Перш ніж почати розмову про сонцестояння, важливо пригадати урок з астрономії: орбіта, якою Земля обертається навколо Сонця — не кругла (вона має овальну форму). Рухаючись еліптичною траєкторією, наша планета то наближається, то віддаляється від центру Сонячної системи. Відповідно, у різні періоди на неї припадає то більше, то менше світла, через що світловий день має різну тривалість.
У році є два дні, коли Земля проходить через найпівнічнішу або через найпівденнішу точку екліптики. Ці дати називають днями літнього й зимового сонцестояння.
Що таке день літнього сонцестояння
Днем літнього сонцестояння називають момент, коли Земля досягає точки на своїй траєкторії руху, на яку припадає найбільше світла й тепла від сонячних променів. Сонце в цій точці розташоване максимально близько, а його світло заломлюється під дуже гострим кутом, власне тому день, у який це відбувається, є найдовшим у році.
Сонцестояння – важлива подія в астрономії, адже саме цей день вважається початком літа в північній півкулі Землі та початком зими у південній. Після дня сонцестояння ночі поступово ставатимуть довшими, а дні — коротшими.
Коли день літнього сонцестояння
Літнє сонцестояння щороку відбувається в один і той же час, окрім високосних років. На широті Києва день літнього сонцестояння у 2021 році відбудеться 21 червня. Тоді день триватиме 17 годин і 33 хвилини. Найкоротша ніч триватиме менше ніж 6,5 годин, що становить лише чверть доби.
Сонцестояння станеться вранці, о 6 годині 32 хвилини за київським часом. Варто зазначити, що за останні 10 років — це найраніший час сонцестояння, причому, не тільки літнього, але й зимового.
Як провести день літнього сонцестояння
У 2021 році день літнього сонцестояння припадає на понеділок. Фахівці кажуть, що це сприятливий день, аби з нового тижня і з початку астрономічного літа внести зміни у своє життя, почати нові проєкти і завести знайомства. Починання однозначно увінчаються успіхом і зарядять вас позитивною енергією.
У день літнього сонцестояння фахівці радять вранці привітати сонце і прогулятися під ранковими променями. Бажано також зробити зарядку на свіжому повітрі, провести медитацію або сеанс йоги. Фізична активність має особливо сприятливий вплив у день літнього сонцестояння.
Здавна в найдовший день року люди їли багато рослинної їжі, сезонних овочів, ягід та фруктів, а також пили трав’яні чаї. Подейкують, що в період сонцестояння вони очищають організм і дають йому особливу енергію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!