Редакція Beauty HUB зібрала вражаючу добірку документальних фільмів, що змусять вас по-іншому подивитися на навколишній світ, змінять ваші звички в споживанні, допоможуть наблизитися до екологічності та, звичайно, подарують порцію натхнення на весь день. А щоб перегляд був не тільки цікавим, але й відповідальним − рекомендуємо дивитися ці фільми на легальних платформах. Одним із найпопулярніших є медіасервіс MEGOGO, з яким ми й підготували цей матеріал.
Цукор (2014)
Культовий документальний фільм австралійського виробництва правдиво розповідає про вплив цукру на організм людини. Адже за словами більшості вчених, саме цукор є причиною багатьох захворювань, що має сучасна людина.
У фільмі режисер і актор Деймон Гамо знімає на камеру експеримент над собою, що полягає в тому, аби харчуватися винятково продуктами зі вмістом великої кількості цукру. Не схильна раніше до ожиріння молода людина з часом стрімкими темпами починає набирати вагу.
Ця кінострічка назавжди змінить ваше ставлення до споживання цукру. Вона точно допоможе тим, хто стоїть перед вибором: чи варто продовжувати харчуватися як і раніше або пора щось поміняти в своєму раціоні.
Корпорація «Їжа» (2008)
Про значення їжі для життєдіяльності людини знають всі, але при цьому ми абсолютно не замислюємося, що їмо. Ця документальна кінострічка, що раніше була номінована на премію «Оскар», піднімає проблеми харчування в сучасному світі та розкриває всі таємниці масового виробництва.
Фільм складається з трьох частин. У першій розповідають про виробництво м’яса та жахливі умови утримання господарських тварин, про те, чим їх вигодовують, домагаючись швидкого зростання й неприродно великої ваги. У другій частині − про промислове виробництво овочів і зернових із застосуванням великої кількості шкідливих добрив, гербіцидів і генної інженерії. У третій частині показано, як виробники харчування отримують шалені прибутки через те, що труять людей. Ви дізнаєтеся, завдяки яким хитрощів виробникам вдається продовжити термін придатності продуктів і як можна повернути товарний вигляд залежаним продуктам.
Сміття (2012)
Кінострічка закликає глядача зайвий раз замислитися над проблемою забруднення навколишнього середовища. Питання банальне, але чи знаємо ми долю викинутого кожним із нас у великій кількості сміття, мотлоху, відходів? У цьому фільмі детально описані проблеми, що виходять від діоксинів − похідних горіння сміття. Вони діють на дорослих, дітей, тварин, рослини та завжди знаходять спосіб проникнути в організм. Діоксини як всередині нас, так і в навколишньому середовищі, розкладаються вкрай довго. Як же тоді приборкати руйнівну силу хімії, підживленої нами − суспільством споживання?
Головний герой Джеремі Айронс подорожує по світу, щоб вивчити проблеми, пов’язані зі сміттям, притаманні тому чи іншому регіону. Він намагається дізнатися й розтлумачити глядачеві шляхи їх вирішення, передбачити наслідки та знайти нові способи позбавлення від сміття.
Океани (2009)
Цінителі наукового кіно поринуть із головою на кілька годин у величезний світ океану. З першого погляду фільм просто заворожує якоюсь таємницею й занурює в стан душевної рівноваги, де метушня сучасного світу відходить на задній план.
Завдяки цьому фільму ви зможете побувати в усіх куточках земної кулі, де тільки протікають моря й океани. Побуваєте на затонулому кораблі, побачите, як потрібно боротися за життя в дикій природі. Зможете прослідкувати за зграєю дельфінів, як вони вміло кочують із одного океану в інший, як морські котики люблять ніжитися на морському піску, як косатки та інші ссавці вміють гратися, немов діти, а медузи танцюють свої синхронні танці. І найголовніше − ви навчитеся слухати океан не розумом, а серцем!
2040: Майбутнє чекає (2020)
Документальна кінострічка від режисера культового фільму «Цукор» розповідає про те, якою може стати наша планета, якщо кожен внесе свою лепту до її розвитку. Якщо припинити забруднювати навколишнє середовище, застосовувати в дії кращі екологічні технології, відкриття й досягнення, то руйнуванню природної системи можна запобігти. Правда, для цього знадобиться докласти чимало зусиль.
У фільмі режисер, співпродюсер і виконавець головної ролі Деймон Гамо разом зі своєю маленькою донькою продемонструє актуальні та ефективні технології, здатні зберегти навколишнє середовище. У разі їх застосування, його дочка, якій у 2040 році виповниться 21 рік, стане свідком наслідків екологічної відповідальності нинішнього покоління.
Вихід через сувенірну крамницю (2010)
У 2010 році світ побачив не найзнаменитіший, але найбільш ексцентричний і масштабний проєкт таємничого вуличного художника під псевдонімом Бенксі − повнометражну картину «Вихід через сувенірну крамницю», що розповідає про стріт-арт і сенс сучасного мистецтва в цілому. Документальна робота, номінована на премію «Оскар», не тільки відкрила новий піджанр − «пренк’юментарі» (prank − знущатися), але й зберегла анонімність свого невловимого творця.
Втім, історія так полюбилася публіці всього світу з інших причин. Динамічний і забавний фільм розкриває історію якогось Тьєррі Гетта, який веде глядача за собою й своєю камерою по стежках руху стріт-арт, що розвивається в США. Завдяки йому ви зможете побачити рідкісні кадри зйомок тоді ще маловідомих вуличних художників, у тому числі й самого Бенксі.
Кастинг (2012)
А, може, досить гортати рецензії десятків і сотень кінофільмів у пошуках того єдиного, що зробить ваш вечір незабутнім? Пропонуємо зазирнути за лаштунки!
Ця документальна стрічка розповідає про нелегку професію директора з кастингу, людини, чиє прізвище ви рідко помічаєте в нескінченних титрах. Так, головні ролі у фільмі дісталися акторам, чиїми іменами всіяна голлівудська «Алея слави». Але мова піде зовсім не про них! Роберт Де Ніро, Джон Траволта, Аль Пачіно, Клінт Іствуд, Роберт Редфорд, Дайан Лейн і десятки інших нарешті зможуть віддати належне тим, хто одного разу розгледів їх талант і запустив їх кар’єру до стрімкого успіху.
Бути Харві Вайнштейном (2019)
За двадцять років своєї діяльності Харві Вайнштейн став магнатом кіноіндустрії. Без його участі не міг створюватися жоден проєкт, він випустив у прокат більше трьохсот кінокартин, що отримали найпрестижніші премії американської кіноакадемії. Але восени 2017 року настав крах його незнищенній кар’єрі, а репутація героя була знищена за кілька днів, коли чоловіка десятки жінок звинуватили в харассменті.
Цей документальний фільм зібрав відверті історії жінок, які отримали моральну шкоду від дій продюсера. Серед них виявилися як відомі голлівудські актриси, так і співробітниці студії Miramax і The Weinstein Company.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!