Причини появи просянки
Просянка, або міліуми, – це маленькі щільні утворення, які виникають на шкірі обличчя, найчастіше в зоні навколо очей, але можуть виникати і на інших ділянках. Ці білі прищики нагадують крупу або просо, від чого і пішла така назва. Часто міліуми плутають з вугревою хворобою, але нічого спільного вони не мають. Просянка – незапальний елемент і її проходи закриті, на відміну від вугрів, у яких завжди є вихід для гною.
Виникнути просянка може з різних причин, але найчастіше таким чином організм сигналізує про проблеми. Це можуть бути зміни в роботі шлунково-кишкового тракту, гормональної системи, відгомони неправильного харчування і догляду за шкірою, а також наслідки від різних травм шкіри.
Як позбутися просянки
Сама собою просянка не проходить. Якщо вже у вас з’явилися такі прищики, то їх потрібно видаляти, при цьому слід підібрати правильний догляд за шкірою обличчя.
Можна виділити кілька способів видалення просянки. Серед них – механічний. Лікар-косметолог проколює прищик і видавлює вміст. Робити таку процедуру самостійно не рекомендується, оскільки часто міліуми розташовуються в зоні очей, а там, як ми знаємо, шкіра дуже ніжна і дуже легко отримати синець. Такий метод фахівець буде використовувати в тому випадку, якщо прищиків небагато.
Якщо ж міліумів більше, то на допомогу прийдуть апаратні методики. За допомогою лазера, радіохвильового методу або застосування струму відбувається припікання, після чого з’являються корочки, які повинні самостійно відпасти.
Також допомагають у вирішенні цього питання і пілінги. При постійному впливі кислот відбувається оновлення рогового шару, і міліуми поступово зникають. Але цей процес найтриваліший, оскільки застосовувати пілінги часто не можна, щоб не порушити здоров’я і правильну роботу шкіри.
Профілактика появи просянки
Якщо ви вже зіткнулися з такою проблемою, потрібно більш ретельно підходити до питання профілактики, щоб прищики не з’являвся знову. Якщо виявилася проблема в роботі шлунково-кишкового тракту або гормональної системи, потрібно слухати рекомендації вашого лікаря.
Обов’язково стежте за своїм харчуванням і способом життя. Зменшіть кількість цукру і неправильних жирів у вашому раціоні, вживайте достатню кількість води.
Підберіть правильний догляд за шкірою разом із вашим косметологом. Підібране за типом шкіри умивання, тонік-лосьйон і крем допоможуть налагодити роботу сальних залоз. Використання різних пілінгів і масок домашнього догляду будуть підтримувати шкіру в тонусі і допомагати оновлювати її. Відвідуйте періодично косметолога для проведення чисток, пілінгів і різноманітних апаратних процедур. Обов’язково використовуйте влітку сонцезахисні засоби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!