Допоки у двері кожного українця не постукала війна, багато хто з нас ніколи не замислювався про важливість та необхідність знань про виживання в умовах блокади, вуличних боїв та артобстрілів. Як діяти, якщо є небезпека, що через ваш населений пункт пройде фронт? Чому непідготовлені підвали та погреби – не найкращі місця для сховища? Як підготувати квартиру для укриття під час бомбардувань? Як правильно заклеїти вікна та дзеркала, і що робити з травмонебезпечними предметами в приміщенні? Де краще залишатися під час воєнних дій – у великому місті чи маленькому селі? Що безпечніше – багатоквартирний будинок чи приватний? Усі ці питання зараз хвилюють мільйони українців, змушених протистояти російським окупантам, які розв’язали агресивну війну проти України та її мирних жителів.
На щастя, в українському Instagram-просторі знайшлася людина, яка знає про виживання під час воєнних дій не з чуток. Йдеться про автора проекту bezdomnie.ua, волонтера з Києва, який просить називати його ім’ям Нікі, бажаючи зберегти анонімність. Вже кілька років він щоденно висвітлює тему безхатченків на своїй інстаграм-сторінці і допомагає людям, що потрапили в біду, а також є автором і розробником концепції двох стін, та інших правил безпеки для мирного населення, які допомагають вижити при обстрілах і вуличних боях.
Усі правила Нікі розробляє, ґрунтуючись на своєму більш ніж 12-річному досвіді перебування у гарячих точках Африки та Близького Сходу, а також з урахуванням 52 відвідин «сірої зони» Донбасу з 2014 року. Його рекомендації, що врятували життя не однієї тисячі мирних людей, поширюють та транслюють Міністерство оборони, РНБО, МВС, МНС, а також усі офіційні телеканали України.
Отже, ось десять простих правил виживання в умовах війни, які слід запам’ятати і суворо їм слідувати.
Правила життя, яким варто слідувати під час війни
Публикация от Вещаем в реж.военного времени! (@bezdomnie.ua)
- Не панікувати!
- Не спускатись у підвали та інші місця, непристосовані для укриття від бомбардувань.
- Дотримуватись правил двох стін, які повинні відокремлювати вас від вулиці (перша бере на себе удар, друга – його наслідки).
- Не підходити до вікон та не фотографувати вибухи.
- Слідкувати за рівнем заряду мобільного телефону.
- Стежити за кількістю заготовленої провізії та у разі потреби поповнювати запаси їжі й води, яких має вистачити на два тижні.
- Не виходити на вулицю в період дії комендантської години та вуличних боїв.
- У темний час доби не вмикати світло, щоб не привертати увагу мародерів.
- Намагатися спати, їсти та пити воду в достатній кількості, щоб не виснажувати організм.
- Залишитися людяним і допомагати безхатченкам.
Ще більше корисної інформації та порад щодо виживання за умов війни шукайте на Instagram-сторінці @bezdomnie.ua.
Бережіть себе та близьких! Слава Україні та її героям!
Головне фото: Shutterstock
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!