Чорні точки – це відкриті комедони, які заповнюються брудом, пилом, сальним секретом і залишками косметики. Найчастіше комедони можна зустріти у людей з жирною або комбінованою шкірою, найбільш помітні чорні точки в Т-зоні. Чорний колір такі комедони набувають через меланін – продукт окислення тирозину. Причин виникнення чорних точок кілька. Так, наприклад, найперше, чому у вас їх може бути багато або мало, помітних або зовсім непомітних, – це генетика. І поміняти кількість, активність і розмір сальних залоз неможливо. Неправильне харчування, звичайно ж, позначається на шкірі обличчя, і чорні точки – не виняток. Неправильний догляд відразу відіб’ється на стані шкіри, наприклад, невідповідний крем може збільшити в розмірах існуючі чорні точки, саме тому потрібно грамотно підходити до вибору косметики. Часті стреси теж можуть погіршити зовнішній вигляд шкіри обличчя. Адже при різких скачках гормонів відбувається зміна складу шкірного сала, що і може спричинити не тільки появу і збільшення чорних точок, а й стати причиною більш серйозних висипань.
Найдавнішим способом позбавлення чорних точок є їх видавлювання. Але робити таку процедуру в домашніх умовах не завжди безпечно. По-перше, можна занести інфекцію, яка в підсумку може викликати низку ускладнень у вигляді вугрів. По-друге, можна захопитися очищенням і надавити собі синець, що трапляється досить часто.
І все ж якщо ви вирішили позбутися чорних точок таким способом, дотримуйтеся декількох правил.
Обов’язково дайте можливість шкірі розкрити пори, для цього можна використовувати розпарювання обличчя, наприклад, над відваром трав, тільки будьте обережні з температурою пари, щоб не отримати опік.
Можна скористатися більш сучасними способами, наприклад, придбати спеціальний гідрогель, який допоможе без сидіння над каструлькою розкрити пори. Далі приступайте до самої процедури позбавлення від чорних точок. Найперше, що потрібно зробити – це продезінфікувати руки і предмети, якими ви будете працювати.
Для цього можна використовувати, наприклад, розчин Хлоргексидину. Для самої процедури можна використовувати спеціальну ложку Уно або ватні спонжі. І з тим і з іншим предметом потрібно бути обережними, адже працюючи ложкою Уно, можна випадково “посковзнутися” і роздряпати собі обличчя, а ватяними спонжами можна перестаратися з натисканням і отримати синець. Саме тому, якщо ви не впевнені, що дістанете все до кінця, краще не чіпайте, оскільки, крім синця, від недодавленной чорної точки можна отримати “подарунок” – прищ.
Після всієї процедури видавлювання протріть обличчя спеціальним тоніком або Хлоргексидином, потім нанесіть спеціальну маску, яка звузить пори, знезаразить і заспокоїть шкіру.
І все ж, якщо проблема вас продовжує турбувати, запишіться до косметолога на УЗД-чистку. Процедура безболісна, а при регулярному відвідуванні (раз на декілька місяців) допоможе позбутися чорних точок.
Хорошим помічником від чорних точок стане біла глина. І не тільки тому, що вона біла. Глина є природним абсорбентом, що допомагає засобам із нею видаляти надлишок шкірного сала, звужувати пори, наносити матове покриття, підсушувати маленькі запалення і виводити токсини. Часто до засобів з білою глиною додають цинк і екстракти рослин для регулювання вироблення шкірного сала і антибактеріальної, а також заспокійливої дії.
Серед популярних засобів від чорних точок можна спробувати використовувати спеціальні гелі з частинками, що відлущують. Часто до таких засобів входять також і кислоти, які допомагають пом’якшити склад пор, а дрібні частинки при зіткненні зі шкірою допомагають відлущити зайве з поверхні шкіри. Щоб побачити результат від такого засобу, потрібно не забувати користуватися ним щодня, завершуючи такий ритуал спеціальним кремом.
Якщо у вас має бути важлива подія, а чорні точки дуже себе видають, можна вдатися до “швидкої допомоги” – спеціальних патчів. Невеликі патчі-пластирі можна зустріти майже в кожному б’юті-магазині або аптеці. Суть методу полягає в тому, що такий пластир добре прилипає до поверхні шкіри і потім видаляється разом із забрудненнями і чорними точками. Метод досить швидкий і недорогий. Але на жаль, вирішити проблему надовго не може.
Декоративна косметика має властивість забивати пори, тим самим провокуючи виникнення і збільшення чорних точок. Саме тому варто віддати перевагу більш легким текстурам кремів. Наприклад, замість пудр і щільних тональних засобів скористайтеся легкими ВВ або СС-кремами. Вони не будуть забивати пори або викликати запалення.
Якщо ж всі перераховані вище методи не підійшли, сходіть на прийом до грамотного лікаря-косметолога. Можливо, причина появи чорних точок криється набагато глибше і вимагає професійного підходу у вирішенні проблеми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!