Феноксіетанол в косметиці: все, що потрібно знати

Окрім діючих речовин в засобах, важливо також звертати увагу на допоміжні компоненти, такі як барвники, ароматизатори, а особливо консерванти, адже вони також часто впливають на нашу шкіру.  

Одним із найпопулярніших інгредієнтів до б’юті-продуктів і засобів гігієни є феноксіетанол хімічний консервант. Універсальність цього компоненту дозволяє йому бути присутнім  практично у кожній косметичній баночці: від засобів для вмивання та кремів до парфумерних композицій і декоративної косметики. Не виключення органічна та дитяча косметика.

Для чого в косметиці феноксіетанол

Феноксіетанол це перш за все потужний антисептик і стабілізатор для косметичних компонентів. Наприклад, такі природні компоненти, як ромашка чи шавлія, є дуже вразливими до зовнішніх факторів повітря, температурних режимів та сонячного впливу, і в косметичних формулах самі по собі мають дуже короткий термін зберігання. Зовнішні фактори провокують у них зростання грибків, бактерій та розмноження інфекцій і, відповідно, швидке псування продуктів. Місія феноксіетанолу здійснювати антибактеріальну дію і запобігати розвитку патогенних організмів у косметичних засобах. Зокрема, цей компонент продовжує термін придатності косметичних засобів і дозволяє зберігати відкриті баночки з косметичними продуктами, не дотримуючись строгих температурних режимів, як це потрібно робити у випадку з чистими компонентами. 

Антисептична дія позитивно впливає не лише на косметичні компоненти, але й на шкіру людини. Дослідження американських вчених, проведене 2008 року з 30 добровольцями, показало, що феноксіетанол допомагає антисептичним компонентам активніше працювати на шкірі й ефективніше заживляти висипання. Результат тесту показав, що після шести тижнів застосування засобу з вмістом феноксіетанолу пацієнти спостерігали на 50% швидше загоєння висипань, аніж інші учасники.

Ще одна перевага феноксіетанолу полягає в стабілізації формул косметичних засобів. Інакше кажучи, це компонент, який не дозволяє різним компонентами взаємодіяти між собою, втрачати властивості або бродити, видозмінюючи формулу, виведену в лабораторії. У парфумерних композиціях феноксіетанол використовується як фіксатор.

Але чи безпечний феноксиетанол для застосування на шкірі?

Феноксіетанол це взагалі безпечно?

Феноксіетанол у косметології та медицині слово не нове. Його активно використовують ще з 1950-х років багато косметичних та фармацевтичних компаній. За 70 років жодних серйозних практичних прецедентів про шкідливість чи алергічні реакції цього компоненту не виникало. Проте суперечливі дослідження про його безпечність таки існують. Наприклад, деякі лабораторії описують феноксіетанол, як шкідливий компонент, що може спричиняти подразнення на шкірі чи призводити до патогенних змін в організмі. Ці дослідження в теорії правдиві, проте проведені вони з використанням рекордних концентрацій чистого феноксіетанолу кількості, яку ніколи не додають до косметичних продуктів. 

Середня концентрація феноксіетанолу в косметиці 0,8%. За даними Європейської комісії з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів, цей компонент вважається безпечним в тому випадку, якщо його концентрація у продуктах становить не більше 1%. Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) дозволяє використовувати цей інгредієнт у косметиці та як непряму харчову добавку, так само як і експертна група The Cosmetic Ingredient Review (CIR).

Індивідуальні алергічні реакції на феноксіетанол не виключені, як і алергія на будь-які природні компоненти. Проте за результатами досліджень, порівняно з багатьма іншими консервантами, частота виникнення сенсибілізованої або алергічної реакції на феноксіетанол, що застосовується у косметиці, досить нечаста. 

Цікавий факт: хоча феноксіетанол, що використовується в засобах для догляду за шкірою, є синтетичним, ця хімічна речовина зустрічається у зеленому чаї подібно до того, як парабени в природі містяться в ягодах та інших натуральних харчових продуктах.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також
Читайте також