Хвороби шкіри голови: причини, наслідки і лікування


На шкірі голови є майже вдвічі більше нервових закінчень, ніж на обличчі і тілі. Через це скальп відрізняється підвищеною чутливістю і є набагато вразливішим до різноманітних хвороб. Ще одна об’єктивна причина, чому він піддається ураженню: ми часто забуваємо про шкіру голови, роблячи ставку на пасма. Але шкіра голови і волосся — єдиний механізм, стан і зовнішній вигляд якого дуже пов’язані. 

Редакція Beauty HUB пропонує поговорити про поширені хвороби шкіри голови.

Найбільш поширені хвороби шкіри голови: перелік, симптоми й наслідки

Лупа. Згідно зі статистикою, з цією хворобою знайомий кожен другий європеєць. Вона виникає через порушення роботи сальних залоз або інфекційне ураження грибком, але часто це відбувається одночасно. Під час захворювання прискорюються процеси оновлення клітин, і шкіра голови вкривається надмірною кількістю ороговілих клітин. Маленькі білі лусочки приносять не лише візуальний дискомфорт, але і спричиняють

Себорея шкіри голови. Під час цього захворювання порушується робота сальних залоз. Причиною себореї найчастіше стають гормональні порушення або інші зміни в організмі. Саме вони призводять до надмірного виділення жиру в шкірі голови (жирна себорея) або його нестачі (суха себорея). Залежно від типу захворювання, шкіра голови стає занадто жирною або сухою, на ній з’являються висипання, почервоніння й лусочки. До речі, з часом себорея може перекинутися і на інші частини тіла: обличчя, груди, лікті та інші вразливі зони.

Алопеція. По-простому цю проблему можна назвати випадання волосся. Так, це теж вважається хворобою шкіри голови, яка зазвичай з’являється за компанію з іншими проблемами. Причини цього захворювання редакція Beauty HUB розглядала в окремому матеріалі, а от наслідком  його може стати часткове або повне облисіння.

Трихоклазія. Це хвороба фолікулів, яка спричиняє помітне стоншення волосин і надмірну ламкість. Медики запевняють, що не завжди в цій проблемі винні термічні ритуали, доглядова косметика чи гребінець, інколи надмірна ламкість починається через порушення мікроелементного складу самої волосини. Ця хвороба може призвести до серйозного погіршення стану волосин і зменшення об’єму зачіски.

Мікози. Мікозами лікарі називають грибкові захворювання шкіри голови. Це широкий спектр проблем, що включає десятки й навіть сотні хвороб. Грибки, які живуть на шкірі голови, передаються через гребінець, заколки, головні убори й інші речі, якими ми торкаємось шкіри голови. Після потрапляння на шкіру, грибки можуть певний період часу не проявляти себе й лише після розмноження вражають фолікули. Волосся при ураженні грибками втрачає привабливість — тьмяніє, швидко жирніє і не вимивається. На шкірі голови з’являється безліч схожих на лупу виділень, що досвідченому оку вказує ще й на себорею.

Скальп також можуть вражати традиційні шкірні захворювання: псоріаз, екзема, короста тощо. На шкірі голови вони проявляються аналогічно іншим зонам тіла. Зазвичай після ураження псоріазом на шкірі утворюються червоні, надмірно сухі плями, так звані папули. При екземі з’являються характерні серозні папули, скупчення яких на шкірі нагадує, залежно від форми і стадії, висип, опік або садна. Такі захворювання шкіри голови спочатку можуть здаватися несерйозними, але з часом вони можуть переростати у великі виразки, аж до гнійних вогнищ. На екзему можуть «накладатися» інші шкірні захворювання — зокрема, грибок.

Як лікувати хвороби шкіри голови

Для того, аби полікувати шкіру голови й покращити стан волосся, важливо правильно діагностувати захворювання. Як бачимо, багато хвороб мають подібні симптоми й самому собі поставити діагноз дуже складно, а часто просто неможливо. Тому важливо звернутися до спеціаліста з волосся — трихолога. У багатьох випадках необхідною є також консультація суміжних спеціалістів (ендокринолога, гінеколога, терапевта).

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також
Читайте також