Ароматерапія: як використовувати ефірні олії, щоб підбадьоритися

На дворі теплий листопад, але мандарини, імбирні пряники і шоколадні Діди Морози вже заполонили магазини. Аромати в магазинах нагадують нам про те, що скоро Новий рік. Дивно, як запахи на нас впливають: вони можуть навіяти асоціації з якоюсь подією, викликати посмішку або ностальгічні спогади. А ще всього одна нота може допомогти підбадьоритися краще кави або розслабитися перед сном.

 Це і є головний принцип ароматерапії – стародавнього напряму альтернативної медицини, за якого використовуються рослинні ефірні олії для лікувального ефекту.

Ефірні олії широко використовуються в косметології, оскільки їх корисні властивості можуть позбавити багатьох проблем зі шкірою і волоссям. Наприклад, олія чайного дерева ефективна в лікуванні акне, а лавандова олія допомагає вилікувати лупу. Звичайно, лікувати ароматами реальні хвороби неправильно – для цього є лікарі. Але ефірні олії допоможуть, якщо вам потрібно:

  • підбадьоритися;
  • позбутися стресу;
  • позбутися тривожності;
  • побороти проблеми з концентрацією уваги;
  • розслабитися;
  • позбутися панічних атак
  • зняти напруження; 
  • позбутися головного або м’язового болю.

І бонус – єдине протипоказання для використання ефірних олій в разі дотримання всіх правил –  індивідуальна нестерпність або алергія на певні аромати.

Ми вже писали про те, як використовувати ефірні олії в косметології і які конкретно вибрати для розв’язання тих чи інших проблем. Сьогодні розповідаємо, які ефірні олії допоможуть підбадьоритися і сконцентруватися на чомусь в розпал робочого дня.

Кращі ефірні олії для того, щоб підбадьоритися

Ефірна олія лимона

Цитрусові «ноти» відомі тим, що здатні підбадьорити і допомогти сконцентруватися на чомусь, тому вдихайте лимонний запах перед тим, як зайнятися якоюсь важливою справою, провести публічний захід або презентацію. Крім того, олія лимона надає легку розслаблювальну дію, але від неї не хилить в сон. Вона має стимулювальну дію на нервову систему і мозок, тому підвищує працездатність і зміцнює пам’ять. Наукові дослідження японських вчених показали, що після розпилення олії лимона надзвичайно підвищується працездатність і продуктивність. Так, після розпилення ефірної олії лимона в одному з офісів в Японії у працівників підвищилися показники розумової діяльності, а число помилок скоротилося на цілих 54%.

Якщо олія лимона вам не до душі, схожими властивостями володіють цитрусові «побратими» аромату – олії апельсина і мандарина.

Ефірна олія лаванди

Класика ароматерапії і повна протилежність лимону, хоча виконує подібні функції. Разом ці два аромати «звучать» чудово. Трояндова олія належить до універсальних, оскільки вона здатна як підбадьорити, так і розслабити. До речі, це одна з небагатьох ефірних олій, які можна наносити на шкіру в чистому вигляді, не побоюючись опіків. Якщо у вас болить голова від напруження і стресу, ви можете нанести крапельку олії лаванди на пальці та зробити масаж голови. Після такого ви точно розслабитеся. І шкірі голови це не зашкодить, оскільки олія лаванди стимулює кровообіг і зволожує шкіру, а отже, масаж прискорить ріст волосся.

Лавандова олія корисна не тільки при лікуванні головного болю, але і в боротьбі з депресією, емоційним стресом, нервовим напруженням і виснаженням. А ще вона знімає занепокоєння, збільшуючи розумову активність.

Кориця 

Солодкий і приємний аромат кориці, знайомий всім любителям випічки, діє на нашу нервову систему як збудник. Олія кориці вважається натуральним антидепресантом, має тонізувальні властивості і позбавляє почуття страху. Якщо ви напружені, стомлені або перебуваєте в умовах постійного стресу (привіт усім, хто складає річні звіти), спробуйте просто вдихати коричний аромат.

Важливо знати про цю ефірну олію: вона є сильним алергеном, тому будьте пильні, і якщо помітите ознаки алергії, перестаньте використовувати олія.

читайте також

Ефірна олія м’яти

 Запах перцевої м’яти настільки різкий, що бадьорить краще філіжанки кави. Однак саме через це він багатьом здається відразливим. Але якщо використовувати лише краплю м’ятної олії на чайну ложку базової в аромалампу, ви відчуєте всю його красу. Така суміш допоможе підбадьоритися і заспокоїти нерви, позбутися тривоги, підвищити працездатність і поліпшити концентрацію уваги. Крім того, м’ятна олія підсилює впевненість у собі, допомагає налагодити спілкування, тому вона відмінно підходить для підготовки до публічних виступів.

Якщо вам потрібно підбадьоритися перед підготовкою до іспитів, використовуйте цей «холодний» аромат – запах діє на нервову систему збудливо.

Як правильно використовувати ефірними оліями

Є кілька способів використовувати ефірні олії в ароматерапії:

  • нанесення на шкіру: масаж або одна крапля, нанесена на чутливі точки,  – скроні, зап’ястя, шию, перенісся – допоможе підбадьоритися або розслабитися. Але будьте обережні: ефірна олія в чистому вигляді може обпалити. Краще змішати її з базовою (мигдальною та жожоба підійдуть найкраще, оскільки не мають запаху) або спочатку нанести краплю на подушечки пальців і розтерти в чутливих зонах;
  • пряма інгаляція: аромат ефірних олій вдихають безпосередньо. Прямо із пляшечки зі засобом дихати не варто, оскільки олії дуже концентровані і можна обпалити слизові. Краще нанести краплю на ватяну кульку або крапнути в склянку теплої води і періодично вдихати аромат;
  • непряма інгаляція: аромат розпорошується в приміщенні. Для цього можна використовувати спеціальні дифузори або зволожувач повітря. Для такого способу вистачить однієї-двох крапель. Другий спосіб непрямої інгаляції – капнути в чашу аромалампи 2-3 краплі ефірної олії, змішати з чайною ложкою базової (або води) і поставити її в кімнаті. Для кращого ефекту можна запалити свічку під чашею аромалампи, але це не обов’язково. Ви також можете додати пару крапель в теплу воду і прийняти ванну, вдихаючи розслаблювальні аромати.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також