Sun protection: 6 причин, чому сонцезахисний крем не працює

Доктор Синтія Бейлі з Каліфорнії розповідає, що небажана засмага –  досить поширена скарга серед її пацієнтів, й описує шість причин, чому сонцезахисний засіб не працює.

1. У санскрина закінчився термін придатності

Як будь-який косметичний продукт, сонцезахисний засіб має термін придатності. Якщо expiration date, зазначена на тубі, залишилася в минулому, засіб час викидати. Також потрібно позбавлятися від санскринів, які зберігалися в неналежних умовах. Хімічні сонцезахисні фільтри мають досить тендітну формулу, і час, перепади температури або вологості можуть її порушити.

2. Ви наносите недостатню кількість санскрину

Реальний показник SPF сильно варіюється від того, скільки засобу фізично потрапляє на шкіру. Люди часто не беруть цей факт до уваги. Якщо наносити крем з SPF 50 дуже тонким шаром, він не забезпечить вам ту ступінь захисту, на яку ви розраховуєте. Дослідження показують, що споживачі використовують всього 25-50% від рекомендованої кількості санскрину. Щоб захистити під час відпочинку на пляжі все тіло, потрібно 28 грамів засобу, для обличчя та шиї потрібно в середньому до половини чайної ложки.

3. Ви недостатньо часто оновлюєте санскрин

Сонцезахисний засіб рекомендується оновлювати кожні дві години, а також після купання. Навіть якщо він водостійкий. Щільність покриття фізично порушується водою або під час витирання рушником, крім того, сам ультрафіолет руйнує сонцезахисний бар’єр. Структура хімічних фільтрів (оксибензон, октіноксат, авобензон, екамсул і тощо) порушується, коли на них потрапляють ультрафіолетові промені, фізичні фільтри (оксид цинку і діоксид титану) більш стійкі, але і вони з часом перестають працювати. Ось чому потрібно повторно наносити сонцезахисний засіб.

4. Ви використовуєте санскрин тільки в сонячні дні

Це поширена помилка. Вам здається, що якщо сонце за хмарами або низько над горизонтом (ранок/вечір), то сонцезахисний засіб не потрібен. Насправді похмуре небо не затримує ультрафіолетове випромінювання – UVA-промені атакують нашу шкіру постійно. Вони не спричиняють сонячних опіків, але непомітно проникають глибоко в шкіру, ушкоджують колагенові волокна, провокують гіперпігментацію і можуть спричинити рак. Щоб уникнути цього, потрібно зробити санскрин частиною своєї щоденної ранкової рутини.

5. Ви сподіваєтеся на SPF у зволожувальному кремі або косметиці

Якщо це про вас, дайте відповідь на три питання.

  1. Ви дійсно наносите пів чайної ложки цих продуктів на обличчя щодня або все-таки використовуєте менше? Ми вже з’ясували, що від кількості санскрину залежить його SPF. Захист від сонця – не головна функція косметики, і якщо наносити її за правилами сонцезахисних засобів, естетичний результат може вас не порадувати.
  2. Які фактори захисту містять ці засоби? Виробники косметики рідко використовують оксид цинку. Зазвичай це хімічні фільтри, які не можуть забезпечити 100% захист від сонця і швидко руйнуються від ультрафіолету.
  3. Який SPF у цього продукту? Для повноцінного блокування ультрафіолетових променів потрібно значення SPF 30 і вище. Дуже рідко зволожувальний крем або косметичний продукт має такий ступінь захисту.

У ранковій рутині потрібно використовувати окремий сонцезахисний крем з SPF 30+. Повноцінний догляд за шкірою складається з очищення, тонізації, зволоження і захисту. І тільки потім йде макіяж.

6. Для захисту від сонця ви використовуєте тільки санскрин

Багато хто помилково вважає, що якщо вони використовують сонцезахисні засоби, їх шкіра в безпеці. Ми вже з’ясували, що достатня кількість для покриття тіла – 28 грамів. При повторному нанесенні кожні дві години за день на сонці у вас піде 100 мл туба сонцезахисного засобу. FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) ніколи не рекомендувала використовувати таку кількість санскрину, я теж не рекомендую. Це багато, дорого і непрактично. Крім того, виявилося, що хімічні фільтри через шкіру можуть проникати в кров. Захищатися від сонця потрібно різними способами.

Якщо ви плануєте провести день на сонці, ваш одяг має бути достатньо щільним – за 30 років практики я переконалася, що засмагу можна отримати і через тканину.

  • Носіть капелюх або парасольку, і намагайтеся за можливості ховатися в тіні.
  • Використовуйте сонцезахисні засоби широкого спектра з SPF 30+ й оксидом цинку в складі.
  • І не забувайте, що сонцезахисний крем потрібно наносити на всі відкриті ділянки шкіри й оновлювати кожні дві години.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також