Мелісса Бредлі з агенства Indagare, що спеціалізується на плануванні групових турів, вважає, що створення консенсусу є ключовим питанням під час подорожі в великій компанії. «Групові тури мають свої плюси і мінуси. Але, погоджуючись на таку поїздку, будьте готові до постійного пошуку компромісу, аби зберегти гармонію й отримати приємні враження», – радить вона. Незалежно від того, бронюєте ви з друзями віллу на Балі, організуєте вікенд в Стамбулі або відправляєтеся в жіночий ресурсний ретрит до Індії. Є деякі моменти, які слід врахувати.
Правильно вибирайте супутників
Коли йдеться про групові подорожі, відмінність характеру інтересів може доводити ситуацію до абсурду.
«Люди в будь-якій групі відрізняються один від одного: від кулінарних пристрастей, симпатій, антипатій до енергетичного запалу. Подорож може перебільшувати ці відмінності і вивести їх на перший план», – пояснює Нейл Болджер, професор соціальної психології в університеті Колумбії.
Склад групи завжди має бути відомий заздалегідь. Наприклад, пара з маленькими дітьми не сумісна з компанією синглів, які в дорозі голосно слухають музику і вважають за краще бути активними вночі. Так само інтроверт навряд чи стане насолоджуватися компанією соціально активних супутників. У ситуаціях, коли ви збираєтеся провести час на яхті, на віллі, в сюїті або пов’язані одним транспортним засобом, це може закінчитися зіпсованими враженнями. Спонтанність у груповому подорожі – не найкращий підхід.
«Безумовно, краще подорожувати з людьми, яких ви вже знаєте, з якими ви сумісні», – каже Болджер.
У ситуації, коли планується поїздка з незнайомою групою, створення загального чату в соціальних мережах допоможе дізнатися про своїх супутників усе, що вас цікавить, заздалегідь.
Визначтеся з очікуваннями
Чи будуть ваші дні відпочинку передбачати пляжні вечірки з коктейлями, поїздки на таксі або далекі прогулянки на околиці міста? Все потрібно обговорювати заздалегідь. Навіть якщо ви визначилися з маршрутом і місцями відпочинку, бачення поїздки може сильно відрізнятися у всіх учасників. Тому обговоріть інтереси, наміри й очікування кожного, перш ніж затвердити загальний план.
Важливо заздалегідь повідомити про будь-які види чутливості й дієтичні обмеження. Наприклад, хтось боїться плавати у відкритому океані. Якщо більшість вирішить зайнятися дайвінгом, один учасник групи виявиться аутсайдером. Те ж саме, якщо хтось вважає за краще веганську систему харчування або комусь необхідно не менше восьми годин сну щоночі. Розуміння індивідуальних особливостей корисно для побудови графіка, яким будуть задоволені всі.
Вирішіть заздалегідь фінансове питання
Фінанси можуть бути незручною темою розмови, але в поїздці стануть притичиною навіть для дружної компанії. Цю тему необхідно обговорити заздалегідь, особливо якщо їдете відпочивати з друзями і загальних витрат не уникнути. Визначтеся, які суми всі готові витрачати на основні речі: транспорт, проживання, розваги, харчування тощо. Це має вирішальне значення. Для управління загальним бюджетом закачайте програми на кшталт Splitwise, Wallet, MoneyWiz2, Spendee, Money Lover, щоб записувати всі витрати і ділити їх.
Розробіть детальний маршрут
«Дні мають бути добре сплановані, а плани відомі кожному учаснику поїздки. Всі мають знати, чого саме очікувати, щоб розставити пріоритети», – пояснює меліса Бредлі. Деякі можуть вважати за краще музеї, інші – шопінг. Маршрут має дозволяти людям робити те, що їм подобається, уникаючи нудних для них занять. Ретельне планування також важливо, якщо час поїздки обмежено. Скажімо, у вас є 36 годин на Париж і ви хочете покататися за цікавим маршрутом – Musée du Louvre, Le Marais, Notre Dame, Eiffel Tower, Le Bon Marché. Збережіть точний розклад, який передбачає дорожній трафік і черги, аби все встигнути. Співпраця з іншими членами групи – життєво важливо.
«Ніхто не може домінувати в маршруті. Одне очолити планування поїздки, а інше – диктувати всім, як саме вони мають провести свій час», – говорить Мелісса.
Залишайтеся організованими
Деякі поїздки передбачають складну логістику. Наприклад, подорож може виглядати так: внутрішній переліт – поїздка на автобусі – паром – тук-тук. Якщо один з компонентів пазла випадає через неорганізованість учасників, проблем не уникнути.
«Пунктуальність – запорука хорошого групового відпочинку. Якщо одна людина спізнюється, він затримує всіх інших. Це може спричинити роздратування і конфлікти. Не змушуйте людей чекати, цінуйте чужий час», – нагадує Мелісса Бредлі.
Подумайте, чим заповнити час очікування
Якщо ви подорожуєте автомобілем, скористайтеся додатками для планування маршруту, які по годинах розписують план поїздки і час перебування в кожному конкретному пункті. Вони дозволяють побудувати маршрут з урахуванням походу на пляж, шопінгу або вилазкою до місцевої визначної пам’ятки. Наприклад: InspiRock, RoutePerfect, TheAA.
Додайте до плану поїздки час для проведення вільного часу
«Групова подорож – це, перш за все, взаємодія між членами групи. Вона може бути приємною і захопливою, сприяти почуттю згуртованості, – пояснює Найл Болджер. – Але іноді тривалий і дуже тісний соціальний контакт може стати справжнім стресом. Люди можуть уходити в себе, уникати інших учасників поїздки, проявляти занепокоєння від постійної присутності в контакті з іншими людьми, стаючи дратівливими і неприємними в спілкуванні».
Наявність особистого простору і конфіденційності здатні творити чудеса для збереження гармонії та здорових стосунків у групі. Не приймайте на особистий рахунок, якщо хтось з учасників вирішив відокремитися і провести час по-своєму.
Вимикайте гаджети
Сучасні способи зв’язку дозволяють залишатися онлайн, куди б ви не поїхали. Однак немає видовища сумніше, ніж сім’я або група друзів, зацікавлених виключно своїм телефоном. Вимикайте гаджети в поїздках, щоб отримувати задоволення від живого спілкування.
«Дуже важливо розділяти радісні моменти подорожей один з одним. Звичайно, від перевірки пошти і соціальних мереж нікуди не дітися, але не дозволяйте телефону руйнувати спілкування в групі».
Якщо ви все спланували правильно, перехід у режим відпустки відбудеться без зусиль.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!
Фото: Shutterstock