«Колодязь самотності» Редкліфф Холл
«Ти ні протиприродна, ні огидна, ні божевільна; ти настільки частина того, що люди називають природою, наскільки хто-небудь іще; тільки ти поки не зрозуміла».
Цей чесний, ніжний і пронизливий роман був написаний у далекому 1928 році, й піднята в ньому тема гомосексуалізму − справжній подвиг.
У книзі розповідається про лесбійські стосунки між Стівен Гордон і Мері Льюельїн, яким постійно доводиться чути, як оточуючі відмовляють їм у праві на існування, називають «ненормальними» і просто наказують мовчати. Саме тут, у цих моментах, дається розуміння того, що проблеми створює не сама по собі гомосексуальність, а ставлення суспільства до неї. Адже якби не це, дівчата й на секунду не задумалися б над тим, що потрібно вибирати не за велінням серця, а за встановленими стандартами суспільства.
Проблематика книги досі є актуальною, але ж із моменту видання, на секундочку, пройшло вже 92 роки!
«Аристотель і Данте відкривають таємниці Всесвіту» Бенджамін Саенс
«Мама з татом трималися за руки. Цікаво, − думав я, − як це − тримати когось за руку? Напевно, іноді в чужій долоні можна знайти всі таємниці Всесвіту».
Всі ж пам’ятають себе у п’ятнадцять років: навколишній світ із кожною секундою ставав все більш незрозумілим і страшним, загострюючи всі почуття, немов оголений дріт. Важко було сприймати дорослих, постійне відчуття, що тебе ніхто ніколи не зрозуміє. Ось і головні герої цієї книги не виняток.
Аристотель − замкнутий, ображений на батьків хлопчисько, який зовсім не знає як переводити бурхливі емоції в пропозиції, в той час як Данте − повна його протилежність: дуже щирий і творчий підліток, який терпіти не може взуття. Їх дружба − щось несподіване й нереальне, адже вони обидва з різних світів.
В цю книгу неможливо не закохатися, адже по-справжньому особливою її робить простота та наявність живих і людяних героїв, яких хочеться обійняти й плакати.
«Називай мене своїм ім’ям» Андре Асіман
«Ми належали одне одному, але жили так далеко, що стали належати іншим».
Яскраві пейзажі північної Італії, спекотне літо на березі іскристого моря й ніжна закоханість між двома людьми. Хіба може книга звучати ще солодше?
«Назви мене своїм ім’ям» оповідає про першу справжню любов Еліо − це роман із Олівером, аспірантом батька головного героя, який почався досить несподівано й стрімко. І якщо ви раптом забули, що це таке − сильна й яскрава закоханість − то цей роман створений спеціально для того, щоб знову запалити всередині теплий вогник пристрасті, який колись мотивував вас на божевільні вчинки.
«Саймон і програма Homo sapiens» Беккі Алберталлі
«Ти коли-небудь відчував себе замкненим у самому собі? Не знаю, наскільки адекватно це звучить. Просто іноді здається, ніби всі знають, хто я, крім мене самого».
Саймон, головний герой твору, веселий і харизматичний підліток, у якого, здавалося б, все в житті добре: поруч любляча сім’я і кращі друзі, які ніколи не дають нудьгувати. Але, як і годиться будь-якому милому хлопчику, у Саймона є Великий Секрет, завдяки якому він і зблизився з Блю − своїм анонімним другом по листуванню.
Але як же важко бути дурним: помилково, Саймон випадково залишив свою пошту відкритою в шкільній бібліотеці, через що особисте листування з Блю й довгоочікуваний секрет стали доступними однокласнику. Тепер вся школа знає про те, що Саймон Спір − гей. І це чиста правда. Хлопчику треба буде пройти великий шлях прийняття себе, пояснюючи дивний спосіб «камінг-ауту» своїм друзям і близьким.
«Невидимі монстри» Чак Паланік
«Ти ніколи не станеш красивою, поки не відчуєш себе красивою».
Якщо ви вже встигли ознайомитися з творами Чака Паланіка, то маєте уявлення про те, наскільки автор цинічний, жорстокий і відкритий для опису сцен, які більшість читачів можуть вважати неприємними й навіть огидними. Однак, не порекомендувати цю книгу я не можу, бо в ній мало не основну лінію сюжету посідають трансгендери, а також геї.
Отже, про книгу: якщо «Бійцівський клуб» Чака Паланіка акцентувався на відмові від матеріальних цінностей, то «Невидимі монстри» − від шаблонів краси. Цей роман − суцільний крик душі автора через помилки нашого часу.
Шаннон Макфарленд − головна героїня книги, доля якої постійно приймає сумні оберти. Вона колишня топ-модель, кар’єра якої була вмить перекреслена пострілом із пістолета, що знівечив їй півобличчя. Не дивлячись на свою любов до публіки, їй довелося стати невидимкою − людиною, що приховує своє обличчя за вуаллю. Але її життя на цьому не закінчується: разом зі своїм колишнім хлопцем Манусом і красунею-подругою Бренді, головна героїня займається шахрайством, завдяки якому завжди має доступ до різних наркотиків і болезаспокійливого. Герої твору − втрачені люди, які раз за разом втрачають своє справжнє «я» через нові можливості пластичної хірургії. А все, як не дивно, зводиться до того, до чого можна прийти, прагнучи отримати любов від іншої людини, не встигнувши ще побачити вогник у самому собі.
«Середня стать» Джеффрі Євгенідіс
«Гермафродити були завжди. Калл. Завжди. Платон взагалі говорить, що спочатку всі люди були гермафродитами. Ти не знав? Перший чоловік складався із двох половинок − чоловічої і жіночої. А потім вони були розділені. Саме тому всі шукають свою другу половину. Окрім нас. Ми маємо обидві з самого початку».
«Рано чи пізно таємне стає явним» − фраза, яка надзвичайно добре описує суть роману.
Оповідання історії ведеться від першої особи головного героя, Калла, який повільно, але стрімко занурює нас в історію свого життя ще задовго до його народження, а точніше з третього покоління його родини. Кожен минулий вчинок, інтимні зв’язки, стосунки, − все це відбилося на народженні Калла, його життєвому шляху й елементарному сприйнятті себе як гермафродита.
«Будинок на краю світу» Майкл Каннінгем
«А знаєш, якщо здаватися не тим, хто ти є насправді, можна отримати не ту роботу, не тих друзів, бог знає, що ще. Чи не своє життя».
Цей роман про людей, які роками відкладали життя «на потім» і так невпевнено робили перші кроки, що у підсумку загнали себе в рамки, з яких вже неможливо вилізти. Він про те, що потрібно цінувати тих, хто залишається поруч із тобою, не дивлячись на те, яким дивним ти можеш здаватися решті світу.
«Будинок на краю світу» − розповідь від імені чотирьох основних героїв: суперечливого, нерішучого Джонатана; жіночної, однак зі своїми примхами Клер; Боббі, який пливе за течією; а також мами Джонатана, яка намагається відшукати сенс у житті звичайної домогосподарки.
«Кімната Джованні» Джеймс Болдуін
«Коханців і друзів так само не вибирають, як і батьків. Життя саме нам їх дає й саме ж їх у нас відбирає».
Читати цей роман варто тільки в меланхолійному стані, бо невизначеність і страх головного героя протягом книги вражають до глибини душі.
Цей роман непростий, що зрозуміло з перших сторінок. Головний герой, Девід, втрачена людина, яка ніяк не може дозволити самому собі жити щасливо. Вічні сумніви, прагнення то до «коханої» Хелле, то до коханця Джованні, − його розривають почуття, які так і не допомагають Девіду з прийняттям себе.
Герой стоїть перед вічним вибором між двома партнерами, проте чи призведе його рішення до довгоочікуваного «хеппі енду»?
«Орландо» Вірджинія Вульф
«В кожній людині є коливання від однієї до іншої статі, і часто одяг зберігає чоловіче чи жіноче обличчя, тоді як всередині йде зовсім інше життя».
Доля іноді приймає несподівані оберти. Ось, наприклад, Орландо, головному герою твору, була надана можливість прожити два вічні життя: одне − в якості юнака, якому природою були надані й розум, і краса, і тонка натура, а друге − жінкою, такою ж прекрасною як всередині, так і зовні. І в той час як в образі чоловіка Орландо був у постійному дисбалансі, в образі жінки головному герою вдається прийти до довгоочікуваної гармонії з самим собою.
Варто згадати, в 2018 році в своїй статті для The Guardian Джанетта Уїнтерсон назвала «Орландо» транс-тріумфом.
«Майя та її мами» Лариса Денисенко
«Мене звати Майя. І у мене дві мами».
Хочеться завершити статтю дитячою українською книжкою-картинкою, яка в цікавій манері руйнує бачення звичайної сімейної картини. Все-таки, не дарма ж як і в назві, так і в цитаті йдеться, що у Майї цілих дві мами.
Також, маленька героїня оповідань буде вас знайомити з її класом. Наприклад, Соломійка й Софійка з’явилися на світ завдяки науці, Кирило живе з опікуном, а Раїсі із сім’єю довелося переїхати з Криму. У кожного сім’я дуже різна, але незважаючи на це, всі вони можуть бути щасливими.
Також книжка досить прогресивна у всіх її іпостасях: десь зустрічаються сторінки про те, що всі люди прекрасні по-своєму, десь говориться про нові способи появи дітей, а десь і про те, як же живеться дитині з одностатевими батьками .
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!