Каприлова кислота: чому вона необхідна нашому організму

Ripe coconut and oil in bottle on wooden table. Healthy cooking

Каприлова кислота – один з компонентів безлічі рослинних жирів, який при потраплянні в організм утворює на поверхні кишечника тонку захисну оболонку, що запобігає розмноженню хвороботворних бактерій. Ця властивість благотворно впливає практично на всі процеси в організмі, оскільки давно доведено, що саме кишечник править бал у нашому організмі. Вагомі аргументи «за» каприлову кислоту наводимо нижче.

Запобігає зараженню грибковими інфекціями

Грибкові інфекції – досить поширена проблема зі здоров’ям, про яку ми можемо навіть не здогадуватися. Безліч інфекцій не виявляються якимись особливими симптомами, але в той же час погано впливають на наше самопочуття, послаблюють імунітет і погіршують стан шкіри. Каприлова кислота володіє потужними антибактеріальними, протигрибковими та протизапальними властивостями, вбиваючи «погані» бактерії всередині нас. Така чистка організму дуже важлива для регенерації клітин і збереження молодості всього тіла.

Налагоджує травлення

Є багато свідчень того, що каприлова кислота допомагає при всіх видах розладів травлення. Протизапальні та антибактеріальні властивості каприлової кислоти можуть допомогти в лікуванні таких станів, як запальне захворювання кишечника, синдром подразненого кишечника, а також здуття живота. Каприлова кислота налагоджує засвоєння організмом корисних речовин, які ми приймаємо з їжею, що дуже важливо для здоров’я й гарного тонусу тіла.

Покращує стан шкіри

Кожен дерматолог підтвердить, що шкіра – дзеркало внутрішнього стану організму. Часто саме від того, яка мікрофлора існує всередині нас, залежить стан нашої шкіри. У зв’язку з тим, що каприлова кислота лікує інфекції та виводить токсини з організму, вона також покращує стан шкіри і може допомогти в лікуванні певних шкірних захворювань.

Найпоширеніші шкірні захворювання, якими страждають близько 85% населення землі, – дерматофітоз і акне. Саме вони в більшості випадків спровоковані бактеріальними інфекціями. Антимікробні та антибактеріальні властивості каприлової кислоти допомагають вбивати бактерії всередині шкіри й тим самим прискорюють лікування шкірних захворювань. Каприлова кислоту іноді також використовують для комплексного лікування екземи, псоріазу та інших серйозних шкірних захворювань.

Знижує рівень холестерину в крові

Дослідження, проведене в 2006 році, показало, що у пацієнтів, які приймали в їжу структуровані тригліцеридні олії (до яких, власне, й належить каприлова кислота) визначено нижчий рівень холестерину в крові та менше накопичення холестерину в аорті, ніж у тих, хто цього не робив.

У яких продуктах міститься каприлова кислота

Найпотужніше джерело каприлової кислоти – кокоси, а особливо кокосова олія. Такий факт цілком виправдовує шалену популярність продукту останнім часом. У природі каприлова кислота у великій кількості міститься також у пальмовій, лляній і деяких інших рослинних оліях. Багаті на каприлову кислоту також органічні коров’ячі та козячі молочні продукти.

Все вищесказане може підтвердити, що нам таки варто прислухатися до порад нутриціологів і відійти від традиції заправляти салати оливковою олією. Адже найбільш перевірений метод природно наситити організм каприловою кислотою: увімкнути фантазію та внести різноманітність в асортимент заправок до салатів.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також