Причини появи
Гусяча шкіра може проявлятися у декількох випадках: коли на шкіру впливають зовнішні чинники, з’являються характерні маленькі прищики, що досить швидко зникають, у другому випадку прищики, які з’являються залишаються надовго і можуть створювати дискомфорт. Саме цей стан і називається фолікулярний кератоз.
Даний дефект виникає при закупорці фолікул. Щодня на нашій шкірі відбуваються процеси відмирання клітин, ті, які не можуть самостійно відлущитися, утворюють пробку з кератиноцитів, що і служить появі маленьких прищиків. Найчастіше таку проблему можна помітити при сухій шкірі, особливо, якщо людина стикалася із проявами атопічного дерматиту. Виявити гусячу шкіру можна на колінах, ліктях, стегнах, сідницях, спині, передпліччях. Трапляється така проблема і на обличчі, але досить рідко.
Фолікулярний кератоз – це не небезпечне захворювання, воно не вимагає особливого лікування. Воно може розвиватися через нестачу вітаміну А. Тоді ви будете відчувати підвищену сухість на ліктях і колінах. Крім цього, може виникати відчуття періодичного свербіння. Також причиною появи гусячої шкіри може стати дефіцит вітаміну С. Тоді прищики стають більш темного кольору. Синтетичний одяг, занадто сухе повітря, погана засвоюваність вітамінів, захворювання шлунково-кишкового тракту, гормональні збої, стреси – це ті пункти, які можуть спровокувати появу гусячої шкіри.
Як позбутися гусячої шкіри
Виявляється фолікулярний кератоз найчастіше у підлітковому віці і до зрілості зникає сам собою повністю або майже повністю. Взимку ж проблема може загостритися через занадто сухе повітря і велику кількість одягу. А ось влітку часто минає. Однак буває і так, що ця проблема залишається з нами протягом року.
Щоб допомогти своєму організму позбутися гусячої шкіри, потрібно дотримуватися простих правил.
Налагодити харчування. Недолік або погана засвоюваність вітамінів і мікроелементів відбивається на шкірі. У періоди весни і осені можна додавати до свого раціону БАДи, які будуть заповнювати відсутні елементи. Будь-який лікар зможе підібрати вам правильні добавки і визначити профілактичну або лікувальну дозу.
Гігієнічні процедури. Прибирати гусячу шкіру скрабами не рекомендується, як би цього не хотілося. Краще звернути увагу на пілінги з фруктовими кислотами, вони допоможуть дбайливо оновлювати шкіру, при цьому не буде дискомфорту. Також варто звернути увагу на більш щадні засоби для душа, адже часто саме вода стає причиною сухості шкіри. Не забувайте зволожувати свою шкіру після водних процедур, особливої уваги потребують лікті і коліна. Звичайно ж, СПА-процедури, спрямовані на зволоження та живлення шкіри, будуть приносити не тільки задоволення, але і допоможуть позбутися гусячої шкіри. Крім цього, в арсеналі косметолога завжди є і апаратні процедури, які допоможуть поліпшити стан вашої шкіри.
І звичайно ж, варто розібратися зі стресом, гормонами і захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Тут без лікаря не обійтися. Тільки фахівець зможе підібрати вам індивідуальну програму корекції і лікування, яка буде допомагати поліпшити стан як всередині вашого організму, так і зовні.
Дещо ще…
Фолікулярний кератоз досить легко діагностувати, але бувають випадки, коли варто звернутися до дерматолога. Якщо ви помічаєте надмірне почервоніння, свербіж, лущення, не відкладайте візит до лікаря. Такі захворювання, як червоний і висівкоподібний лишай, фолікулярний псоріаз і лентикулярний кератоз, мають схожу картину. Для встановлення точного діагнозу необхідні спеціальні аналізи. У таких випадках лікар визначає причину виникнення і призначає лікування хвороби.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!