протимікробні й протигрибкові властивості. Хоча лабораторні дослідження показали, що олія жожоба не вбиває всі види бактерій або грибків, проте вона вбиває ті бактерії і гриби, які можуть викликати сальмонелу, інфекцію кишкової палички і кандидоз. Власне, це захистить вас від проблем зі шкірою.
Це природний антиоксидант
Олія жожоба містить натуральні форми вітаміну Е. Цей вітамін діє на шкіру і волосся як антиоксидант, тобто продукт допомагає клітинам боротися з окислювальним стресом, викликаним щоденним впливом забруднюючих речовин та інших токсинів.
Засіб не комедогенний
Хоча олія жожоба є рослинною речовиною, її склад настільки схожий на шкірне сало, яке виробляє тіло, що ваша шкіра не помічає різниці. Тому маски для обличчя і тіла на основі продукту або ж олія в чистому вигляді не викличуть закупорку пір. Це також знижує ймовірність накопичення природного шкірного себума в порах, що призводить до зменшення кількості акне і вугрів.
Продукт гіпоалергенний
На молекулярному рівні олія жожоба – не олія, а віск. Хоча вона дійсно може вбиратися в вашу шкіру, а не залишатися лише на поверхні, її воскова природа дозволяє олії жожоба створювати заспокійливий захисний шар на шкірі.
На відміну від інших ефірних олій, олія жожоба не подразнює шкіру. Алергічна реакція зустрічається рідко.
Допомагає контролювати продукування шкірного сала
Олія жожоба регулює вироблення себума сальними залозами, тому що вона дуже схожа на шкірне сало, яке ваше тіло утворює природним шляхом.
Коли ви наносите олію жожоба на шкіру, вона зволожується, заспокоюється і, якщо так можна висловитися, розслабляється, посилаючи сигнал вашим волосяних фолікулам і потовим залозам, що вашій шкірі не потрібно додаткове шкірне сало для зволоження. Олія жожоба відмінно підходить навіть власницям дуже жирної шкіри, так як вона не дає їй виробляти надлишок себума і допомагає запобігти появі прищів, викликаних забитими порами.
Допомагає стимулювати синтез колагену
Антиоксиданти в продукті можуть допомогти організму виробляти колаген. Колаген – це білок, який знаходиться в шкірі й суглобах, а також в хрящах. Рівень колагену з віком зменшується. Це одна з причин того, що структура обличчя змінюється після 35 років, і перші ознаки старіння сигналізують саме про втрату колагену. Дослідження підтверджують, що антиоксиданти в складі олії допомагають поліпшити синтез колагену. Потрібно лише регулярно наносити засіб на шкіру.
Може допомогти при екземі, псоріазі та сухій шкірі
Олія жожоба має протизапальні і загоювальні властивості. Локальне застосування може допомогти зменшити сухість, лущення, свербіж і пов’язані з ними симптоми. Люди з запальними захворюваннями шкіри, такими як псоріаз і екзема, можуть упевнитися, що олія жожоба особливо корисна.
Допомагає при сонячних опіках
Олія жожоба є популярним інгредієнтом деяких натуральних сонцезахисних засобів. Одне з досліджень вчених Джулі Еванс і Елізабет Джонсон про роль фітонутрієнтів у загоєнні шкіри показує, що вітамін Е в поєднанні з іншими антиоксидантами може допомогти захистити шкіру від сонячних променів. Олія жожоба містить і той, й інший інгредієнти. Пошкодження сонцем може призвести до зневоднення шкіри і викликати лущення. Вітамін Е в продукті повертає шкірі вологу і сприяє її загоєнню, заспокоюючи симптоми сонячних опіків.
Може допомогти в лікуванні акне
Одне клінічне дослідження, опубліковане в Complementary Medicine Research, показує, що олія жожоба може допомогти в лікуванні проблемної шкіри. Вона має заспокійливі, загоювальні, протизапальні властивості, а також зволожує шкіру і є природним антимікробним засобом. Ці корисні властивості припускають, що олія жожоба має допомагати у запобіганні акне, а також сприяти загоєнню дрібних прищів.
Як використовувати олію жожоба для обличчя
Ви можете розтерти кілька крапель олії жожоба між долонями і нанести її на обличчя й інші відкриті ділянки шкіри, кожен раз після вмивання і перед зволожувальним кремом. Для більш глибокого зволожуючого ефекту розігрійте ложку олії жожоба (перевірте на долоні, чи терпима температура продукту, щоб не обпекти шкіру) і масажними рухами нанесіть її на очищену шкіру обличчя і тіла перед сном. Залиште на ніч. Чиста олія жожоба повністю всмоктується шкірою, роблячи її м’якою і гладкою.
Ви також можете використовувати олію жожоба в якості основи для масок з іншими органічними компонентами.
Наносити олію на шкіру тіла необхідно за тим же принципом.
Як використовувати олію жожоба для волосся
Кращий спосіб для лікування пошкодженого волосся – використовувати теплу маску з олії жожоба. Просто нагрійте трохи засобу і нанесіть на всю довжину пасом. Досить кількох годин, щоб маска подіяла, проте ви можете залишити її і на ніч, попередньо завернувши волосся харчовою плівкою і рушником, щоб і масло, і себум зі шкіри голови не потрапили на обличчя, і не викликали запалення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!