Аліса Купер про роботу напередодні Великодня, ставлення до їжі й улюблений рецепт «паски»

Аліса Купер – засновниця «Система Купер», Kyiv Food Market, «Молодість»

Про великодні спогади з дитинства

Я виросла в Харкові, і в моїй родині найбільшим святом вважався Новий рік. Великдень я пам’ятаю, як ударний час: з вечора страсної п’ятниці бабуся ставила тісто, а всю суботу пекла нескінченну кількість «пасочек» (пасок. – Прим. Ред.). Мною особисто особливо цінувалися маленькі – їх бабуся пекла в металевій кружечці. Тіста у всіх «пасочек» була однакова кількість, а ось солодкої глазурі зверху десь більше, десь менше. Її-то я й любила обгризати!

Аліса Купер про роботу напередодні Великодня, ставлення до їжі й улюблений рецепт «паски»
Аліса Купер про роботу напередодні Великодня, ставлення до їжі й улюблений рецепт «паски»

Про роботу напередодні Великодня

Будь-які великі свята для нас завжди подвійне навантаження. Цього року я готую рецепт сирної паски, хочу трохи поліпшити один з рецептів минулого року: зробити його більше схожим на бріош і додати начинки. А також презентую класний рецепт маринаду для шашлику (барбекю).

Більшість читачів мого блогу асоціюють свято Пасхи, як і я, з часом, проведеним біля духовки. Я ж хочу показати, що тісто – це не складно. Ті, хто проходив мій авторський курс «Дві склянки борошна», легко впораються з будь-якою випічкою. Основа великодніх пасок не виняток! Дуже часто тісто і дріжджі в одному рецепті у людей спричиняють підсвідомий страх, всім здається, що це морока і жах. Я намагаюся працювати з цим міфом, показуючи, що дріжджі – не проблема і тісто обов’язково вийде. Більш того, я переконана, що свіжоспечена випічка може бути у кожного вдома, і для цього не потрібно «сідати в шпагат» біля плити.

Про ставлення до їжі та пасхальні частування

Зараз для мене Великдень – це свято добробуту. Мені завжди хочеться пригостити їжею якомога більшу кількість людей. Роздати всі «пасочки» і пироги, буквально всіх пригостити! Віддавати – найсильніший «скіл», я вважаю. Традиція ламання хліба звучить як щось з кам’яного віку, але досі жива в нас. Пригостили на вулиці дитину, яка плаче, цукеркою – і вона відчуває себе частиною соціуму. Дозволили на обіді спробувати їжу зі своєї тарілки – і вже ближче до друзів, ніж до приятелів. Школяр купує дівчинці морозиво – і вже трохи шлюбні ігри. (Жартую). Чому стільки запитань до тих, хто дотримується дієти і відмовляється від частування? Відповідь йде з минулого: «якщо ти не поділяєш з нами їжу – ти не з нашого племені». Їжа та її культурні коди супроводжують нас усе життя, від першого і до останнього подиху.

Я дуже хочу, щоб всі до неї ставилися з повагою!

Рецепт паски від Аліси Купер

Аліса Купер про роботу напередодні Великодня, ставлення до їжі й улюблений рецепт «паски»
Аліса Купер про роботу напередодні Великодня, ставлення до їжі й улюблений рецепт «паски»

Інгредієнти:

  • борошно – 400 г
  • м’яке вершкове масло – 100 г
  • цукор – 100 г
  • 2 яйця
  • молоко – 100 мл
  • ізюм – 100 г
  • вода тепла – 2 ст. л.
  • сіль – 1/2 ч. л.
  • екстракт ванілі – 1 ч. л.
  • дріжджі – 7 г сухих

Інструкція з приготування паски

  1. Ізюм замочуємо з вечора.
  2. Увечері беремо велику й маленьку миски і сотейник. У маленькій мисці робимо «опару», як ви любите. (Посміхаюся.) Висипаємо дріжджі, заливаємо теплою водою і даємо їм 5-10 хвилин «розігрітися». У сотейнику трохи підігріваємо молоко. У велику миску починаємо складати все інше. Просіваємо борошно, додаємо до нього сіль і цукор. Потім додаємо вершкове масло, дріжджі, які спінилися, яйця, ваніль і молоко. Дивіться відео!
  3. Перемішуємо тісто гарненько лопаткою, а потім викладаємо на стіл і починаємо місити. На цьому етапі я часто прибираю тісто в планетарний міксер. Місити потрібно хвилин 8-10. Тісто буде виглядати досить маслянистим, і вам обов’язково захочеться підсипали борошна. Не робіть цього, будь ласка. Я рекомендую підсипати в тісто ізюм або цукати. Тісто будемо іншим, дуже ніжним.
  4. Накриваємо тісто плівкою. Перевіряємо, щоб не було протягів, і йдемо спати.
  5. Вранці обминаємо наше тісто, розкладаємо по формах і йдемо на 2 години займатися іншими справами.
  6. Вмикаємо духовку і гріємо до 180 градусів. Випікаємо «паски» 30-40 хвилин залежно від розміру формочки.

Глазур

Я використовую тільки сік лимона і цукрову пудру. Не зовсім розумію, коли в глазур кладуть сирий білок і не печуть його потім. (Дивуюся).

На половину лимона приблизно 40-50 г цукрової пудри. Перемішуємо все віночком. Має бути густа, не дуже рідка суміш (дуже рідка глазур не буде стікати червоними патьоками по «пасочці», а відразу втече вниз, і станеться «ай»).

Вітаю читачів Beauty HUB зі світлим святом Пасхи!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також