Прищі є найбільш частим захворюванням шкіри, від якого, за статистикою, страждають близько 80 відсотків людей в світі. Їх поява найчастіше викликана блокуванням сальних залоз, відповідальних за виробництво й секрецію шкірного сала, забитими порами, зараженням бактеріями від брудних рук і поверхні телефону, гормональною перебудовою організму.
Більшість домашніх методів можуть допомогти поліпшити стан проблемної шкіри, усунути акне, запобігти новим висипанням і позбутися плям після прищів без походів до косметолога й дорогих процедур. Засоби для домашнього догляду за проблемною шкірою містять ніжні трав’яні креми й гелі, ефірні олії, натуральні маски та деякі прості звички щоденного догляду, що допоможуть збалансувати рівень олії в шкірі, зменшити запалення, вбити бактерії й запобігти появі прищів у майбутньому.
Ми вже розібралися з тим, які косметичні продукти слід додати до свого звичайного догляду за шкірою обличчя з акне, прийшов час поговорити й про натуральні домашні засоби, що можуть виявитися для вас корисними.
Олія чайного дерева
Це природна речовина є природним антибактеріальним і протизапальним засобом, що вирішує широкий спектр проблем зі шкірою: зменшує набряки, усуває почервоніння, вбиває бактерії, що провокують появу акне, та сприяє оздоровленню епідермісу.
Ефективність олії чайного дерева проти прищів підтверджує дослідження 2015 року. В ході експерименту вчені виявили, що вона допомагає зменшити кількість акне у людей із легкими й помірними висипаннями. А також показало, що олія може працювати так само добре, як 5-відсотковий бензоїлпероксид, що є поширеним безрецептурним (OTC) засобом від вугрів.
Як використовувати олію чайного дерева
Найпростіший спосіб − додати кілька крапель ефірної олії в натуральні маски для обличчя. Але будьте обережні: наносити олію чайного дерева безпосередньо на шкіру не можна, її обов’язково потрібно розбавити олією-носієм (основою). Підійде оливкова, кокосова, мигдальна, жожоба. На кожні 1−2 краплі олії чайного дерева − 12 крапель олії-основи. При застосуванні олії слід уникати зони навколо очей − вона може викликати почервоніння й роздратування. Перед використанням також необхідно зробити патч-тест на алергію, щоб переконатися, що ваша шкіра не реагує на речовину.
Ще один спосіб використання олії чайного дерева − шукати її в складах косметичних засобів проти акне. Це можуть бути креми, аптечні мазі або гелі, призначені фахівцем.
Також можна самостійно приготувати універсальну маску від прищів. Для цього розведіть білу косметичну глину з водою до кремової консистенції та додайте змішану олію-базу з 1−2 краплями олії чайного дерева. Тримайте на обличчі не більше 15 хвилин, а потім змийте теплою водою й нанесіть зволожувач.
Алое вера
Алое вера − ще один натуральний продукт, що має потужні антибактеріальні та протизапальні властивості, допомагає зменшити появу прищів і запобігти появі нових. У листі цієї рослини міститься багато вітамінів, мінералів і аскорбінової кислоти, тому це SOS-засіб для проблемної шкіри (підсушує висипання й загоює постакне). А ще алое є прекрасним зволожувачем і особливо підходить для людей із сухою шкірою, схильною до атопічного дерматиту. Гель з алое вера підходить для лікування акне легкого та середнього ступеня тяжкості, про що говорить дослідження, проведене в 2014 році.
Як використовувати гель алое вера
Найпростіший спосіб використовувати алое − нанести на попередньо очищену шкіру обличчя тонкий шар крему або гелю зі вмістом екстракту алое вера не менше 10 відсотків. Також можна приготувати тонік в домашніх умовах, що стане відмінним антибактеріальним продуктом в будь-який час року та доповненням до вашого звичайного догляду. Для цього змішайте очищену воду й сік алое в пропорції 3:1, додайте кілька крапель ефірної олії (перевірте сумісність). Зберігати такий засіб можна п’ять днів в холодильнику.
Мед
Мед використовувався для лікування шкірних захворювань, в тому числі вікового акне, протягом тисяч років. Він містить багато антиоксидантів, які сприяють очищенню забруднень із пір і, як наслідок, запобігають запаленню й висипанню. Мед також відомий хорошими антибактеріальними та ранозагоювальними властивостями.
Як використовувати мед
Мед можна наносити точково на прищики, попередньо очистивши шкіру обличчя й руки. Або ж готувати з ним натуральні маски для обличчя − рецепти є на будь-який смак. Базовий варіант маски без добавок: нанесіть одну чайну ложку рідкого меду на все обличчя, залиште на 10−20 хвилин. Після змийте теплою водою та висушіть обличчя.
Ефективна маска для лікування прищів із меду та кориці: змішайте три столові ложки порошку кориці (переконайтеся, що у вас немає на неї алергії) і ложку меду до однорідної маси. Нанесіть суміш на уражені ділянки, або на все обличчя як профілактичний засіб. Цю маску краще за все залишати на ніч, а вранці змивати теплою водою. Курс лікування − від 2-х тижнів.
Зелений чай
Зелений чай містить високу концентрацію катехінів, що є сильними природними антиоксидантами. Це порятунок для людей із жирною та комбінованою шкірою. Антиоксиданти допомагають організму руйнувати хімічні речовини й відходи, що можуть пошкодити здорові клітини. Зелений чай допомагає прибрати частину забруднень і надлишків шкірного сала, що накопичилися в порах і відкритих ранках прищів. Зелений чай також містить речовини, що балансують вироблення себума, зменшують запалення й запобігають появі вугрів.
Одне дослідження показало, що після восьми тижнів використання екстракту зеленого чаю зниження білих і чорних крапок у учасників експерименту скоротилося на 79−89 відсотків.
Як використовувати зелений чай
Зелений чай допомагає не тільки, коли ми його п’ємо, але й коли застосовуємо на шкірі в складах кремів і масок для догляду. Від запалень допоможе трав’яна маска: заваріть зелений чай і додайте столову ложку білої глини, розмішайте до консистенції сметани. Нанесіть суміш на обличчя до висихання, а потім змийте теплою водою та зволожіть шкіру. Таку ж маску можна приготувати з відвару ромашки, що також відома своїми заспокійливими властивостями.
Олія жожоба
Олія жожоба − це натуральна воскоподібна речовина, що нагадує колаген. Засіб зменшує запалення й почервоніння, допомагає відновити пошкоджену шкіру, прискорює загоєння ран і прищів.
У дослідженні 2012 року, в якому взяли участь 133 людини, проводився експеримент із використанням глиняної маски для обличчя з олією жожоба. Після шеститижневого курсу (маска застосовувалася 2−3 рази на тиждень) люди повідомили про поліпшення стану шкіри та зменшення висипів на 54%.
Як використовувати масло жожоба
Спробуйте змішати ефірну олію жожоба з гелевою, кремовою або глиняною маскою для обличчя й нанести її на проблемні зони. В іншому випадку − нанесіть кілька крапель олії жожоба на ватний диск і акуратно втирайте його в прищі.
Поради з догляду за шкірою з акне в домашніх умовах
Поряд із домашніми засобами, слід переглянути свої щоденні звички, що матимуть потужний вплив на підтримку здоров’я шкіри, роблячи її менш жирною та зменшуючи появу прищів. Запам’ятовуйте, що потрібно й не потрібно робити, щоб мати красиву шкіру.
- Не чіпайте обличчя руками
Уникайте дотику до обличчя, особливо брудними руками, бо це може тільки погіршити стан і поширити появу прищів на щоках, лобі та підборідді. Більше про цю небезпечну звичку ми розповіли тут.
- Ніколи не видавлюйте прищі
Так, видавити білий прищик або набридливі очам чорні точки − дуже заманливо. Але будь-які агресивні дії (дотик до запаленої ділянки, розтирання й здавлювання) можуть призвести до появи більшої кількості бактерій в осередку ураження, викликаючи подальші інфекції. Якщо у вас є підшкірні висипання, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб дізнатися, як безпечно їх позбутися.
- Вибирайте засіб для вмивання правильно
Грамотний вибір засобів для щоденного догляду за шкірою − запорука її стану в майбутньому. Шукайте засіб за типом своєї шкіри та наявної проблеми. Більшість звичайних гелів та мила мають занадто високу кислотність або pH, що можуть подразнювати шкіру й посилювати прищі.
Кращий варіант − купувати миючі засоби (для вмивання та зняття макіяжу) з рівнем pH, близьким до природного pH шкіри. Він повинен бути рівний приблизно 5,5. Це допоможе знизити ризик виникнення прищів і загоєння запалень.
- Використовуйте засоби без олій
Якщо шкіра й так жирна або комбінована, то олійні косметичні продукти можуть блокувати пори, збільшуючи ризик їх засмічення та появі акне. Шукайте засоби для догляду за шкірою й косметику з маркуванням «без олій» або «некомедогенно» (не забивають пори). Такі формули містять інгредієнти, що дозволяють шкірі дихати.
- Зволожуйте шкіру
Зберігати шкіру зволоженою надзвичайно важливо, тому що це полегшує процес загоєння прищів і зменшує загальний ризик нових спалахів. Коли шкіра суха, вона може легко стати роздратованою або пошкодженою, що призведе до появи акне. Нормальний баланс вологи також забезпечує правильний розвиток нових клітин шкіри при загоєнні ран і слідів постакне. Випивайте достатню кількість води на день для своєї ваги тіла й зволожуйте шкіру сироватками та кремами.
- Знизьте кількість стресу
Дерматологи називають стрес однією з можливих причин виникнення акне. Це пов’язано з тим, що при стресових ситуаціях в організмі підвищується рівень гормону андрогену. Він стимулює волосяні фолікули та сальні залози в порах, збільшуючи ризик появи прищів.
Для того, щоб зберігати свій внутрішній спокій і контролювати вплив стресу на організм, слід дотримуватись таких правил: висипатися, дотримуватися здорового й збалансованого харчування, обмежити споживання алкоголю та кофеїну, регулярно займатися спортом, практикувати дихальну гімнастику, йогу або інші види медитації, частіше спілкуватися й проводити час із близькими людьми та друзями.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!