7 вагомих причин подивитися «Гру в кальмара»

17 вересня на стрімінговому сервісі Netflix відбулася прем’єра південнокорейського веб-серіалу «Гра в кальмара» (Squid Game), який менш ніж за два тижні після виходу очолив і утримує перше місце в рейтингу популярності 90 країн, обійшовши за кількістю переглядів рекордсменів британського і американського виробництва – «Відьмака», «Люпена», «Бріджертон», «Люцифера» і «Статеве виховання». Тепер йому пророкують звання найбільш популярної неангломовної стрічки в історії онлайн-майданчику після «Паперового дому».

Чому ж весь світ шаленії від цієї новинки і завдяки чому стрічці вдалося за такий короткий час закохати в себе мільйони глядачів? І, нарешті, чому його варто подивитися всім, кому не вистачає гострих відчуттів? На то є низка вагомих причин.

Сюжет серіалу «Гра в кальмара»

«Гра в кальмара» знято в жанрі виживання, пригодницького бойовика, трилера й драми. Режисером і автором сценарію став Хван Дон Хек. Історія розповідає про групу людей, що зневірилися, яким більше нічого втрачати в цьому житті. Вони загрузли в боргах і погодилися ризикнути всім заради солідного грошового призу – 45,6 мільярдів вон (трохи більше 38 млн доларів). Для цього їм доведеться брати участь у серії смертельно небезпечних змагань. До речі, в основу стрічки лягла популярна серед школярів Південної Кореї дитяча гра «Кальмар».

 

У серіалі гра виявляється соціальним експериментом: учасники живуть на секретному острові, з якого неможливо втекти. 456 осіб б’ються за право бути першим, їм доводиться обманювати, зраджувати і навіть убивати один одного, адже врешті-решт переможець буде тільки один, а решта загинуть.

Велика частина героїв «Ігри в кальмара» – люди, які самі загнали себе в безвихідь. З кожною серією розкривається все більше моторошних деталей з минулого героїв, показують їх найжорстокіші риси і викликають у глядачів змішані почуття.

Отже, чому ж вам варто подивитися південнокорейську кіноновинку прямо зараз?

Причина №1: захопливий сюжет

Концепція, історичні та культурні передумови, рівень опрацювання персонажів, кінематографічні прийоми, кровожерливість авторів – у «Ігри в кальмара» багато факторів, що чіпляють. Але головне, авторам вдалося створити сюжет, від якого неможливо відірватися. Навіть досить передбачувані сюжетні повороти прийоми тут чудові. Якщо хочеться подивитися щось цікаве, захопливе і полоскотати при цьому нерви, це відмінний варіант!

Причина №2: мініформат

Ще одна вагома причина на користь «Гри в кальмара» – невелика кількість серій, які можна переглянути буквально за ніч (не дивуйтеся, якщо під ранок знайдете себе за ноутбуком, тому що правило «ще одну і спати» тут не працює). Серіал складається всього з дев’яти епізодів тривалістю трохи менше години, кожен з яких постійно тримає в напруженні до самого кінця.

Причина №3: ​​філософський підтекст

Крім надмірної жорстокості й садизму, через які гучний серіал зазнав жорсткої соціальної критики, червоною ниткою в ньому проходять важливі питання моралі й людяності. Сюжет звертається до теми глобального соціальної нерівності і жорстокості суспільства, порушує глибокі філософські проблеми і змушує замислитися над тим, на що готова піти людина заради власних цілей, як вона шукає виходи зі складних ситуацій, перебуваючи в страху смерті, і чи варто довіряти навколишнім.

Причина №4: нові обличчя

Новинка Netflix подарувала світові висхідну кінозірку, виконавицю однієї з головних ролей – 27-річну корейську модель Чон Хо Ен. Вона зіграла вуличну злодюжку, що досягла великих успіхів у своїй справі завдяки холоднокровності. Раніше Чон неодноразово брала участь в показах Chanel, Fendi, Jacquemus, Max Mara, Tod’s, Acne Studios і вже навіть встигла стати Амбассадор Louis Vuitton, з яким також мала досвід співпраці як модель. Після виходу «Ігри» її прозвали найпопулярнішою корейською актрисою в Instagram: дівчина обзавелася багатомільйонною армією шанувальників по всьому світу, і кількість її передплатників продовжує зростати.

Причина №5: особлива естетика

Попри те, що за жанром серіал заявлено як трилер, він відрізняється дуже яскравою картинкою, загальним стилем і своєю особливою естетикою: візуально все продумано до дрібниць, без єдиної зайвої деталі в інтер’єрах і образах героїв. Ляльковість декорацій і сюрреалістичність подій нагадує фільм Тіма Бертона «Чарлі й шоколадна фабрика» (хто дивився, той зрозуміє). Наглядачі в барвистих костюмах, різнобарвні лабіринти, анімовані вставки – здавалося б, зв’язати ці візуальні ефекти з жорстокістю і вбивствами вельми складно, але знімальній команді проєкту вдалося. Також в серіалі чудова музика: класичні мелодії і саундтрек, місцями наче написаний для діснеївського мультфільму, а не для кривавого серіалу про виживання.

Причина №6: знайомство з дорамою

«Гра в кальмара» – не тільки прекрасний зразок фільмів про виживання і соціальні експерименти, але і відмінна можливість познайомитися з недооціненим південнокорейським кінематографом. Після успіху в 2019 році оскароносних «Паразитів» режисера Пон Чжун Хо інтерес до азіатського кіно помітно зріс. Новинка від «Нетфлікс» стала ще одним гідним представником корейських дорам, яку точно не варто пропускати.

Причина №7: вірусність

І нарешті можна відкинути той факт, що «Гра в кальмара» в буквальному сенсі слова підняла на вуха весь Інтернет. Серіал породив десятки мемів і шалено завірусилися в Twitter і TikTok. Після виходу шоу тіктокери почали знімати відео, в яких намагаються повторити челенджи на кшталт тих, що проходили головні герої. Чи варто говорити про те, що ці ролики також збирають мільйонні перегляди?

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також