Розвиток пам’яті – те ж саме, що і фізичне тренування. Як спортсмен у тренажерному залі щодня вдосконалює свою фізичну форму, так і наша пам’ять вимагає постійного розвитку та тренувань.
Ідея тренувати мозку за допомогою ігор полягає в тому, щоб поліпшити навички пам’яті й мислення, виконуючи розумові вправи.
Пам’ять у природний спосіб зменшується з віком, але бувають різні винятки. Важливу роль відіграє наша генетика і спосіб життя. Тобто регулярно займатися спортом, їсти здорову їжу, не курити і не вживати алкоголь – це все можна віднести до нашого щоденного способу життя. Важливо, щоб мозок постійно відчував активність, тобто вирішував нові завдання: вивчення іноземних мов, головоломки, ребуси, хобі – всі ці заняття можна назвати іграми для розвитку нашої пам’яті.
Також існують перевірені методи для покращення пам’яті: повторення вголос того, що ви чуєте, створення асоціацій і розподіл нової інформації на раціональні обсяги.
Які є ігри для розвитку пам’яті та уваги?
Кросворд. Кросворди досі залишаються потужною вправою для пізнання і дослідження власного мозку. Але проблема розгадування кросвордів полягає в тому, що ви можете впоратися з ним дуже швидко, не встигнувши запам’ятати потрібну інформацію. Тому спробуйте чергувати кросворди з іншими іграми пошуку слів, аби тримати пам’ять у тонусі.
Пазли. Головоломки – ще один фантастичний інструмент для того, щоб задіяти короткочасну пам’ять, оскільки вашому мозку належить розібратися в безлічі квітів і форм, щоб зібрати візуальну картину. Цікаво, що чим більше деталей пазла, тим активніше працює ваш мозок, і тим краще буде винагорода. Адже процес збирання пазла виробляє дофамін, який сприяє вашій концентрації.
Судоку. Ця гра протягом багатьох років не здає позицій своєї популярності, і на це є видимі причини. Потрібно тримати в голові низку чисел, подумки «уявляючи» їх розміщення в сітках з дев’яти просторів. Тут ви більшою мірою покладаєтеся на свою робочу пам’ять. Але не варто забувати про те, що судоку має максимальну ефективність, коли ваш мозок ще не звик до організації чисел. Якщо дуже легко грати – час переходити на більш складний рівень.
Шахи. Одна з найскладніших інтелектуальних ігор, яка вимагає багато терпіння і роздумів. Нові гравці часто покладаються на короткочасну пам’ять, щоб мати можливість аналізувати і планувати свій наступний хід. Більш досвідченим гравцям відомо, що краще використовувати довготривалу пам’ять, робити акцент на тривалому збереженні інформації.
Мозгова йога. Візьміть ліву руку, стисніть кулак і витягніть великий палець. Тепер повторіть те ж саме з правою рукою, тільки цього разу витягніть мізинець. Потім поміняйте їх так, щоб залишилися тільки великий палець і мізинець. Не так легко, правда? Залучена координація здатна посилити нейронні зв’язки, які позитивно впливають не тільки на розвиток пам’яті, але також і на інші функції сірої речовини.
Ребус. Загадка ребуса складається з букв, цифр, картинок і символів, в яких приховано підказки. Для вирішення такої головоломки вам будуть потрібні деякі знання, тому що вам буде складно покладатися тільки на приховані або контекстні підказки.
Підписуйся на наш YouTube-канал і не пропускай найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!