Олена Тополя, більше відома українцям (і не тільки) як Alyosha — багаторазова лауреатка та номінантка українських національних музичних премій «Золота жар-птиця», YUNA, M1 Music Awards та учасниця конкурсу «Євробачення». Але окрім музичної кар’єри, Alyosha також активно займається вихованням трьох діточок і заглиблюється в питання духовного розвитку. Про всі ці аспекти зірка розповіла нам особисто.
Alyosha, доброго дня! Вітаю з виходом нової пісні LEBEDI і музичного кліпу! Розкажіть, будь ласка, що для вас означає ця робота й що стало натхненням для написання пісні.
Дякую за привітання! Для нашої команди ця пісня — черговий енергетичний та творчий вклад. Для нас музична справа є не просто роботою, яку можна порівняти з чимось механічним. Це насамперед душа. Тому, коли спостерігаємо гарні результати нашої духовної роботи, особливо, коли її відчувають люди — це найкращий подарунок та нагорода.
У моєму випадку натхнення приходить не там, де ти його замовляєш. Його треба вловити. І воно може прийти у будь-яких місцях, у будь-який час доби. Це певний стан душі, заглиблення в самого себе — тоді починаєш вловлювати хвилі, чуєш у голові музику, слова. Треба просто встигнути їх записати. У випадку з LEBEDI мелодія та приспів прийшли до мене, коли ми відпочивали із сім’єю в Славському. Тоді я була вагітна Марійкою. Я довго-довго стояла в душі, тому що не могла вловити, що крутиться у мене в голові. І поки повністю не сформувався приспів із мелодії та тексту, я не могла вийти з ванної кімнати (усміхається). А вже потім народилися куплети до пісні.
Які емоції чи інсайти ви хотіли подарувати шанувальникам новим треком та музичним кліпом? На які роздуми вони наштовхують вас особисто?
Якщо коротко, то пісня LEBEDI про те, що всі ми люди й ми всі однакові перед Богом. Вона є закликом до позитивного мислення, до сприйняття людства з духовної позиції, а не з матеріальної та побутової. Поясню. Перед Творцем ми будемо поставати не з матеріальними цінностями, будинками, коштовностями. Перед ним буде стояти наша душа. Тому, вважаю, що духовний розвиток — завдання кожної людини. Я намагалася передати сенс, що кохання робить нашу душу відкритою, чутливою, тонкою. І саме своїм духовним станом ми формуємо суспільство і взагалі все людство. Коли ми відчуваємо кохання, ми заряджаємо оточення позитивними, щасливими вібраціями. І навпаки, коли ми сумуємо, негативні емоції, злість, заздрощі, риси, які зумовлені нашим его, руйнують усе: самого тебе, людей навколо. Запускається механізм негативної енергетики, що передається, як вірус. Тому LEBEDI є закликом до того, щоб люди почали бажати бути більш співчутливими. Давайте об’єднуватися, допомагати та заряджати одне одного високими вібраціями, коханням, що є сенсом цього життя!
Які творчі плани у вас на найближче майбутнє (літо/осінь)? Чим плануєте дивувати шанувальників?
Зараз ми активно працюємо над п’ятим альбомом відразу у двох студіях із різними командами. У студії Arteria Music Hub разом із саундпродюсерами Владом Дарвіним та Андрієм Тропешко робимо одні пісні. Інші — з Максимом Сиволапом. Вирішили працювати в такому форматі, щоб якнайшвидше порадувати шанувальників новою платівкою. Головне, що нам подобаються обидві команди і їхні результати. Також потроху оновлюється наш тур, який не завершився у 2020 році через локдаун. Інколи бувало складно: залежно від епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні ми мали відіграти дві однакові двогодинні програми з невеличкою перервою між ними. У нас експресивна музика, й ми хочемо віддавати глядачам максимальну кількість енергії, тому не ставимо в графік декілька міст послідовно — команді потрібен відпочинок. Що буде далі — залежить від керівництва країни та їхніх дозволів на проведення масових заходів. Найцінніше, що нас чекають слухачі!
Ви є автором текстів не лише своїх пісень, але й пісень інших українських артистів. Чи вплинула на вашу творчість пандемія?
Так, я писала декільком із наших артистів. Народжувалися пісні швидко, і я відразу уявляла, хто саме має виконувати ту чи іншу композицію. Навіть сама могла запропонувати матеріал. У мене дуже багато написаних пісень, які варті уваги. Сподіваюсь, вони знайдуть і свого виконавця, і свого слухача. Під час пандемії, як і більшість колег, ми майже не гастролювали. Але на творчість вона не вплинула. Було написано багато нового матеріалу, випустили треки «НеВоНа», «Птаха». У моєму випадку творчість не знає перешкод, це безперервний процес.
Який спосіб відпочинку вам найбільше до вподоби зараз? Де і як відновлюєте свої сили в Україні та закордоном? Чи було у вас творче вигорання?
Я за будь-який відпочинок. Але найбільше подобається відпочивати з дітьми. Отримую неймовірну насолоду від спілкування з ними. Люблю спостерігати, як вони зростають, розвиваються — це все закарбовується в пам’яті. Це для мене дуже важливо! Наче і відпочиваєш, і втомлюєшся водночас, але це приємна втома. Цього літа з родиною плануємо подорож за кордон — хочемо показати дітям не лише наші українські краєвиди, а й цілий світ. Сподіваюсь, що відпочинок нас зарядить, з’явиться натхнення, буде написано нові пісні. Щодо творчого вигорання — ніколи не стикалася. Але на творчість дуже впливають люди, які працюють у команді. Мені важливо, щоб вони не лише казали «це погано, а ось це прикольно», але й підключалися й були в процесі створення музики. Щаслива, що мене оточують саме такі люди!
В одному з останніх інтерв’ю ви сказали, що для вас людина красива тоді, коли вона по-справжньому щаслива. А що вас робить щасливою та які екологічні способи досягнення цього стану ви радите?
Свою думку я не змінила. Щасливою людина може бути тоді, коли душа радіє. А все, що всередині — відображається зовні. Про себе можу сказати, що я щаслива. Я намагаюся розвиватися духовно. Це надає натхнення і правильного ставлення до якихось речей, які можуть статися в житті. Їх я сприймаю як уроки, які мають довести нас до певного результату, до усвідомлення чогось, до нових вершин. Це життєвий досвід та розвиток. Тому я вдячна за все, що у мене було та все, що я маю. Цього стану, як казала, можна досягти за допомогою духовного розвитку. Наше життя, знання, досвід — це вантаж. Він не має ваги, але він заповнює кожний мікрончик вашої душі. Тому наповнюйте себе. Тоді у вас буде й успіх, і щастя, і легке ставлення до того, що є у вас та навколо вас.
Alyosha, ви багатодітна мама. Розкажіть, будь ласка, про свою б’юті-рутину. Які засоби вважаєте основою догляду за собою? (Особливо після третьої дитини, доньки Марії). І як відновлювали тіло після пологів?
Третя вагітність для мене була більш виснажливою, ніж попередні. Після перших пологів у своїй звичайній вазі в 50 кілограмів я була вже через два місяці, після других — через чотири. Після народження Марії знадобилося пів року. Але всього можна досягти. У мене не було ніяких дієт, просто відчувала, що мені потрібно для того, аби бути енергійною й активною. Наприклад, я перестала їсти м’ясо, тому що від нього відчуваю тяжкість. Є й гуманні моменти з цього приводу. Також м’ясо – це мертва тканина, яка є патогенною флорою. Ці питання я вивчала і визначилася, що це мені не потрібно. Просто згадайте моменти свого життя, від яких ви відчуваєте себе тяжче, які не дають змогу вам тверезо мислити, активно та легко рухатися і просто відмовляйтеся від звичок, що призводять до цього. Вивчайте і прислухайтесь до себе.
Ви багато часу приділяєте правильному харчуванню своєї родини. Розкажіть, будь ласка, чи користуєтеся ви послугами дієтолога та чи дотримуєтесь зараз дієти?
Послугами дієтологів не користуюся. Просто збалансовано харчуюсь і так само годую родину. У моєму раціоні є й солодощі, і випічка, але всього в міру. Певні продукти мають свою щільність, швидкість перетравлення. Намагаюся вживати більше клітковини, менше продуктів, які в мене спричиняють дискомфорт, наприклад, молочні продукти. Знову ж таки — прислухаюся до свого організму.
Сьогодні все частіше говорять про післяпологову депресію й методи боротьби з нею. Чи знайома вам ця проблема і чи зверталися з нею до психолога?
З післяпологовою депресією не стикалася. Інколи була просто втома. Головне, щоб татусі новонародженої дитини допомагали матусям. Чоловіки часто не уявляють, наскільки психологічно та фізично важко витримати безсоння. Ця втома потім впливає на поведінку, гормональний фон і тому подібне. Тому допомога, розуміння та спокійна реакція на все ніколи не призведе до післяпологової депресії. Чоловіки, допомагайте своїм дружинам та молодим матусям!
Вашому старшому сину Роману вже 8 років. Середньому, Марку, – 6. Чи думали ви відправити братів у літній табір? Наприклад, у “Буковель”. Або ж ви більше схиляєтеся до сімейного відпочинку за кордоном?
Ще навіть не замислювалися. Роман у нас алергік, тому ми доволі напружено сприймаємо моменти, коли він кудись їде. Потрібно завжди контролювати все, що він споживає, або мати розуміння про місця, де він перебуває. Бо реакція може бути неочікуваною. На щастя, уже алергічні реакції на деякі продукти або цвітіння дерев він переростає. Коли все буде в нормі — тоді й будемо думати над відпочинком у таборах.
Зараз нікого не здивуєш тим, що дівчата з дітьми будують успішні кар’єри. Як у цьому вирі ви знаходите місце для себе й романтики з чоловіком? Які поради ви можете дати читачам Beauty HUB?
За період сімейного життя із Тарасом ми зрозуміли, що романтика — це коли діти поруч. Це настільки класно! Справжній кайф, коли хочеться плакати від щастя. Це й романтично, і прекрасно, і глибоко, і духовно… Це наповнює суцільною вдячністю світу за все! Ми дуже щасливі в нашій сімейній романтиці.
Читачам Beauty HUB хочу порадити частіше повертатися в дитинство та залишатися в цьому стані якомога довше. Згадувати якими ви були, як сприймали світ, про що мріяли, як досягали мети тощо. Це все настільки чисті та безпосередні моменти. Мені здається, це найправильніший стан для кожної людини незалежно від віку. Наш світ розвинений технологічно, але не духовно, на жаль. Тому розвивайтеся в гармонії з природою й будьте її частиною. Тоді ви відчуєте справжнє щастя та любов!
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!