Що таке фолієва кислота і в чому її користь
Фолієва кислота — це синтетично створена форма фолату, який відноситься до групи вітамінів В, а саме В9. Вона допомагає утворенню нових клітин, позитивно впливає на стан волосся, шкіри, нігтів, а також допомагає злагоджено працювати багатьом органам та системам. У тому числі при надходженні необхідної кількості фолієвої кислоти в організм відбувається профілактика виникнення інфаркту, оскільки вона сприяє покращенню роботи серця, зміцнюючи стінки судин та впливаючи на вироблення еритроцитів та лейкоцитів.
Крім цього, фолієва кислота бере участь у синтезі колагену, має антиоксидантну дію, перешкоджає появі пігментних плям, сприяє росту волосся та покращенню стану шкіри.
Часто фолієву кислоту може призначати лікар-гінеколог. Тому що саме цей вітамін сприяє більш легкому протіканню ПМС, покращенню настрою, а також вона необхідна під час вагітності. Після сорока років фолієва кислота не зменшує своєї користі для жінок, тому що вона допомагає запобігти небажаним симптомам, які можуть виникнути внаслідок гормональних змін, пов’язаних із клімаксом.
Як бачимо, фолієва кислота має безліч переваг, які допомагають у підтримці жіночого здоров’я та краси.
Де міститься фолієва кислота
Як було зазначено вище, фолієва кислота — це синтетично отримана речовина. Природна її форма — це фолат. Саме вживання продуктів, які багаті на фолат, може заповнити дефіцит фолієвої кислоти. При цьому варто враховувати, що організм зможе засвоїти потрібну кількість. Адже для перетворення фолату на необхідну активну форму вітаміну мають пройти процеси його розщеплення в організмі. Так, на фолат багаті яйця, шпинат, рукола, брюссельська капуста, броколі, горіхи, бобові, спаржа, яловича печінка, папайя, банани, авокадо.
Варто відзначити, що у спробі заповнити дефіцит фолієвої кислоти за допомогою збільшення в раціоні вищезгаданих продуктів, можна зазнати деяких труднощів. Так, наприклад, багато хто може мати проблеми з ШКТ, що позначиться на правильному розщепленні фолатів та засвоєнні активної форми вітаміну В9. З іншого боку, часто може відбуватися і так, що організм накопичуватиме активну форму фолієвої кислоти, а це негативно позначатиметься на загальному стані.
Саме тому, перш ніж почати їсти шпинат, як моряк Папай, переконайтеся, що вам потрібна фолієва кислота у такій кількості, і ваш організм здатний її отримати з продуктів. А щоб це дізнатися, потрібно сходити на прийом до лікаря.
Як приймати фолієву кислоту
Добове надходження фолієвої кислоти, що рекомендується, може залежати від багатьох факторів: ваги, віку, способу життя, стану організму і т.д. Правильно підібрати схему лікування чи корекції може лише лікар. Профілактичне дозування обчислюється у розмірі 400 мкг для дорослої людини. Для підлітків така кількість фолієвої кислоти може бути прийнятною у профілактиці анемії, імунодефіциту та при відставанні фізичного розвитку. При плануванні вагітності та її перебігу дозування фолієвої кислоти може досягати 1 мг зниження можливих вад розвитку плода. Приймається вітамін В9 після їжі, тому що прийом натще може призводити до подразнення слизових шлунково-кишкового тракту. Передозування трапляється досить рідко, оскільки цей вітамін швидко і легко виводиться із організму. І все ж перевищувати профілактичне або призначене лікувальне дозування не рекомендується. Крім того, фолієву кислоту потрібно приймати з обережністю при підвищеній чутливості до неї, злоякісному недокрів’ї, онкологічних захворюваннях, дефіцитах вітаміну В12.
Симптоми нестачі фолієвої кислоти
При нестачі фолієвої кислоти можна побачити погіршення загального стану організму. Безсоння, часте запаморочення, погіршення працездатності та концентрації уваги, слабкість, погіршення стану імунітету можуть також свідчити про нестачу вітаміну В9 в організмі. При виявленні тривожних симптомів варто звернутися до лікаря, який визначить причину і призначить грамотну схему лікування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!