Гіалуронідаза: що це таке і навіщо потрібна

Гіалуронідаза представлена ​​низкою речовин, які відрізняються хімічним складом і володіють властивостями, що дозволяють розсмоктувати препарати на основі гіалуронової кислоти. Найчастіше цей фермент використовують для виправлення ускладнень в косметології. Але також цю речовину можуть застосовувати і в інших напрямках медицини. Так, наприклад, її можуть використовувати для корекції рубців, саден, гематом, при ураженні нервових закінчень, трофічних ушкодженнях. Метаболічні процеси нормалізуються, а також відбувається зволоження клітин, що і сприяє більш кращому загоєнню рубців і їх розсмоктуванню.

При використанні гіалуронідази для виведення наповнювачів на основі ГК лікар повинен ввести фермент у проблемну зону, після чого відбувається руйнування молекул гіалуронової кислоти і її розсмоктування протягом декількох днів. Спочатку гіалуронідаза застосовувалася для усунення фіброзів, а вже пізніше  її почали застосовувати для корекції небажаних наслідків пластики обличчя. При введенні ферменту вдається видалити надлишок гіалуронової кислоти, усунути зміщення препарату, наприклад, при поверхневому введенні, а також попередити некроз. Варто звернути увагу, що препарати гіалуронідази діють тільки в разі застосування філерів на основі гіалуронової кислоти.

У медичних цілях використовують фермент, отриманий з сім’яників великої рогатої худоби. Саме його використовують для вирішення естетичних проблем. Крім цього, гіалуронідаза вводиться для підвищення еластичності сполучної тканини, зменшення спайок, при утворенні рубців, а також після різних травм суглобів.

Крім ін’єкційних препаратів із гіалуронідазами, які використовуються в медицині, є і зовнішній засіб. Найчастіше такі препарати використовують для підвищення еластичності і гладкості шкіри. Такий препарат може бути призначений як додатковий засіб для зменшення рубців і шрамів.

Застосування гіалуронідази часто не тягне за собою побічних ефектів, але перш ніж використовувати фермент, особливо в ін’єкційних формах, фахівець повинен здійснити пробу, оскільки гіалуронідаза – це фермент тваринного походження і може викликати алергію.

Протипоказаннями до використання гіалуронідази є злоякісні утворення, вагітність і лактація, запальні та інфекційні процеси в організмі, а також прийом деяких ліків і внутрішні крововиливи. Як у випадку з введенням препаратів на основі гіалуронової кислоти, так і у випадку з введенням гіалуронідази варто довірятися лише перевіреним фахівцям, які зможуть правильно підібрати техніку введення і уникнути ускладнень або небажаних явищ.

Подписуйся на наш Telegram-канал и не пропускай цікаві матеріали від Beauty HUB!

Читайте також