Правильне дихання в стресових ситуаціях: як це може допомогти

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як часто ми замислюємося над якістю нашого дихання? Практично ніколи. Проте цей аспект дуже важливий в стресових ситуаціях, які беруть нас в полон під час воєнних дій в нашій країні. Спеціаліст із дихання і автор книги Discover the Power of Breathing Роб Конінг розповів, як розслабити організм зсередини.

В той момент, коли використовувати косметичні засоби з плашкою anti stress і розслаблюючі масажі використовувати ніколи, єдиний спосіб заспокоїтися  дихання. Чомусь людство досі не може повірити і прийняти той факт, що прості речі, такі як збалансоване харчування, здоровий сон і правильне дихання є основою психологічно здорової людини. У цьому ще раз переконалася Кайра ван Вейк, журналіст Vogue Nederland, яка на власному досвіді відчула, що таке вигоряння на роботі, і як правильне дихання може повернути все на свої місця.

Кайра ван Вейк пішла на курси фахівця із дихання і автора книги Discover the Power of Breathing Роба Конінга, якого також називають як Mr. Breath. На думку Конінга, правильне дихання здатне не тільки налагодити роботу всього організму і надати заспокоєння розуму, але і звільняє від емоційних блоків, які ми отримуємо на роботі, в сім’ї або на вулиці.

«Ваше дихання показує якість вашого життя», – пояснює Роб.

«Треба сказати, що не тільки через вигоряння на роботі, а також через усвідомлення того, що я не вмію правильно дихати, я вирішила звернутися до фахівця. Труднощі з диханням у мене з’являються після роботи, ось я приходжу додому, лягаю на диван і задихаюся. Або ж я намагаюся заснути, але у мене переривчастий подих, яке змушує мене дихати так, як я роблю під час бігу. Перше, що розповів мені Роб Конінг, було просто і елементарно до жаху: «Якщо ви не робите глибоких вдихів животом, то живіт блокує енергію, викликаючи тим самим цілий пул проблем». Такий «захисний механізм» організму знали люди ще тисячу років тому, але ми чомусь не надаємо правильному диханню належної уваги», – розповідає Кайра ван Вейк.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Kaira Daphné van Wijk (@kairavanwijk)

За словами Конінга, правильне дихання – це щоденна праця, яка в перспективі здатна усунути багато проблем зі здоров’ям. Природно, перший ворог правильного дихання – це стреси, затяжні переживання і важка і виснажлива робота з ранку до ночі. Якщо ми своїми емоціями порушуємо системи дихання, ми буквально витягаємо базові цеглинки з усього організму, як результат – руйнується все: енергообмін, метаболізм і кровоносна система.

«Ми трохи поговорили з Робом, потім почалася практична частина заняття. Все дуже нагадує заняття йогою: килимок, пози, дихання. Тільки акцент, звичайно, йде на правильне вентилювання легенів. У першому сеансі ми використовували тільки дві техніки: «дихання на звільнення від емоцій» і «дихання на внутрішнє розслаблення». Звичайно, Роб знає набагато більше технік, а й ці дві далися мені не дуже легко. Отже, я почала безперервно глибоко дихати, потім у мене почалося запаморочення, і я відчула тяжкість в щелепи. Саме в цій частині тіла скупчилися мої емоційні блоки, які не знали виходу. Дивно, правда, як елементарна вправа може вказати вам на «хворе» місце в організмі».

техники дыхания

Зі своїми читачами Кайра також поділилася технікою «заспокійливого дихання», яке, на думку журналіста, зобов’язаний практикувати кожна людина, що поважає себе. Як завжди все просто і зрозуміло: глибокий вдих на сім рахунків, потім глибокий видих на сім рахунків. Чи продовжуєте протягом 5-10 хвилин, тут саме головне не заснути, тому що Вейк почала дрімати вже на другій хвилині. Звучить банально, але фахівець із дихання Роб Конінг рекомендує щодня виділяти час для усамітнення: без телефону і інших гаджетів, думок про роботу і турботи про сім’ю. Тільки ви і ваш подих.

«Усвідомлене правильне дихання, яке я почала практикувати, допомагає мені бути бадьорою, сконцентрованої і відпочилою щодня», – розповідає Кайра ван Вейк.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також