Дихальна гімнастика Стрельникової: як робити, вибір вправ

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Дихальні практики віднедавна – найпопулярніші методи боротьби не тільки з нервовим напруженням і стресами, але і захворюваннями дихальної системи. Авторських методик з дихальної гімнастики досить багато, серед них виділяється методика Стрельникової. Розповімо, в чому її суть.

Дихальна гімнастика педагога-фоніатра Стрельникової була розроблена ще в 40-х роках минулого століття. Молоду оперну співачку мучили напади задухи через проблеми з серцево-судинною системою. Щоб розробляти голосові зв’язки, нею і її мамою були придумані прості дихальнні вправи. Але тільки 1972 року Олександра Стрельникова запатентувала свою розробку.

Розповімо, чим унікальна методика Стрельникової, кому можна і не можна робити цю зарядку і як виконувати вправи за Стрельниковою.

Комплекс дихальної гімнастики за Стрельниковою: в чому суть

Зарядка Стрельникової має на меті відновити нормальне дихання. Це робиться шляхом чергування коротких переривчастих вдихів носом і пасивних видихів через рот або ніс. Роблячи вправу правильно, ви підсилюєте повітрообмін в легенях, максимально насичуєте їх киснем. Вдихаючи і стискаючи грудну клітку, реально «змусити» працювати багато частин тіла: руки, ноги, шию, прес, плечі, спину і таз. І ось вправи Стрельникової вже стають гімнастикою для підтримки м’язового тонусу, поліпшення метаболізму, підвищення імунітету тощо.

Вправи за Стрельниковою: користь і протипоказання

Гімнастика Стрельникової рекомендується людям, які страждають на:

 • захворювання органів дихання (пневмонія, бронхіт, бронхіальна астма, риніт, гайморит, ГРВІ, ГРЗ, викривлення носової перегородки);
 • шкірні захворювання;
 • порушення опорно-рухового апарату (сколіоз, кіфоз, травми хребта, патологія м’язів грудної клітки);
 • головні болі й болі в серці;
 • розлади сечостатевої системи (енурез);
 • неврози, в тому числі заїканням та іншими логопедичними вадами;
 • захворювання голосового апарату;
 • зниження розумової та фізичної працездатності.

Попри масу переваг, у зарядки Стрельникової є протипоказання. Наприклад, її заборонено робити людям, у яких хронічне захворювання перебуває в гострій фазі або людина просто погано почувається. Не робіть дихальну гімнастику, якщо у вас підвищений артеріальний тиск або стан після інфаркту, жовчнокам’яна хвороба або камені в нирках, травма голови, лихоманка і слабкість, захворювання очей (глаукома) або високий ступінь короткозорості.

Пам’ятайте, що дихальні техніки не можуть замінювати лікування, вони мають бути частиною комплексної терапії.

Дихальна гімнастика Стрельникової: вправи

Займатися дихальними вправами за Стрельниковою необхідно двічі на день: до сніданку або 30-60 хвилин після вживання їжі, а потім до вечері або через 60-90 хвилин після неї. Комплекс рекомендують проходити в комфортному темпі, і починають займатися з простих вправ, а потім руху можна комбінувати. Кожну вправу виконують по 100 разів. Рухи тіла завжди робляться одночасно з вдихом.

Три універсальні вправи гімнастики Стрельникової

 • «Долоньки» – розминка

Стоячи, зігніть руки в ліктях, долоні спрямуйте від себе, ніби показуючи їх комусь. Стискайте сильно долоні в кулаки, одночасно зробіть різкий і гучний вдих носом. Видихаючи, кулаки розтисніть, а пальці розслабте. Необхідно зробити 8 разів поспіль, потім 3-5 секунд перепочити. Вправа передбачає від 10 до 20 серій.

 • Вправа «Обійми плечі»

Стоячи, зігніть руки в ліктях, підніміть їх на рівень плечей. Розведіть руки в різні боки, у напрямку один до одного, ніби обіймаючи себе за плечі. Одночасно з обіймами різко вдихайте носом і ним же видихайте. Ускладнити вправу можна, чергуючи вдихи через рот і ніс. Виконують вправу 32 рази або 16 + 16, обмеження – захворювання серця.

 • Вправа «Насос»

Стоячи, розставте ступні на ширині плечей, руки тримайте вздовж тулуба. Повільно нахиляйтеся вперед, опускаючи руки вниз, але не торкайтеся підлоги. Одночасно шумно і коротко вдихніть через ніс. Видихайте уривками 8 разів, повертаючись в початкове положення. Вправу роблять серіями, в кожній з яких 8 підходів. Не можна робити при радикуліті, остеохондрозі, високому тиску або при наявності травми голови.

Дихальна гімнастика Стрельникової: відеоурок

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також