Інтуїтивне харчування: що це, помилки і як почати

 • Весільний переполох

 • Пілінги: все, що потрібно знати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові 2021

 • Абетка вітамінних добавок

  бады

Про те, що таке інтуїтивне харчування, його головні помилки і як почати інтуїтивно харчуватися, розповідає Оксана Соколова – засновниця Health is Wealth, дієтологиня, health coach клінік ReFuture і I-MED, спортсменка-любителька, марафониця.

Я вірю в інтуїтивне харчування, але тільки в тому випадку, якщо людина усвідомлено пройшла шлях підготовки. Тільки тоді вона на рівні почуттів може визначити, що, коли і в яких кількостях вона їсть. Це як навчитися ходити: доросла людина не замислюється про те, як зробити крок (в прямому сенсі), а ось дитина, зробивши свій перший крок в житті, ще якийсь час ходить з побоюванням, уважно роблячи кожен новий крок, і підстраховує себе. Точно так само і з харчуванням: спочатку ми вчимося, як, в яких пропорціях, в який час і які продукти їсти, формуємо звичку і тільки потім вибираємо їжу інтуїтивно.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)

Інтуїтивне харчування – це коли ви їсте за бажанням: захотіли – поїли, з’їли тост з авокадо і лососем, тому що відчуваєте, що саме він вам зараз потрібен. І тут у справу включається міф, який говорить про таке: «я відчуваю, що мені саме зараз о 20:00 необхідний ось цей шматок торта. Або я відчуваю, що мені потрібно їсти спіруліну, ось просто точно мені буде корисно, тому що так говорить реклама або блогер». Інтуїтивне харчування – це коли всі говорять, що спіруліна корисна, а ти її намагаєшся у всіх видах спробувати, але тобі не йде, тому що є, наприклад, аутоімунний процес в щитовидній залозі, і організм сам себе захищає. Треба прислухатися до себе.

Як зрозуміти, що ви готові

Дійсно інтуїтивно можна вибрати продукти, які вам будуть корисні. Але тільки в певних умовах.

 1. Ви регулярно проходите медичний чек-ап (здаєте аналізи і проходите обстеження у ключових лікарів).
 2. У вас є розуміння здорового харчування, і ваш раціон складається зі здорових продуктів, білків, жирів, складних вуглеводів і клітковини в розумних пропорціях.
 3. Ви знаєте свій питний баланс і дотримуєтеся його на автоматі, без нагадувань.
 4. У вас є режим харчування, ви їсте приблизно в один і той же час кожен день вже протягом 6+ місяців.
 5. Ви знаєте свою норму порції і не їсте за принципом «доїм – що їжі залишатися і пропадати?».
 6. У вашому графіку є місце регулярним тренуванням у задоволення.
 7. Їжа не несе для вас ніякого емоційного заряду (ні позитивного, ні негативного). Вона насичує, дає силу і енергію, ви їсте із задоволенням, але розумієте, що їжа – це не культ.

Якщо цей 7-кроковий шлях пройдено, тоді можна починати говорити про усвідомлене харчування. Без цієї бази неможливо інтуїтивно харчуватися. Точніше цілком можливо, тільки, боюсь, наслідки будуть не найрадіснішими.

Здоровое питание

Топ-помилки інтуїтивного харчування

 1. Велика кількість вуглеводів в раціоні, особливо простих і після 14:00.
 2. Переїдання в зв’язку з відсутністю режиму харчування. Часто до мене звертаються люди, які хочуть схуднути і дивуються, чому вони набирають вагу, адже їдять всього один-два рази на день. Саме це і призводить до переїдання, скупченню жиру і застою рідини в організмі.
 3. Недостатня кількість якісної води в раціоні.
 4. Відмова від білка.
 5. Виснажливі дієти, які призводять до набору ваги.
 6. Ненависть до будь-яких фізичних навантажень.

Основні «симптоми» правильного інтуїтивного харчування

 1. Ви отримуєте задоволення від їжі і не звинувачуєте себе за зайві прийоми їжі, оскільки усвідомлено їсте той чи інший продукт.
 2. У вас немає жорсткого контролю харчування, виснажливих дієт і роздратування від харчових обмежень.
 3. У вас немає заборонених продуктів з червоного списку. Просто є продукти, які ви їсте із задоволенням, а є ті, на які ви навіть не дивитеся і усвідомлено їх не хочете.
 4. Ви легко встаєте з-за столу без почуття переїдання і отримуєте повне насичення від їжі. Вам не знайоме почуття дикого голоду і тяжкості в животі після їжі.
 5. Вам не потрібно багато перекусів і вам вистачає триразового харчування.
 6. У вас немає параної з приводу їжі і зайвих калорій.
 7. Тренування вам в радість, а не мука. Ви тренуєтеся із задоволенням, любите і приймаєте своє тіло.

Перейти на інтуїтивне харчування цілком можливо, якщо підійти до цього питання з прийняттям і готовністю вивчати нове і вводити в своє життя нові харчові звички.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!