Гардероб ваз: кому, навіщо і скільки потрібно мати вдома

Лариса Шен, генеральний директор та ідейний натхненник LoraShen

Часто у нас вдома є всього пару ваз для букетів плюс-мінус стандартних розмірів і все. І якщо раптом хтось колись подарує чималий букет, то згадають про відра, пляшки від води та інші відповідні за розміром предмети.

Давайте ж подивимося на вази трохи під іншим кутом…

Скільки ваз потрібно мати вдома і навіщо?

Мені подобається поняття, що існує в скандинавських країнах, – «гардероб ваз». Складно уявити хоча б одну жінку в світі, яка б не замислювалася, скільки речей у неї має бути в гардеробі. Кожен випадок вимагає особливого, часом нового вбрання. Ділова нарада – костюм, вечірка – сукня, восени – одне пальто, навесні – інше. Те ж саме і з вазами вдома! Оберемок сезонних квітів, куплених у бабусь біля метро, вишуканий букет з салону або одна квітка чи гілочка, зірвані дорогою з клумби, – всі вони вимагають різних посудин для свого утримання. Ми ж звикли всі квіти ставити в одну єдину вазу. За фактом, це те ж саме, що ходити в тренчкоті взимку. Звичайно, можна, але навіщо?

У гардеробі ваз у вас вдома має бути мінімум чотири вази. Дві з яких нехай будуть стандартних розмірів під середні букети, одна велика (може бути підлоговою, будучи окремим предметом інтер’єру) й одна маленька для поодиноких квітів. Маючи такий мінімум, ви уникнете всіх незручних ситуацій, якого б розміру букет вам не подарували, і до того ж заслужите звання гарної господині. Крім того, знаючи, що у вас вдома є різні вази, буде частіше виникати спонтанне бажання наповнити їх квітами, чи не так?

Більш того, не раз помічала, що у багатьох моїх подруг, які вже давно живуть за кордоном, вдома завжди дуже багато ваз. Це частина європейської культури, з огляду на той факт, що там немає такої поширеної традиції дарувати квіти, як у нас. За кордоном вази є окремим предметом інтер’єру, який, якщо знадобиться, стане в нагоді і на практиці. Прищепити цю культуру українцям – одна з місій, яку ми з командою взялися втілювати! Саме тому у нас вже є власний керамічний цех з дуже талановитими керамістами, які створюють цікаві вази, одночасно функціональні й артові.

Які вази бувають?

Виділяють два основні види ваз.

  1. Підлогові. Сюди належать судини вище 40 см, і вони найчастіше використовуються як самостійний декоративний елемент. Переважно для створення саме таких ваз дизайнери придумують складні форми, хитромудрі оригінальні малюнки. Подібні судини виглядають як твори мистецтва. До свят їх можна доповнювати композиціями із сухоцвітів, гілок, рослин, прикрашаючи різними гірляндами. Вази – це інвестиція в інтер’єр, як скажімо, картина або дизайнерське крісло.
  2. Настільні. Вази висотою менше 40 см, які найчастіше ставлять на полицях, столах, стелажах, комодах, підвіконнях. В такій посудині в першу чергу має значення силует. Вази різних силуетів, відтінків здатні розставити правильні акценти в інтер’єрі або додати новизни до атмосфери будинку.

Альтернативні вази

Крім практичної функції, вази можуть впоратися ще з деякими дизайнерськими завданнями.

  1. Заповнюють порожні простори в інтер’єрі. Не заповнені стільниці, полки, кути варто декорувати вазами, які допоможуть створити закінченість інтер’єру, при цьому зробивши його більш затишним, продуманим.

2 Підкреслять стиль приміщення. Будь-яка квартира або офіс виконані в певній стилістиці, і деталі мають значення. Найчастіше саме за ними ми визначаємо, наскільки правильно витриманий дизайн того чи іншого місця. Різноманіття ваз дозволить вам вибрати ті, які стануть саме тією самою точкою над “i” вашого інтер’єру. Наприклад, у стиль хай-тек впишуться вази з бетону, в етнічний – екзотичні з дерева, в класичний – елегантні керамічні.

  1. Зміна акцентів. Часом нам набридає наш інтер’єр будинку, і в голові виникає ідея зробити ремонт. Але чи варто встрявати в цей енерговитратний процес, якщо часом достатньо просто змінити акценти за допомогою кольору? Подушки, торшери, лампи і вази в певній колірній гамі здатні буквально перетворити простір. Спробуйте хоч раз!
  2. Створення композицій. Вазами можна створювати цікаві композиційні групи, наповнюючи їх квітами або рослинами. Судини різних або однакових розмірів в одній стилістиці, наповнені живими квітами, можуть стати окрасою будь-якого сервірування столу або перенести в атмосферу свята, яку ви тільки побажаєте.
  3. Святковий настрій. Достатньо наповнити вазу сезонними квітами або гілочками ялини з іграшками, а може, вербочками з підвішеними крашанками на них – і простір наповниться настроєм майбутнього свята!

Подумайте лише: на перший погляд, це всього лише ваза, але скільки можливостей вона відкриває перед тими, хто невпинно вдосконалює дизайн у себе в будинку!

Сподіваюся, у мене вийшло переконати вас запланувати купівлю пари-трійки ваз до Нового року? Час оновлювати гардероб ваз!

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також