Карбоновий пілінг: як це працює та на що очікувати

Карбоновий пілінг — одна з найбільш просунутих і популярних лазерних косметичних процедур останніх років, адже її можна проводити круглий рік. На всі питання про лазерний карбоновий пілінг відповідає експерт з апаратних і лазерних методик і головний антіейдж-терапевт клініки естетичної косметології Mezzo Clinic Катерина Ліщук. Спеціаліст розповість, що таке карбоновий пілінг обличчя, кому показана ця процедура, як часто можна робити карбоновий пілінг і який результат він дає.

Карбоновий пілінг – що це?

Напевно, багато хто бачив, як чорна вуглецева маска зникає під впливом лазерного проміння. Лазерний карбоновий пілінг виконується карбоновою маскою з наногелю із деревним вугіллям (частками діоксиду вуглецю). Назву «карбоновий» він отримав від слова carbon – «вуглець».

Перевага лазера в тому, що він працює на задану глибину й абсолютно точно контролюється косметологом. Карбоновий пілінг – це неабляційний метод пілінгу. При такому методі поверхня шкіри не пошкоджується, але відбувається ремодуляція колагену й ліфтинг шкіри в дермі.

Що робить карбоновий пілінг

Деревне вугілля має здатність притягувати жир і забруднення. Коли його наносять на шкіру, воно вбирає в себе бруд із пор. Потім світло від лазера притягається до вуглецю. Вугілля поглинає енергію світла й відбувається міні-вибух, клацання. Цей вибух виділяє енергію в формі м’якого тепла в глибокий шар шкіри – дерму. Тут під впливом тепла клітини активізуються й починають виробляти новий колаген. У цей час на поверхні шкіри, коли відбувається вибух, вуглець випаровується разом із поглиненим брудом, жиром і мертвими клітинами. Тому під час карбонового пілінгу з’являється певний, але ненав’язливий запах – він йде від випарів.

Оскільки лазерне тепло проникає точно в дерму, не зачіпаючи її поверхневий сосочковий шар, там відбувається коллагенез, який допомагає вирівняти шкіру й ущільнити її. Тому, крім чистки, ми також і підтягуємо шкіру. Епідерміс при цьому не травмується зовсім: знімається тільки верхній роговий шар – омертвілі клітини.

Карбоновий пілінг: навіщо й кому потрібен, як часто робити

Що дає карбоновий пілінг? Як процедура 2 в 1 (антивіковий ефект і чистка), вона вирішує цілий спектр поширених проблем:

  • швидко відлущує, очищає й звужує пори (йдуть чорні точки й комедони);
  • вирівнює й освітлює колір обличчя;
  • коригує недоліки та вирівнює мікро- (той, який визначається на дотик) і макро-(видимий) рельєф шкіри;
  • освітлює пігментні плями;
  • прибирає сліди постакне (пряме показання до карбонового пілінгу);
  • зменшує ризик запалень (володіючи протизапальним ефектом, він знищує патогенні бактерії, відповідальні за прищі, й знижує накопичення жиру та бруду в порах завдяки налагодженій роботі сальних залоз);
  • усуває дрібні або більш виражені мімічні зморшки в залежності від насадок (наприклад, деякі апарати, такі як Alma Laser, дають можливість змінювати насадки для карбонового пілінгу й працювати з різною глибиною зморшок).

Особливо хороший карбоновий пілінг прми куперозі, для тих, у кого широкі пори, тьмяна шкіра й підвищена жирність. Він регулює pH-баланс і приводить в норму виділення шкірного сала. Відповідно пори звужуються, шкіра стає більш гладкою та сяючою, а обличчя позбавляється жирного блиску вже після першого сеансу. Може виконуватися на будь-якій частині тіла, в тому числі спині, сідницях і грудях.

читайте також

Карбоновий пілінг: результат до і після

Відразу після першого пілінгу миттєво вирівнюється колір обличчя й поверхня шкіри, а чорні точки незначно світлішають. Через тиждень, завдяки покращеній регенерації, чорні точки стають ще світлішими, при цьому пори помітно звужуються й не забиваються забрудненнями та косметикою, як раніше.

Скільки потрібно процедур карбонового пілінгу, щоб добитися ідеального ефекту і стійкого результату? Частіше ніж раз на тиждень карбоновий пілінг робити не можна. Оптимальним вважається курс з 7-8 процедур, тобто лікування розраховане на 2 місяці.

Чи боляче робити карбоновий пілінг

В цілому процедура безболісна. Але як і будь-який лазерний вплив, вона не може не відчуватися. Мабуть, з усіх лазерних процедур (а також пілінгів, шліфувань, у тому числі й хімічних) карбоновий пілінг найбільш щадний. Під час процедури виникають мінімально дискомфортні відчуття – від м’якого тепла до помірних поколювань на особливо чутливих ділянках (в індивідуальних випадках, наприклад, на скронях). Такий біль легко переноситься та не вимагає навіть місцевої анестезії.

Мабуть, головна особливість умовно дискомфортних відчуттів при карбоновому пілінгу – це клацання й мікровибухи, що трохи лякають. Але через 3-4 клацання до них звикаєш.

Догляд та відновлення після процедури

Перевага карбонового пілінгу – відсутність лущення й будь-якого дискомфорту після процедури. Відлущування відбувається непомітно й природно. В індивідуальних випадках можуть відчуватися стягнутість або підвищена жирність шкіри протягом кількох днів, поки шкіра оновлюється й перебудовується. Тому рекомендовано більше зволоження у домашньому догляді. І обов’язково нанесення сонцезахисного крему з SPF 30 або 50: після пілінгу шкіра стає чутливою до сонця.

У карбонового пілінгу немає періоду реабілітації. В цей же день можна не скасовувати свої справи й не забороняється наносити тональний крем, якщо це необхідно. Але краще утриматися на 1-2 дні.

Індивідуально локально може з’явитися легке почервоніння шкіри, яке проходить протягом 15 хвилин або години. Лікар-косметолог наносить на таку ділянку пантенол.

Протипоказання до карбонового пілінгу: кому не можна

Карбоновий пілінг не можна робити при акне в гострій фазі з гнійничковими елементами й герпесі. Спочатку потрібно нейтралізувати нагноєння, а потім шліфувати шкіру, вирівнюючи її рельєф. Не роблять карбоновий пілінг вагітним, жінкам з онкозахворюваннями та аутоімунними хворобами, в період лактації.

Що краще карбоновий пілінг або хімічний – альтернативи

Найближчою альтернативою вважається PRX-T33 хімічний пілінг. Так, PRX-T33 дає більш виражений результат за один сеанс. Але при цьому: суворо обмежений сезонністю (його можна проводити з жовтня по квітень); відрізняється більш тривалим і помітним відновленням; викликає трохи більше дискомфорту – при нанесенні хімічного розчину може відчуватися легке печіння.

Незважаючи на доступність наногеля, який використовується для процедури, карбоновий пілнг неможливо зробити в домашніх умовах. Адже сутність процедури – у впливі лазера на вуглецевий гель, який запускає процеси відновлення шкіри. Тому карбоновий пілінг вдома не роблять, а лише в спеціалізованих салонах, кваліфікованим майстром, використовуючи високотехнологічне обладнання.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також