Яскраві спецефекти – не завжди запорука успіху фільму. Наприклад, чорно-білі картини, зняті пів століття тому, без особливих бюджетів стали шедеврами світового кінематографа. У 30-ті роки кіно вже стало кольоровим, але це коштувало великих грошей, тому кольорову плівку довіряли лише тим режисерам, які точно принесуть прибуток. Так було з «Звіяні вітром» та «Чарівником країни Оз».
Лише у 50-ті голлівудське кіно у кольорі стало масовим. Щоправда, чорно-біла плівка не канула в Лету, ставши частиною стилю. Багато сучасних режисерів зробили ставку на чорно-біле кіно і не помилилися. Розповідаємо, які фільми, зняті без кольору, можна подивитися на вихідних. Причому як вічну класику, так і сучасні шедеври.
Римські канікули (1953)
Рейтинг IMDb: 8,1.
Один із найкращих голлівудських фільмів про кохання з приголомшливим акторським дуетом – Одрі Хепберн і Грегорі Пеком. Сюжет фільму такий: юна принцеса Анна прибуває з офіційним візитом до Риму, її день розписаний за хвилинами: то прийоми, то відвідування фабрик, то інтерв’ю. Враховуючи юний вік Анни, не складно здогадатися, що подібна діяльність її не надто приваблює та надихає. Тому в пошуках свободи та пригод дівчина просто тікає. Але перед самою втечею лікар зробив принцесі укол снодійного, тому, гуляючи вулицями Риму, принцеса засинає на лавці. Саме в цей час мимо проходить американський журналіст Джо, який зранку має вирушити на пресконференцію з принцесою Анною. Ось тільки Джо навіть не знає, як вона виглядає.
За роль принцеси Анни Одрі Хепберн вперше здобула «Оскар» і «Золотий глобус», а також премію Британської академії кіно та телевізійних мистецтв. Ще два «Оскари» картина отримала за найкращий дизайн костюмів та за найкращий сценарій.
Артист (2011)
Рейтинг IMDb: 7,9.
Фільм розповідає про розкішного красеня й улюбленця публіки Джорджа Валентина, зірку німого кіно, впевненого у своїй чарівності. Він також вірить у те, що Голлівуд завжди буде його рідною стихією. Якось він знайомиться з молодою статисткою Пеппі, розчулюється її незручністю і навіть складає їй протекцію у світ кіно. За збігом обставин саме вона відіграє фатальну роль у долі артиста.
Цей приголомшливий фільм не лише чорно-білий, він ще й німий. У такий спосіб французи віддали шану прабатькам кіно. Вийшовши на екрани, картина стала ковтком свіжого повітря і заслужено отримала «Оскар» за найкращий фільм, похвальні відгуки критиків та кохання глядачів.
Список Шиндлера (1993)
Рейтинг IMDb: 8,9.
Фільм розповідає історію про реально людину, німецького великого фабриканта Оскара Шиндлера, якому під час війни вдалося врятувати сотні життів потай від гітлерівського режиму. 1939 року він уперше приїхав до Польщі, плануючи розгорнути там виробництво емальованих виробів. Йому вдалося побудувати завод, куди він найняв робітниками виключно євреїв, що згодом дозволило їм вижити. Шиндлер рятував життя протягом усієї війни, він навіть зміг зупинити два вагони з жінками та дітьми, приготованими для Освенциму. Шиндлер зміг умовити офіцера СС не спалювати своїх робітників, у результаті німецьке командування дозволило йому скласти список тих, хто залишиться живим.
За сценарій фільму не хотів братися жоден режисер, доки він не опинився в руках Стівена Спілберга. У результаті «Список Шиндлера» став найдорожчим чорно-білим фільмом, який отримав сім статуеток «Оскара».
Людина, якої не було (2001)
Рейтинг IMDb: 7,6.
Санта-Роза, Каліфорнія, 1949 рік. Мовчазний перукар Ед Крейн неквапливо обслуговує відвідувачів у своєму салоні, а його дружина в цей час зраджує йому зі своїм босом, галантерейником Великим Дейвом, який нещодавно накопичив гроші на новий магазин. Несподівано Еду випадає шанс розбагатіти на новому бізнесі хімічного чищення одягу, але йому потрібен стартовий капітал. Тому він вирішує піти на крайні заходи та починає шантажувати Великого Дейва. Здається, що в плані Еда немає недоліків, але незабаром він розуміє, що таким рішенням він підписав смертний вирок.
У кінопресі неймовірна драма від братів Коен розглядалася як поставлена за мотивами екзистенційної повісті Альбера Камю «Сторонній». Цікаво, що фільм було знято на кольорову плівку, але публіці його продемонстрували у чорно-білому виконанні.
У джазі лише дівчата (1959)
Рейтинг IMDb: 8,2.
Чудова кримінально-гумористична комедія Білла Уайлдера за участю головної білявки Голлівуду – Мерелін Монро вийшла на широкі екрани у 1959 році. Фільм вийшов настільки легким, веселим, цікавим, що його хочеться переглядати знову і знову.
Події фільму відбуваються у гангстерському Чикаго 1929 року. Музиканти Джеррі та Джо намагаються заробити собі на життя і несподівано примудряються стати свідками розборок мафії. Щоб якнайшвидше втекти, горе-музиканти не вигадують нічого кращого, ніж переодягнутися в жіночі сукні та влаштуватися в дівочий джаз-бенд. Але ось невдача – Джо закохується в милашку-солістку, яка мріє про нареченого-мільйонера, а за Джеррі в образі дівчини впадає старий багач. Ось тут і починаються веселощі.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!