Кінець жовтня – найтемніший та містичний час року. Багато людей по всьому світі вірили (а дехто вірить і досі), що це час, коли духи мертвих повертаються, щоб ходити по землі. І не дивно, що багато хто з нас, навіть дорослі, все ще відчувають запаморочення з приводу Гелловіна.
Гелловін – одне з найстаріших свят у світі, але багато людей все ще не знають, звідки взялася традиція ходити по домівках і вимагати солодощі (до речі, продаж цукерок у цю пору року в США перевищує 2 мільярди!), чому люди вбираються в костюми та чому такий великий акцент робиться на привидах, упирях і злих духах. Отже, пора розвінчати п’ять найбільших міфів про Гелловін.
Міф 1. Батьківщина Гелловіна – США
Це поширена помилка, ймовірно, пов’язана з тим, що про Гелловін ми дізналися з голлівудських фільмів і серіалів. У США й правда це свято неймовірно популярне, але витоки Гелловіна сходять до древніх кельтів і до території сучасної Великобританії та Північної Ірландії. За словами історика Ніколаса Роджерса, який вивчав традиції свята, прообраз Гелловіна, найімовірніше, зародився тільки з появою кельтського язичницького свята Самайн, коли кельтські племена святкували закінчення збирання врожаю. А безпосередньо в США Гелловін з’явився тільки в середині XIX століття завдяки іммігрантам із Ірландії, які покинули батьківщину через голод, викликаний неврожаєм картоплі.
Міф 2. Гарбуз на Гелловін – символ зла
Традиційний Гелловінський гарбуз багатьма сприймається як символ вшанування смерті, надприродного та зла. Насправді все набагато простіше: у Великобританії та Ірландії до гарбуза використовували різні овочі, які були символом збору врожаю. Знову ж повертаємося до свята Самайн. А гарбуз почали використовувати тому, що він був у цей час року більш доступним і дешевим. Крім того, саме гарбуз у США був символом збору врожаю ще задовго до появи там Гелловіна.
Міф 3. Гелловін – сатанинське свято
І знову ж повертаємося до язичницького свята Самайн, яке ніяк не стосується ні сатани, ні нечисті, ні бога. Спадкоємець Самайна Хелловін – це християнське свято. День всіх святих (All Hallows’ Day) раніше відзначали 13 травня, але папа Григорій IV у 837 році переніс його на 1 листопада, з’єднавши звичаї кельтів із християнським торжеством. Таким чином він сприяв зверненню язичників на католиків, а 31 жовтня з тих пір стало називатися канун Дня всіх святих (All Hallows ‘Eve), або просто Hallowe’en.
Міф 4. «Гаманець або життя» родом із Середньовіччя
Весела забава на Хелловін «гаманець або життя», «насолода або гидота» (trick-or-treat, коли діти, переодягнувшись у костюми, ходять від хати до хати і збирають солодощі, з’явилася тільки в середині XX століття. Правда, в середні століття напередодні Дня всіх святих по хатах ходили жебраки й випрошували милостиню в обмін на частування, яке називалося «духовними пиріжками», бідняки обіцяли молитися за померлих родичів господарів.
Міф 5. Гелловін починався як конкурс костюмів
Спочатку вважалося, що завіса між нашим світом і світом духів напередодні Дня всіх святих була найтоншою. Люди боялися, що їх може відвідати зло, і щоб сховатися від духів і захиститися від них, вони й переодягалися. Люди вірили, що злий дух не міг знайти людину, якщо вона була замаскована. Зараз же на Гелловін змагаються в оригінальності костюма й надягають його заради забави.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!