Догляд за ногами в холодну пору року: що робити з грубою та сухою шкірою

У холодну пору року ступні ніг зазнають тертя теплими шкарпетками, перегріваються, перемерзають і потіють у важкому хутряному взутті. Як наслідок – погана вентиляція, подразнення, сухість, тріщини, можливий розвиток грибкових захворювань, огрубіння ступнів, також страждають і коліна. Розповідаємо, як доглядати за ногами в осінньо-зимовий період.

Правильний догляд за ногами в домашніх умовах

  1. Щоденне ретельне миття ніг вкрай важливе. Після очищення їх необхідно витерти і між пальцями в тому числі. Для миття не використовуйте жорстке мило, найкраще – антибактеріальне.
  2. Регулярне зволоження. Використовуйте живильний крем для ніг із оліями після кожного миття, наприклад, кокосовою, оливковою або ши, щоб уникнути пересушування. Вони допомагають утримувати вологу. Наносьте крем перед сном і надягайте бавовняні шкарпетки, щоб посилити ефект.
  3. Пілінг та видалення огрубілої шкіри. Робіть його з використанням скрабу для ніг, що покращує кровообіг і видаляє відмерлі клітини. Скраб можна зробити самостійно із цукру або солі, змішавши з невеликою кількістю оливкової олії. Наносьте його на вологі ноги, масажуючи круговими рухами, особливо приділяючи увагу п’ятам і мозолям. Видалення огрубілої шкіри краще проводити пемзою або спеціальною пилкою, але уникайте частого використання, щоб не пошкодити шкіру.
  4. Теплі ванни для ніг з додаванням морської солі або відварів трав (ромашка, календула) допомагають пом’якшити шкіру та зняти втому. Важливо не робити занадто гарячу воду, вона має бути комфортної температури, щоб не спричинити пересушування.
  5. Профілактика тріщин на п’ятах. Наносите спеціальні мазі або бальзами, які містять відновлювальні компоненти (наприклад, гліцерин або пантенол). В разі попрілості на ступнях використовуйте загоювальний крем або мазь.
  6. Вибирайте якісне взуття із натуральних матеріалів, яке не буде стискати стопи, уникаючи порушень кровообігу, особливо на морозі. Носіть шкарпетки з натуральних тканин (вовна, бавовна), тому що вони добре утримують тепло і вбирають вологу, що знижує ризик переохолодження. Змінюйте шкарпетки щодня! Не забувайте сушити взуття й міняти шкарпетки, якщо ноги промокли.
  7. Регулярно підстригайте нігті, надавайте їм форму і стежте, щоб вони не вростали. Це особливо важливо взимку, оскільки тісне взуття може посилити тиск на нігтьові пластини. Наносьте олію на кутикулу для живлення нігтів і шкіри навколо них.

Як захистити ноги від холоду та вибрати правильне взуття

Щоб захистити ноги від холоду, необхідно підбирати взуття, виходячи з погодних умов. Наприклад, не можна довго перебувати на морозі в неутепленому взутті. Вибирайте непромокаючу модель, що підходить за розміром і повнотою, з додатковою амортизацією, гарним зчепленням та підтримкою склепіння стопи. Уникайте гумового взуття взимку!

Важливо підбирати шкарпетки з натуральних, вологовідштовхувальних матеріалів, до того ж завжди треба мати при собі запасну пару. Не варто одягати дві пари шкарпеток і намагатися втиснутись у взуття – ви можете порушити кровообіг у стопах.

Слідкуйте також за тим, щоб ноги не потіли, адже зайва волога може призвести до охолодження шкіри, вона стає сприйнятливішою до обмороження. Також це може спровокувати грибкову чи бактеріальну інфекцію стоп, появу неприємного запаху. Якщо ви схильні до пітливості ніг, то перед тим як надягати шкарпетки, присипте стопи тальком, змастіть антиперспірантом або протигрибковими порошками або спреями, щоб вони вбирали зайву вологу і не давали закріпитися грибку. Не взувайте невисушене взуття.

Як запобігти розвитку грибка на ногах узимку

На шкірі стоп розташовано безліч залоз, які виділяють піт, тим самим зволожуючи поверхню й підтримуючи еластичність шкіри. Якщо кількість поту, що виділяється, стає недостатньою, може виникнути сухість підошв і утворення тріщин, куди може потрапити бруд та інфекція.

Поява грибка на ногах узимку також пов’язана з пітливістю. Шкіра підошви стає м’якою, а між пальцями нерідко пріє і зморщується. Тепле і вологе середовище, що зберігається тривалий час – найсприятливіша умова для розвитку грибкової інфекції.

Важливо, щоб зимове взуття було з натуральних матеріалів і добре вентилювалося. Синтетичне взуття може створювати парниковий ефект, що сприяє розмноженню грибка.

Необхідно щодня мити ноги з антибактеріальним милом та ретельно витирати їх, особливо між пальцями. Навіть якщо в холодну пору року пітливість зменшується, ноги все одно мають залишатися сухими та чистими.

Нерідко взимку з’являється і мікоз – грибок нігтів, тому важливо регулярно робити педикюр, а від покриття лаками варто відмовитися. Носіння закритого взуття разом із лаком або гелем може перешкоджати нормальному диханню нігтів і створити живильне середовище для грибків.

Підписуйтесь на наш профіль у Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Читайте також