Що символізує великоднє яйце
Легенда свідчить, що камінь, яким закривали гробницю Ісуса Христа, за формою нагадував яйце. А як ми всі знаємо, під шкаралупою яйця завжди ховається нове життя, яке згодом буде розвиватися. Тому для християн великоднє яйце – це нагадування про порятунок вічного життя.
Версії походження традиції
- Найпоширеніша легенда розповідає про чудо, яке сталося з Марією Магдалиною. За переказами, саме вона зважилася прийти до римського імператора Тиберія і розповісти про воскресіння Христа. З порожніми руками до владики прийти не можна було, тому жінка взяла з собою куряче яйце як символ подарунку. Але коли Марія повідомила радісну новину, імператор лише розсміявся і сказав: «Це так само неможливо, як білому яйцю в твоїх руках стати червоним». Не встиг той договорити, як яйце в руках Марії перефарбувалося саме собою в червоне.
- За іншою версією, основоположником традиції була Діва Марія, яка розфарбовувала яйця, аби розважити немовля Ісуса Христа.
- Існує і більш практичне пояснення: попри існування Великого посту, люди не могли змусити курей перестати нести яйця. Їх було занадто багато, а людям не хотілося, аби продукт пропадав даремно. Тому господаркам доводилося їх відварювати і в процесі фарбувати, аби було легко відрізнити варене яйце від сирого. Також розфарбоване яйце їдять першим після 40-денного посту.
Що символізує колір
Спочатку колір був тільки червоним – він символізує кров, пролиту на хресті Ісусом; це нагадування про любов Божу до людського роду.
Звичайно, згодом із квітами почали експериментувати:
- блакитний колір – доброта, надія, любов до близьких;
- білий – чистота і спокій душі;
- жовтий, помаранчевий і золотий – багатство і достаток;
- зелений – добробут і відродження;
- різноколірні та розмальовані яйця – хороший настрій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!