Хвороба Лайма: як виявити та швидко побороти

Хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз, відносять до групи інфекційних хвороб, заразитися якими можна лише від певних видів кліщів. Паразити, що передають недуг зазвичай проживають у місцях, де ростуть невисокі трав’янисті рослини та ведуть активну «укусову» діяльність упродовж усієї теплої пори року — від початку березня й до кінця осені. Потрапивши на тіло людини, вони до кількох годин можуть шукати місце на тілі, де кровоносні судини знаходяться найближче до поверхні шкіри. Найчастіше укуси подібних організмів відбуваються в зоні за вухами, на шиї, або під пахвами, тож ці місця варто ретельно обробляти спеціальними захисними засобами та періодично перевіряти у випадках, якщо ви вирішили посидіти на галявині біля лісу. Інші місця на тілі людини зазвичай непосильні для укусу кліщів, проте їх також варто про всяк випадок захищати.

Виявити кліща, який здатен заразити вас хворобою Лайма, можна лише оглядаючи тіло, оскільки розміри його доволі маленькі, а тому пересування майже невідчутні для людини. Укус, до речі, також. Слина паразитів, якою вони передають у кров інфекцію, має знеболювальну дію, тож покладатися на власні відчуття тут марно.

Як виявити хворобу Лайма

Підступність хвороби Лайма в тому, що вона може перший час протікати без особливих симптомів, але водночас негативно впливати на стан нашого організму й погіршувати працездатність внутрішніх органів. Першою і єдиною явною ознакою може бути наявність самого кліща на тілі людини, або червоної плями, що утворюється від укусу.

Відрізнити укус паразита від, наприклад, безпечного для здоров’я людини комара доволі непросто. Але зазвичай уражене кліщем місце буде більш болючим, інтенсивно червоним із чітким контуром і матиме точну точку в самому місці укусу. Еритема — так місце укусу називають медики — може з часом збільшуватися й залишатися на тілі від 3-х до 8-ми тижнів. Цього точно не скажеш про укус безпечної комахи, пляма від її ураження зазвичай зникає за пару днів.

Варто пам’ятати, що хвороба Лайма не проходить разом зі слідом від укусу. Навпаки, після того, коли зовнішня рана гоїться, починаються ускладнення всередині організму. Вони можуть бути подібними до симптомів ГРВІ та супроводжуватись підвищеною температурою, відчуттям втоми, головним болем і ознобом. У деяких пацієнтів також простежується нудота та розлади кишково-шлункового тракту. На відміну від звичайної застуди, симптоми хвороби Лайма не минають безслідно. Вони дають ускладнення на внутрішні органи, впливають на нервову систему людини та головний мозок. Тож пускати на самоплив навіть найменші симптоми не варто.

Як вилікувати хворобу Лайма

Найкращий спосіб не захворіти на інфекцію Лайма — не допустити її. Звісно, найкращий випадок — обробляти одяг і тіло спеціальними спреями та одягати закритий одяг і особливо взуття, якщо збираєтесь на природу. У разі, якщо ви помітили на тілі кліща, у жодному випадку не намагайтесь збити його руками. Витягувати кліща можна лише за відомою всім схемою: пінцетом і дуже плавними рухами. А найкраще — у травмпункті.

У разі, якщо ви проґавили момент укусу й таки помітили незвичний слід на вашому тілі, не намагайтесь самостійно його досліджувати. Будь-які рухи можуть лише ускладнити ситуацію і спричинити вкрай негативні наслідки. Єдина правильна дія — дзвінок лікарю. Більшість пацієнтів, які проходять повний курс приймання антибіотиків на цьому етапі, повністю одужують. Однак нечіткі симптоми не завжди вчасно приводять нас до лікарів, тож є люди, яким доводиться вживатися із хворобою Лайма продовж усього життя. Наприклад, зіркова сім’я Хадід — модель Белла, її брат Анвар та мама Йоланта.

Йоланта Хадід з власного досвіду називає Хворобу Лайма невидимою, оскільки недуг підкрадається, на перший погляд, незначними симптомами, які у сучасному світі не заведено розцінювати як причини звертатися до лікаря чи пропускати роботу. Проте при бездіяльності головний біль може перерости у провали в пам’яті, втома у хронічну тривогу, а безсоння — у години суцільного жаху.

“Тіло на ранніх стадіях стало подавати мені сигнали, що щось не так, але з моїм характером я ніяк не могла дозволити собі бути вразливою. Доклала сили, аби не впасти духом перед сім’єю і друзями, але хвороба прогресувала, і закривати на неї очі ставало неможливо. Зрештою діагноз мені поставив один бельгійський лікар”. — ділиться Йоланта.

З роками сімейству Хадід не вдалося вилікувати хворобу Лайма, оскільки вони не розпізнали її біля витоків. Однак зірки запевняють, що позбутися від більшості симптомів можна. У тому випадку, якщо проявляти справжню любов і турботу до власного тіла: не забувати про якісний здоровий сон та щоденні тренування. Наприклад, сама Йоланта Хадід кожного дня займається йогою, медитує і називає це порятунком від поганого самопочуття. Харчування максимально натуральними продуктами зміцнює імунітет і дозволяє забути про недуг, від якого поки що немає вакцини.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також
Читайте також