Спринцювання ромашкою в ХХI столітті спричиняє масу протиріч. Одні жіночі лікарі впевнені, що нічого негативного в використанні настою ромашки для спринцювань немає, інші вважають процедуру щонайменше марною або навіть небезпечною. Оскільки тема спринцювання активно обговорюється на жіночих форумах, з’ясуємо, в яких випадках можна проводити спринцювання ромашкою, як це робити правильно і кому спринцювання ромашкою заборонено.
Спринцювання ромашкою: для чого, кому допомагає
Ромашка – універсальна лікарська рослина, багата на ефірні олії, каротин, вітамін С, олеїнову, саліцилову і стеаринову кислоти, дубильні речовини. Ромашка аптечна має протизапальні та антибактеріальні властивості. Важливо пам’ятати, що спринцювання ромашкою не замінить повноцінного лікування, це всього лише додатковий засіб.
В яких випадках може бути корисна ромашка для спринцювання?
- Спринцювання ромашкою при молочниці.
Молочницю провокують грибки роду Candida, жінка відчуває свербіння і печіння, спостерігаються сирнисті виділення. В цьому випадку спринцювання відваром ромашки допоможе очистити слизові оболонки, пригнічуючи активність мікроорганізмів, не спричиняючи сухості і подразнення.
- Спринцювання ромашкою при запаленні.
Запальний процес у піхві може мати інфекційне і неінфекційне походження. Спринцювання ромашкою допоможуть позбутися виділень, підвищують місцевий імунітет.
- Ромашка при циститі.
Спринцювання допомагають при сезонному загостренні циститу. Спринцювання ромашкою поєднують з ваннами для прогрівання.
- Спринцювання ромашкою при ерозії шийки матки.
При ерозії в легкій формі ромашка сприятиме загоєнню і перешкоджатиме інфікуванню слизових оболонок хвороботворними мікробами.
- Спринцювання ромашкою для зачаття і під час вагітності.
Твердження про те, що спринцювання аптечною ромашкою може бути ефективно для зачаття, – не більше ніж міф. Його «коріння» виходять з інформації про те, що зачаття найімовірніше тільки в умовах здорової мікрофлори піхви, тому для очищення необхідно спринцювання ромашкою. Гінекологи сходяться в протилежній думці: така процедура може тільки нашкодити. Категорично забороняється проводити спринцювання під час вагітності на будь-якому терміні, а також в період менструації. Будь-які трави можуть негативно позначитися на формуванні плоду і спричинити алергічну реакцію у майбутньої мами.
- Спринцювання ромашкою в задній прохід при геморої.
Відвар ромашки здатний усунути набряк і зняти спазм. Мікроклізми рекомендуються при хронічних запорах на фоні розширення вен кишківника.
Як заварити ромашку для спринцювання
Для приготування ромашки для спринцювання можна використовувати траву в фільтр-пакетах або розсипом. Купуйте все в аптеці, не варто збирати квіти самому або купувати сушену траву з рук.
Щоб заварити ромашку в фільтр-пакеті, залийте 2 шт. 100 мл крутого окропу. Дайте настоятися протягом 15 хвилин. Траву ромашки заварюють на водяній бані. Так, залийте 2 ст.л. квіток ромашки 200 мл окропу. Грійте на водяній бані 15 хвилин, через пів години процідіть відвар через марлю. Потім влийте в спринцівку, попередньо її продезинфікувавши (наконечники прокип’ятіть, а гумові трубочки протріть спиртом).
Відвар ромашки потрібно приготувати перед безпосереднім спринцюванням, щоразу заварюючи нову порцію. Набирайте в спринцівку теплий настій, 37-38°С.
Як робити спринцювання ромашкою в домашніх умовах
Спринцювання ромашкою краще проводити ввечері, перед тим як лягати спати. Техніка проведення спринцювання:
- ляжте у ванну, ноги зігніть у колінах і помістіть їх по обидва боки бортиків ванни (як варіант: сядьте навпочіпки або поставте одну ногу на узвишшя);
- розслабте м’язи піхви, введіть наконечник спринцівки усередину;
- обережно введіть відвар, не створюйте надмірного тиску, щоб не виходив сильний струмінь;
- не вводьте розчин в порожнину матки, інакше спровокуєте запалення;
- не проводьте спринцювання довше 15 хвилин;
- протріть зовнішні статеві органи чистим рушником після завершення процедури.
Незалежно від віку, робити спринцювання повсякденним гігієнічним ритуалом не можна. Щоденні спринцювання можуть завдати серйозного удару по мікрофлорі піхви, і вам доведеться довго її згодом відновлювати. Не слід спринцюватися ромашкою за наявності венеричних захворювань і гострих запалень піхви, а також під час маткових кровотеч, щоб не створити ефект ретроградної менструації.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!