Якісне та правильне зволоження — запорука тривалої молодості і, що найголовніше, здоров’я шкіри. У випадку, коли в дермі міститься достатня кількість вологи, вона стає більш еластичною, м’якою та підтягнутою. Правильний баланс води в епідермісі також допомагає підвищувати бар’єрні функції, забезпечувати цілісність гідроліпідної мантії і протистояти згубним впливам довкілля. Навіть красивий відтінок і здоровий рум’янець — “справа рук” зволоження. Проте забезпечити правильне наповнення вологою усіх шарів шкіри (а в нас їх цілих 5) під силу не кожному крему та навіть сироватці. У випадках, коли шкіра сильно пошкоджена, або генетично схильна до сухості через неможливість втримувати вологу, на допомогу приходять емоленти.
Емоленти — це група діючих речовин, які у правильних пропорціях та формулах засобів, інтенсивно зволожують і відновлюють пошкоджену, пересушену шкіру та утворюють на її поверхні захисний шар. До емолентів відносять компоненти, що транспортують вологу в глибокі шари шкіри, затримують її в дермі, борються з вільними радикалами в шкірі, підвищують вироблення колагену, прискорюють регенерацію, а також дуже швидко й ефективно прибирають запалення.
Найчастіше в складі косметичних засобів ви можете зустріти такі емоленти:
- натуральна оливкова, рицинова олія та олії жожоба, каріте і макадамії — інтенсивно зволожують;
- тригліцериди кукурудзяної олії — заспокоюють, усувають лущення, роблять шкіру більш еластичною;
- ланолін — транспортує вологу в глибокі шари шкіри;
- сечовина — відлущує ороговілий шар шкіри;
- вітамін Е — бореться з вільними радикалами в шкірі, сприяючи зменшенню запалення і свербежу;
- провітамін В5 — стимулює відновлення клітин епідермісу, прискорює процеси загоєння;
- натуральні екстракти, наприклад, екстракт огірка — мають виражену антиоксидантну дію;
- гіалуронова кислота і її похідні — інтенсивно зволожують глибокі шари шкіри;
- амінокислоти — зміцнюють захисні та регенераційні функції шкіри, підтримують рівень кислотно-лужного балансу в нормі;
- парафін та вазелін — дарують шкірі гладкість, м’якість, затримують воду в шкірі;
- бджолиний віск — пом’якшує й тонізує шкіру.
Як працюють емоленти на шкірі
- Створюючи захисний бар’єр над епідермісом, емоленти запобігають випаровуванню вологи зі шкіри, а також не дозволяють шкідливому довкіллю потрапляти всередину.
- Працюючи на верхньому шарі шкіри, емоленти допомагають зупинити запальні процеси, не допускаючи їх розвиток більш глибоко.
- Емоленти відновлюють структуру епідермісу, заповнюють проміжки між клітинами шкіри поживною сумішшю ліпідів і амінокислот.
- Емоленти насичують епідерміс вологою, забезпечуючи правильний водний баланс і в глибших шарах шкіри.
Найбільша перевага емолентів серед інших засобів у тому, що вони не втручаються у фізіологію шкіри, а діють на безпечних ділянках.
Кому потрібні емоленти
Відчуття стягнутості, лущення, свербіж і тьмяний колір шкіри — усе це добре знайоме кожному в періоди міжсезоння, активного сонця чи навіть при неправильному догляді. Причиною цих проблем косметологи вважають нездатність шкіри «захищатися», тому в цих випадках рекомендують відновлювати та укріплювати епідерміс емолентами.
Емолентами лікують захворювання шкіри, такі як атопічний дерматит, псоріаз, іхтіоз, також їх призначають як профілактику, щоб уникнути проблем зі шкірою. Проте за виражених проблем відповідні засоби призначає лише лікар, найчастіше в комплексі з іншими лікарськими препаратами, що будуть допомагати емолентам зсередини.
Як застосовувати емоленти
Через особливі складники емоленти також потребують особливого нанесення. Найкращий ефект від використання емолентів прослідковується в тому випадку, якщо їх наносити відразу ж після вмивання протягом перших трьох хвилин. Для найкращого результату емолент необхідно наносити на шкіру у великому обсязі. Наносити треба м’якими рухами, без сильного розтирання шкіри.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!