«Засіб для вмивання у форматі пудри — геніальний винахід, який підійде тим, хто шукає щоденний засіб для очищення та водночас ніжний пілінг для шкіри обличчя», — говорить про ензимну пудру Дін Мраз-Робінзон, доктор медичних наук з дерматології Нью-Йоркського університету. Із фахівцем погоджується його колега Юн-Су Сінді Бай: «Ензимна пудра — чудовий варіант для очищення навіть найбільш чутливої шкіри. Вона ніжніша, ніж агресивні відлущувачі, але в ефективності їм зовсім не поступається». Причина схвальних од цьому типу засобів ховається власне в його принципово іншій формулі й особливому складі.
Що таке ензимна пудра
Як і більшість хитромудрих косметичних засобів, ензимну пудру для вмивання придумали в Кореї. Вона являє собою дрібнодисперсний порошок, який потрібно безпосередньо перед використанням змішати з невеликою кількістю води і самостійно утворити пінку для вмивання. Азійці розробили формулу з розряду «зроби сам» не просто заради фану. Сухий формат засобу не потребує додавання такої кількості консервантів, як формули з водою, тому він має чистіший склад, краще зберігається й безпечний навіть для алергіків, чия шкіра чутлива до додаткових компонентів. Ще одна суттєва перевага ензимної пудри — ніжний вплив на шкіру.
Як ензимна пудра діє на шкіру
Головний активний компонент пудри для очищення — ензими. Це натуральні ферменти, які отримують із рослин або лактози. Найпопулярнішими компонентами ензимних засобів є папаїн, який добувають із незрілої зеленої папаї, фіцин, який міститься в молочному соці інжиру, а також бромелаїн, який є компонентом багатьох фруктів і овочів. Словом, складові пудр максимально безпечні та ніжні.
Ензими, потрапляючи на поверхню шкіри, розщеплюють зв’язки, якими ороговілі частинки, бруд, надлишковий жир та пил трималися за здорові клітини епідермісу. Отож разом з ензимною пудрою ми змиваємо і весь непотріб, який робив шкіру тьмяною, неприємною на дотик, забивав пори і спричиняв висипання. Водночас здорові клітини залишаються недоторканими, тому після ензимного пілінгу не буде почервонінь чи періоду відновлення — ми одразу бачимо здорову шкіру зі здоровим сяйвом і рівним відтінком. Сучасні виробники ензимних очищувачів додають в ензимні пудри також витяжки з рослин, вітаміни, кукурудзяний крохмаль, ефірні олії, які додатково витягують токсини з пор, діють як антиоксиданти і стимулюють клітинний обмін. А останнє допомагає позбутися комедонів.
Як застосовувати ензимну пудру
Спосіб застосування ензимної пудри доволі простий: нанести небагато порошку на долоню, розвести теплою водою, нанести на обличчя і, трохи помасувавши шкіру, змити. Робити процедуру варто після демакіяжу, оскільки завдання пудри — розчинити бруд, а не косметику. На відміну від пілінгів і скрабів пудра не травмує шкіру й не впливає на гідроліпідну мантію. Але лише в тому випадку, якщо не перетримати її на шкірі — тоді засіб починає вбивати здорові клітини. Ензимну пудру дерматологи радять тримати не довше 2–3 хвилин.
Скільки разів на тиждень використовувати ензимну пудру, залежить від формули засобу, зокрема, від того, наскільки сильна концентрація ферментів у його складі. Наприклад, бренд Babor рекомендує застосовувати їхню пудру не частіше одного-двох разів на тиждень. Натомість Dermalogica пропонує засіб, яким можна замінити щоденний очищувач. Зрештою, формул, як і варіантів використання, є багато й можна обрати те, що вам до вподоби.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!