Марино, розкажи про себе. Коли ти вперше взяла в руки камеру, як прийшла до фотографії, який пройшла шлях?
Вперше я взяла до рук професійну камеру 10 років тому, щоб навчитися знімати та зробити фото своїм хобі. Відтоді це захоплення миттєво переросло і в мою улюблену професію. Я і раніше захоплювалася фотографією, тільки була по той бік об’єктива – моделлю. Згодом мої ідеї та бажання організовувати процес зйомки, реалізовувати творчі проєкти привели мене до цієї професії.
Як би ти схарактеризувала свій професійний стиль? Що найбільше любиш знімати, у яких жанрах працювати?
Головний напрям моєї творчості – це фешн-зйомка та комерційна (рекламна) зйомка для брендів одягу, переважно це виробники вечірніх та весільних суконь. Швидше за все так склалося тому, що я люблю моду, а весільна мода – це завжди шик, елегантність та жіночність.
Як ти вибудовуєш знімальний процес та стосунки зі своїми клієнтами? На які труднощі натрапляла?
Я обожнюю працювати в команді та вважаю таку співпрацю головним успіхом моїх зйомок. Коли проєкт має певний масштаб, дуже важливим аспектом є правильно підібрані професіонали – фанати своєї справи, які допоможуть найефективніше реалізувати задуману ідею. За ці роки в мене вже сформувалася команда, в якій є візажист, стиліст, художник-декоратор та ретушери. З ними ми творимо на одній хвилі.
Поділися порадами, як підготуватися до особистої фотозйомки.
Якщо йдеться про індивідуальну фотосесію, особисто я з кожним клієнтом завжди застерігаю концепцію зйомки, беру до уваги побажання замовника і далі доповнюю, реалізовую задумане. Ми разом зустрічаємося з усіма членами команди або створюємо спільний чат з клієнтом, щоб обговорювати та пропонувати ідеї. Зазвичай з цим не буває складнощів у великих проєктах, оскільки кожен член команди – професіонал своєї справи та чітко виконує свою роль. Однак ніхто не застрахований від форс-мажорів, таких як погодні умови або затримка рейсу, багажу.
Щодо особистих зйомок, коли в кадрі не професійна модель, зазвичай єдиною складністю є сором перед камерою. Тому я намагаюся заздалегідь зустрітися з клієнткою, аби встигнути розташувати її до себе, тоді як професійний візажист і стиліст безпосередньо на зйомці додадуть потрібну нотку впевненості. Я люблю, коли мої фотосесії перетворюються на свято для кожної клієнтки, і щоб вона йшла зі зйомки щасливою та натхненною.
Каменем спотикання для багатьох стають пози для фотосесії, адже не всі знають, як правильно позувати для фото, не всі мають такий досвід. Що порадиш: тренувати нагляд, збирати референси та шукати свій «робочий» бік? ☺
Для непрофесійної моделі, звичайно, це буде каменем спотикання, саме для цього і потрібен фотограф, який спілкується з клієнткою протягом знімального процесу та допомагає з позуванням. А щодо виграшного ракурсу (найвдалішої сторони обличчя), я зазвичай обчислюю його ще на етапі макіяжу, тому здебільшого завжди присутня під час того, коли збирається образ клієнтки.
А що порадиш для ділової фотосесії? Чи часто взагалі замовляють колективну корпоративну зйомку та діловий портрет?
Так, мені досить часто замовляють ділові портрети як для бізнеследі, так і політичних діячів. Найчастіше це один із образів під час зйомки. У цьому мені дуже допомагає стиліст. Діловий портрет має свою психологію, тут дуже важливе розташування рук, колірна гама в одязі, що теж має свій вплив на публіку та емоції, що передаються на фото.
Ще одна цікава для багатьох тема – візуальні тренди. Що зараз найбільше актуально у фотообробці?
Наймодніші тенденції в обробці фото – це розмиті кадри, наприклад, зняті через прозору панчоху. Сюди можна віднести серпанок і шум на фото, а також максимально натуральна ретуш шкіри. Сьогодні в тренді залишати дрібні вади на обличчі та тілі: цятки, ластовиння, родимки, зморшки, розтяжки. А також легка недбалість в одязі, зачісці та жодних награних емоцій. Словом, природність у всьому.
Нещодавно британська актриса Кейт Вінслет відмовилася від ретуші обличчя та фігури під час зйомок нового серіалу «Мейр із Істтауна». Чи були у твоїй практиці випадки, коли люди просили не ретушувати їхнє фото, залишивши зовнішність максимально реалістичною?
Звичайно, подібні випадки зараз трапляються досить часто. Саме тому моє основне завдання як фотографа – спочатку вибудувати вдале світло та відповідні налаштування фотоапарата, щоб вихідні фото виглядали розкішно.
Й останнє. Від людини, яка знає все про фото та секрети їх створення, хочеться почути рецепт, як приймати себе у кадрі. Як не боятися камери і не соромитися якихось своїх вад?
На мій досвід і переконання, вдалою зйомка може бути тільки тоді, коли клієнтка задоволена собою та впевнена у собі. Моє завдання, як і моєї команди, зробити все для цього. Тобто створити потрібну атмосферу, правильно підібрати образ (макіяж, зачіску та вбрання), щоб підкреслити всю красу, елегантність та вигідні ракурси прекрасних дівчат.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!