Прищі на щоках виникають у молодих дівчат у період статевого дозрівання, непокоять вони й жінок у дорослому віці, і навіть чоловіків. Річ у тім, що шкіра людини зазнає впливу різних факторів щодня. Будь-які порушення в роботі організму або вплив ззовні можуть проявитися виникненням акне на вилицях. Також не завжди на появу висипів впливає тип шкіри. В разі неправильного догляду акне може утворитися на шкірі нормального типу, а жирна шкіра перебуває у групі ризику завжди.
Розкажемо, чому виникають прищі на щоках у жінок, які бувають висипання і чи можна позбавитися акне на щоках назавжди.
Як виглядають висипання на щоках, які найнебезпечніші
- Сальні пробки – комедони. Бувають як чорними, так і білого кольору, закритими й відкритими.
- Пустули – червоні прищі з гноєм. Коли дозрівають, на шкірі помітно білу точку.
- Папули — хворобливі прищі, що вже дозріли, можуть бути не лише червоними, а й із синюшним відтінком. Папули виникають у разі, якщо до комедону потрапила інфекція.
- Вузли й кісти – важка форма вугрової висипки, що базуються глибоко, з’єднані між свищовими потоками.
Щоб призначити грамотне лікування, фахівець визначає не лише причини висипів, а й враховує їхню локацію, генетику шкіри.
Прищі на щоках: причини появи
Найбільш ймовірна причина появи акне в області вилиць – гіперактивність сальних залоз. Надлишок шкірного сала, а також відмерлі клітини, пил і бруд утворюють пробку в сальних протоках, а це найкраще середовище для розмноження бактерій. Невже активність сальних залоз неконтрольована? Що впливає на неї? Одна з причин – гормони, а саме надлишок у крові чоловічих статевих гормонів тестостерону й дегідротестостерону.
Серед інших причин появи дрібних прищів або великих червоних і дуже болючих висипань на щоках виділяють топ-5 найімовірніших.
- Проблеми у роботі травної системи, порушення вуглеводного обміну, алергії на деякі харчові продукти.
- Незбалансований раціон. За деякими даними, швидкоїжа, солодощі, жирна їжа, глютеновмісні й молочні продукти змушують сальні залози працювати в кілька разів швидше. Також негативно впливають на шкіру обмеження в харчуванні, авітаміноз.
- Порушення у роботі нервової системи, що сприяють зниженню імунітету шкіри та підвищенню продуктивності сальних залоз.
- Перепади температур негативно позначаються на стані епідермісу. Так, влітку за сильної спеки або високої вологості сальні залози активніше виділяють шкірне сало.
- Неправильний догляд за шкірою. Йдеться про використання косметики не за типом шкіри, її станом або використанням засобів, які агресивно діють на епідерміс. Реакція шкіри на жирні креми, комедогенні олії – акне на вилицях, підшкірні прищі на щоках. Якщо ви користуєтеся декоративною косметикою, то маєте розуміти, що пензлі для макіяжу та спонжі – переносники бактерій, тому важливо їх ретельно очищати або наносити пудру, рум’яна й тональний крем чистими подушечками пальців, ватним диском.
Дрібні прищі на щоках часті «гості» у любительок потирати щоки не завжди чистими руками. Бактерії з рук потрапляють на шкіру, проникають через пори, при цьому ймовірність запалення підвищується в рази. Ви здивуєтеся, коли дізнаєтесь, що причиною висипу на щоках може стати навіть ваш смартфон. Поверхня гаджета не стерильна, і внаслідок притискання його до обличчя під час розмови бактерії легко потрапляють на вашу шкіру.
Висипання на щоках також стимулює прийом деяких лікарських засобів.
Як лікувати прищі на щоках, профілактика їх появи
Якщо ви страждаєте від висипань на щоках, зверніться до дерматолога. Фахівець проведе діагностику, у разі потреби порекомендує звернутися до іншого вузького спеціаліста, наприклад, ендокринолога, гастроентеролога або гінеколога. Часто пацієнту призначають біохімічні дослідження крові, аналізи на гормони й харчові алергії, зішкріб зі шкіри для виключення наявності кліща демодексу.
Щоб уникнути появи прищів на вилицях, необхідно дотримуватися гігієни. Важливо також ретельно очищати шкіру обличчя двічі на день, робити щоденний демакіяж, витирати обличчя після вмивання не махровим рушником, а одноразовим паперовим. Вам слід переглянути свої звички, а саме утримувати свій гаджет у чистоті або використовувати гучний зв’язок або навушники. Якомога частіше міняйте наволочку на подушці, адже тканина вбирає надлишки шкірного жиру, піт та інших забруднень з обличчя, стаючи житлом шкідливих мікробів.
Перегляньте свій раціон, виключіть з нього трансжири, поекспериментуйте з молочними продуктами або глютеновмісними. Можливо, проблему висипань на щоках можна вирішити, змінивши свої харчові уподобання.
Косметичні засоби для шкіри, схильної до висипів: себорегулювальні, з відлущувальним ефектом, протизапальною дією. Не використовуйте скраби з абразивними частинками, віддайте перевагу пілінг з АНА-кислотами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!