5 ключових нот, які мають бути у вашому парфумерному гардеробі

Французький парфумер Родріго Флорес-Ру народився і виріс в Мексиці. Сьогодні він відомий «ніс», який працював із такими брендами, як Tom Ford, Dolce&Gabbana, Zara, Avon, Mary Kay і іншими.

Зі слів Родріго, його пристрасть до парфумерного мистецтва почалася ще в дитинстві. З тринадцяти років хлопчик знав, що в майбутньому хоче створювати аромати. Уже тоді він збирав парфумерну колекцію, вигадував назви і дизайни флаконів. Потім вивчав біологію в університеті, поки 1989-го не переїхав до Франції, де навчався в парфумерній школі ISIPCA в Версалі. Через 30 років він став всесвітньо відомим парфумером, а робота з провідними світовими парфумерними домами звела його на один п’єдестал з найбільш затребуваними майстрами індустрії. На сьогодні він головний «ніс» в Givaudan.

У недавньому інтерв’ю британському Vogue Флорес-Ру назвав п’ятірку кращих парфумерних інгредієнтів, які, на його думку, мають бути в кожній хорошій колекції ароматів. До речі, сам Родріго не раз розповідав, що найбільше йому подобається створювати цитрусові і квіткові композиції.

Бергамот

«Бергамот незамінний у парфумерії, він майже завжди є основним елементом всіх свіжих і насичених ароматів. Крім чаю Earl Grey, це єдиний цитрусовий плід, який не входить до складу продуктів харчування і використовується виключно в парфумерії. У ньому є фольклор; він розповість вам про півдні Італії, єврейської діаспори та про Персію – це бетон будівлі, стовп парфумерії».

Пачулі

«Пачулі відіграє важливу роль в парфумерії, особливо в Азії, оскільки це один з ароматів, що визначають індійську культуру. Він бунтарський і нагадує «свінгуючі шістдесяті». Зазвичай його використовують або багато одразу, або зовсім не використовують. Зокрема, в Velvet Black Patchouli я задіяв три різні види екстракту пачулі – один насичений і сирий, фракціонований і серце пачулі. Духи – це бомба, що цокає, вони пульсують на носі. У пачулі не тільки особливий запах, а й відчуття, яке проникає в частині мозку, що відповідають за емоційне сприйняття».

Ваніль

«Ваніль теж родом з Мексики, тому я дуже нею пишаюся. Навіть якщо це всього лише акцент, 99% ароматів містять проблиски ванілі. Тепер її потрібно запилювати вручну. Це дорогий і рідкісний компонент, який складно виробляти. Як і пачулі, вона краще поєднується з іншими інгредієнтами і покращує звучання інших нот. Ваніль має величезну історію і шляхетність у парфумерії; це п’єдестал, а все інше збудовано на ній».

Зелень

«Свіжозрізана трава, стебла, листя, закриті бутони квітів, овочі, ківі, карамбола… Це прикраса парфуму. Деякі з них натуральні, деякі синтетичні. Мене надихає, коли люди запитують про рослинні складові ароматної піраміди, тому що зелені ноти оживляють аромат. Це фантастичне нагадування про природу і відродження. Цікаво, що після 1945 року, коли багато модних домів відкрилися знову або відкрилися вперше, аромати, що випускалися ними, були переважно зеленими – так вони висловлювали своє прагнення до нового».

Шкіра

«Я люблю шкіру. Це те, що є частиною мого особистого самовираження. Запах шкіри, подібний парі нових черевиків або красивій куртці, дуже складно, але можливо відтворити в парфумерії. Тому ми використовуємо найкращі інгредієнти, ті смолисті, випалені ноти, які найбільше пов’язані з запахом натуральної шкіри. Вона може бути одночасно сексуальною й елегантною, відвертою і розкішною. Пачулі також дуже добре поєднується зі шкірою, я навіть не можу пригадати жоден аромат зі шкіряними нотами, в якому б не було пачулі».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також