Саме слово «карбокситерапія» існує вже не один десяток років. Першу процедуру введення вуглекислого газу під шкіру провели ще в 1932 році на французькому курорті Ройя. Тоді цей метод використовувався для лікування захворювань суглобів, профілактики недостатнього кровообігу, системних судинних захворювань і хвороб серця. Останніми роками на передній план вийшло використання цього методу в естетичній дерматології й антивіковій медицині.
У чому полягає суть карбокситерапії?
Простими словами, карбокситерапія – це коли тобі під шкіру вводять молекулярну CO2. Там вона насичує клітини, і це змушує їх посилено поглинати кисень, що в свою чергу збільшує мікроциркуляцію, підвищує насичення крові киснем і підсилює клітинний метаболізм. Як наслідок – шкіра скидає токсини, починає самовідновлюватися на клітинному рівні і по-новому виробляти колаген. Фактично епідерміс регенерується, підтягується, вирівнюється в пігментації та взагалі виглядає здоровішим. Карбокситерапія вважається одним з найменш агресивних і максимально комфортних способів «омолодити шкіру» – очевидним і досить швидким (зазвичай після двох процедур, наприклад, протягом 7-14 днів) ефектом і практично без ризику побічних дій. Особливо порівняно з «агресивними» методами: лазерами, золотими нитками, підтягуванням обличчя тощо. За час свого розвитку карбокситерапія пройшла через кілька різних стадій: колись вона була виключно інвазивною. Вуглекислий газ вводили під шкіру за допомогою ін’єкцій, потім з’явилися спеціальні маски, які насичували шкіру, але сьогодні існує і нова методика, дійсно ефективна. Карбокситерапія також допомагає відновитися після стресу, після зими і допомагає вивести шкіру зі стану «хронічної втоми». Крім того, вона вважається відмінною базою для підготовки до інших процедур, оскільки після карбокситерапії шкіра стає більш сприйнятливою до лікування.
Як проходить процедура під назвою «карбокситерапія»?
Завжди – насамперед діагностика. Косметолог запитує пацієнта про те, як він доглядає за шкірою обличчя, якими засобами користується, як часто буває на сонці тощо – все, аби правильно діагностувати тип шкіри та її стан. Проводити карбокситерапію на дуже сухій шкірі все ж таки не рекомендується: під час процедури клітини і без того «скинуть» певну кількість вологи, так що краще перед відвідуванням салону все-таки користуватися якісним зволожувальним кремом кілька днів. Другий етап – це протипоказання. До них належать: проблеми з тиском або хронічні хвороби. І третій – безпосередньо процедура, яка складається з декількох частин. Спочатку шкіру обличчя, шиї і декольте готують і очищають, а потім на неї наносять спеціальний кислотний гель. Він трохи щипає і навіть дає легке печіння – і ось тут починається найцікавіше. На шкіру, що уже досить відчутно пече, косметолог наносить ще один засіб, який «гасить реакцію» – в цей самий момент і виділяється вуглекислий газ, а з огляду на те, що шкіра саме готова сприймати все нове, газ із легкістю проникає глибоко в клітини. Через певний час всі засоби з вашої шкіри прибирають і наносять спеціальну сироватку – її підбирають для кожного клієнта індивідуально. Вона може бути підживлювальною, допомагати боротися з акне, зволожувати або поєднувати в собі всі ці якості одночасно.
Який ефект клієнт отримує в результаті процедури?
Одразу варто відзначити, що ефект від процедури дуже індивідуальний. Для зовсім вже дорослої шкіри він буде очевидним – дрібні зморшки і нерівності зникнуть майже одразу. Після 3-5 процедур ви зможете забути про зморшки на кілька місяців. Також буде і з тими, хто прийшов на карбокситерапію лікувати рубці постакне. Якщо жодних очевидних проблем зі шкірою не було, просто втома і «блідий вигляд» – результат проявиться трохи інакше. З салону ви вийдете з трохи почервонілою шкірою і відчуєте основний ефект тільки через день. Коли епідерміс схильний до проблем, але проявляється це ледь помітно, карбокситерапія допоможе впоратися з дрібними недоліками, але спочатку вони всі активізуються. Фактично всі проблемні місця спочатку будуть мати запалення, а потім зникнуть в два рази швидше, ніж зазвичай. Як пояснює косметолог, причина в прискореній мікроциркуляції крові: всі процеси проходять швидше, і саме це добре. В цілому вже через тиждень всі великі й маленькі проблеми зникнуть, а шкіра стане помітно більш рівною і за тоном, і за рельєфом.
Карбокситерапія в домашніх умовах
«Карбокситерапія – процедура, в принципі, досить проста і безпечна, тому її можна зробити і вдома самостійно», – стверджує доктор-косметолог Юліана Резниченко-Белвіс. Косметика для карбокситерапії в домашніх умовах представлена у різних виробників – є іспанська, німецька, корейська і японська. Наприклад, варто звернути увагу на іспанський бренд Casmara і їх знамениту Oxy mask або Cellazur Sparkling Essence mask з полінуклеотидом, а також добре себе зарекомендували СО2-маски з Південної Кореї. Наприклад, одну з них протестувала український б’юті-блогер Діана Суворова, продемонструвавши принцип її дії.
Чим відрізняється салонна карбокситерапія від домашньої?
«Салон карбокситерапії – це більш комплексна система з посиленими активами, і її ви не знайдете просто так в інтернеті. Це такі марки, як Genosys (Південна Корея), Venofye (Японія), – розповідає Юліана Резниченко-Белвіс. – Але також в салонах часто використовується інвазивний метод карбокситерапії. Він набагато ефективніший, оскільки глибше проникає в шари шкіри, і застосовується не тільки в косметології, а й у пластичній хірургії, неврології для лікування суглобів і спини. Тому якщо порівнювати неінвазивну карбокситерапію вдома і в салоні, зрозуміло, що вдома допягти такого ж салонного результату від карбокситерапії досить складно. Все-таки в салонах застосовуються професійні комплексні системи з активаторами і декількома видами масок. Тоді як вдома – всього одна маска».
Карбокситерапія: ціна по Києву
Середня вартість карбокситерапії в салоні варіюється від 550 до 1500 грн. Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!