Догляд за пористим волоссям у наш час істотно полегшений, адже в косметичній лінійці навіть найдешевших брендів знайдуться бюджетні засоби для пористого волосся. Професійна косметика для пористого волосся позбавить вас цієї проблеми якщо не назавжди, так надовго.
Пористе волосся – це такий тип коли поглинання і втрата вологи з волосся відбувається дуже швидко. Крім цього, таке волосся може не тільки вбирати багато поживних речовин, але і бути надчутливим до інших, менш корисних навколишніх факторів. Як наслідок – пошкодження кутикули та ламкість волосся.
“Пористе волосся схильніше до завивання і пушіння. Вони добре вбирають косметичний продукт, але при цьому ви можете відчувати сильну сухість», – говорить Бріджіт Хілл, сертифікований трихолог, колорист та стиліст з Paul Labrecque Salon & Spa у Нью-Йорку.
Що таке пористість волосся
Пористість – це здатність волосся вбирати, утримувати і відштовхувати вологу. Ступінь пористості безпосередньо пов’язана зі станом зовнішнього шару волоса (кутикули) і ступеня його пошкодження, якщо йдеться про придбану пористість волосся
Здорове волосся зі щільно прилеглими лусочками кутикульного шару стійке до проникнення будь-яких хімічних речовин і називається гідрофобними (відштовхує вологу). Поверхня таких волосся гладка, відображає світло і блиск. У пористого волосся, навпаки, кутикульний шар піднятий або зовсім відсутній, волосся матове і легко поглинає вологу, і вважається гідрофільним (вбирає вологу).
«Висока пористість волосся може бути як успадкована генетично, так і виникати в результаті обробки волосяних волокон, їхньго пошкодження в результаті хімічної завивки, випрямлення або гарячої укладки, ─ пояснює Хілл. ─ Волосся з високою пористістю означає, що кутикула має великі проміжки, це дозволяє волозі безперешкодно проникати в неї, однак утримувати її воно не може».
Через це Хілл рекомендує своїм клієнтам трьохетапний догляд, щоб волога проникала у волосся і залишалася там завдяки наповнювачам, які «запечатують» пористу кутикулу волосся, яка не здатна утримувати вологу сама. «Наповнювачі ─ це агенти глибокого кондиціонування. Якщо у вас саме такий тип волосся, подумайте про лікування і маски, ─ каже Хілл. ─ Щоб запечатати зовнішній шар волосини, подумайте про незмивні креми. А щоб утримати в них вологу, покладайтеся на олії».
Пористість волосся: чому з’являється пухнастість
«Такі фактори, як неякісне харчування, поганий кровообіг у шкірі голови, неправильний догляд, хімічні завивки і гарячі укладки можуть вплинути на стрижень волосини і його структуру», ─ каже перукар з Брукліна, трихолог і засновник платформи з догляду за волоссям MMSMITH.CO Мікіела Сміт (Mickiela Smith).
Коли справа стосується догляду за пористим волоссям, неправильно підібрані косметичні засоби можуть тільки погіршити ситуацію. На щастя, Сміт і Хілл поділилися своїми улюбленими продуктами для волосся з високою пористістю. Кращі засоби для пористого волосся для кожної жінки свої, одна вибирає шампунь і кондиціонер, інша додає незмивний догляд для пористого волосся і раз на тиждень обов’язкова маска для пористого волосся.
Як доглядати пористе волосся
Пористе волосся вимагає особливої уваги та догляду. Ось кілька порад, які допоможуть вам доглядати пористе волосся:
- Використовуйте зволожуючі та поживні продукти. Пористе волосся має тенденцію до сухості, тому важливо використовувати шампуні, кондиціонери та маски, які містять зволожуючі та поживні інгредієнти, такі як алое віра, гліцерин, олія жожоба або кокосова олія. Вони допоможуть зволожити і пом’якшити волосся, роблячи його більш пружними і менш схильними до пошкоджень.
- Уникайте частого використання термічних інструментів. Надмірне використання фена, прасування для волосся або випрямляча може погіршити проблему пористості. Намагайтеся обмежити використання цих інструментів і дати волоссю відпочити від високих температур. Якщо потрібно використовувати термічні інструменти, нанесіть на волосся захисний спрей перед тим, як розпочати укладання.
- Уникайте агресивних хімічних процедур. Хімічні процедури, такі як фарбування, хімічна завивка або випрямлення можуть пошкодити пористе волосся. Якщо ви вирішите провести таку процедуру, зверніться до професіонала і переконайтеся, що він використовує продукти спеціально розроблені для волосся з підвищеною пористістю. Також слідкуйте за інтервалами між процедурами, щоб волосся встигало відновитися.
- Використовуйте засоби сонцезахисту для волосся. Ультрафіолетові промені можуть пошкоджувати пористе волосся і робити його більш сухим і ламким. Використовуйте засоби сонцезахисту для волосся перед виходом на сонце або надягніть головний убір для захисту волосся.
- Харчуйте правильно. Здорове харчування відіграє важливу роль у стані вашого волосся. Переконайтеся, що ви вживаєте достатню кількість поживних речовин, таких як вітаміни А, С,
Якщо у вас пористе кучеряве волосся, пропонуємо ознайомитися з кращими бьюті-засобами, які дійсно працюють і допоможуть досягти бажаних результатів.
Топ засобів для пористого волосся
Шампунь для пористого волосся
До вибору шампуню для пористого волосся потрібно підходити уважно. Наприклад, шампунь з очисними оліями Shu Uemura Cleansing Oil підійде для тих, у кого сухе і жорстке волосся. «Це відмінний очищувальний засіб, що пом’якшує пасма і легко видаляє продукти накопичення, допомагаючи легко розплутати клубочки», ─ каже Сміт. Вона також рекомендує шампунь LivSo для тих, у кого суха шкіра голови, псоріаз або лущиться шкіра голови в поєднанні з сухим волоссям.
Ще один хороший вибір – зволожувальний шампунь Malin + Goetz Gentle Hydrating Shampoo. Він легкий, безсульфатний, що не вимиває фарбу, зберігає об’єм, зміцнює ослаблені і тонкі локони. Його амінокислоти забезпечують делікатне, але ретельне очищення. Пантенол і екстракт морських водоростей «допомагають захистити і зміцнити пофарбоване і хімічно пошкоджене волосся. Ідеальний для тих, хто часто миє голову».
Кондиціонер для пористого волосся
Нейтральний кондиціонер без кольору і запаху Philip Kingsley No Scent No Color безпечний для чутливої шкіри голови. «Хоча його спеціально не рекламують як засіб для сухого волосся, в ньому містяться речовини, які покращують пружність волосся (здатність до розтягування), що значно знижує ламкість», ─ каже Сміт. Експерт також рекомендує детокс-кондиціонер Original & Mineral Original Detox Conditioner, оскільки він «добре освіжає і м’яко очищає пасма, покращуючи при цьому їх еластичність».
Незмивний кондиціонер і крем для пористого волосся
Креми-герметики, які не потребують змивання, відмінно підходять для укладки волосся з високою пористістю після глибокого кондиціонування. «Через молекулярну структуру незмивний крем залишає додатковий захисний бар’єр на поверхні волоса, допомагаючи таким чином утримувати вологу, а також згладжує лусочки кутикули», ─ стверджує Хілл. Її вибір – незмивний кондиціонер Design Essentials Moisturizing Leave-In і бальзам для гладкості і випрямлення волосся Phytodefrisant PhytoLisse Leave-In.
Відновлювальний стайлінг-крем Olaplex N ° 6 Bond Smoother – незамінний помічник Мікіели Сміт, яка описує його як «інтенсивно зволожувальний». Він розплутує мокрі локони і прискорює час сушіння, що «так необхідно для пористого волосся».
Для тих, хто стикається з проблемою розплутування волосся, Сміт також рекомендує засіб O & M Know Knott. У ньому використовуються олії холодного віджиму, щоб «волосся залишалося м’яким і кондиціонованим у процесі розчісування і укладки». Цю формулу також можна використовувати перед миттям волосся. «Кондиціонер відмінно підходить для догляду за сухим, волоссям із посіченими кінчиками», ─ додає Сміт.
Маска для пористого волосся і кондиціонер глибокого дії
За словами трихолога і колориста Бріджит Хілл, для волосся з високою пористістю важливо часто використовувати спеціалізовані наповнювачі, більш відомі як кондиціонери глибокого дії. «Ці продукти здатні проникати в кутикулу на більш глибокому рівні, допомагаючи доставити деякий тип полімеру в волосяне волокно», ─ пояснює вона. Іншими словами, такі кондиціонери забезпечують найкращі умови для утримання вологи, а також «тимчасово вирівнюють лусочки кутикули», що допомагає ще більше зберігати вологу усередині волоса. У Хілл є свій топ таких засобів: відновлювальна протеїнова маска Paul Labrecque Repair Condition, поживна маска Rene Furterer Karite Nutri, а також еліксир для сухого і пошкодженого волосся Olaplex.
Кращим вибором у цій категорії, на думку Сміт, є набір з догляду за волоссям Olaplex 0 Intensive Bond Building Treatment Kit, який представляє собою інтенсивний двоетапний засіб для попереднього очищення і зміцнення, який «насичує пасма поживними речовинами для максимального відновлення». Її друга рекомендація – маска для реконструкції волосся Oway, яка відмінно підходить для відновлення білка в волоссі і герметизації кутикули. Тим часом, стимулююча маска для шкіри голови Philip Kingsley додає захисний шар на поверхню скальпа, збільшуючи кровообіг, необхідний для здорових волосяних фолікулів. Як альтернативу Сміт рекомендує використовувати суперзволожуючу маску Elasticizer Extreme від Philip Kingsley через її легку формулу, наповнену протеїном, яка допомагає підвищити еластичність волосся. «Еластичність – це те, що надає вашому волоссю пружність і силу, тому воно менше ламається. Сухе, виснажене волосся, як правило, більш схильне до ламкості, ─ зазначає перукар.
Продукти для стайлінгу
Засоби для укладки – ще одна важлива категорія в догляді за пористим волоссям. Перша пропозиція Бріджит Хілл з цього приводу – інтенсивний живильний крем для волосся з олією каріте від ReneFurterer, яка глибоко проникає, захищає від зовнішніх агресій, поповнює нестачу вологи і жирних кислот, заповнює ушкодження, підвищує міцність, відновлює цілісність структури волосся. Бальзам для гладкості і випрямлення волосся Phyto Phytodefrisant Botanical Straightening Balm також полегшить процес укладки, інтенсивно зволожуючи сухі пасма.
Як фінальний штрих експерт радить використовувати лак для волосся Queenie від O & M. Він прекрасно фіксує зачіску, захищає пасма від вологості і не обтяжує його завдяки невагомій текстурі.
Олія для пористого волосся
За словами Хілл, олії для пористого волосся – маст-хев у догляді. Вони добре закривають лусочки волосків і «запечатують» вологу всередині них. «Молекули олій здатні створювати «ефект обгортання» навколо волосяних волокон, запобігаючи втраті вологи, але важливо використовувати олії, що правильно складені для певного типу і текстури волосся», ─ додає вона.
Хілл рекомендує звернути увагу на суху олію Rene Furterer 5 Sens Dry Oil, олія для збереження кольору Paul Labrecque Color Finish Polish & Seal Droplets і шовковиста олія Design Essentials Silk Essentials, яка надає неймовірного блиску, запечатує кутикулу і утримує вологу у волоссі під час термічного впливу .
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!