У світі мультиплікації є кілька важливих дат, одна з них – день народження класика жанру – Волта Діснея. Геніальний мультиплікатор народився 5 грудня 1901 року в Чикаго. Дісней став творцем перших в історії кінематографа звукового і музичного мультфільмів, володів 26 статуетками «Оскар».
Мишеня Міккі Маус був створений в 1928 році, потім з різницею в два роки виникли собака Плуто, пес Гуфі та селезень Дональд Дак. За своє життя Волт Дісней встиг зробити дуже багато для дітей: він подарував їм дивовижний і чарівний світ казки. Доброї казки, в якій співчуття, вірність, відданість, доброта і бажання допомогти іншим завжди цінуються вище за все. На роботах Діснея виросло не одне покоління. І кращі фільми Disney – компанії, створеної майстром, зараз дивляться і люблять діти всього світу.
До дня народження відомого мультиплікатора Волта Діснея Beauty Hub підготував топ мультфільмів Дісней, створених під чуйним керівництвом геніального мультиплікатора. До списку кращих мультфільмів усіх часів увійшли історії про Білосніжку, Попелюшку, Пітера Пена, Піноккіо, Сплячу красуню, слоненятко Дамбо, оленя Бембі, далматинців.
«Білосніжка і сім гномів» (1937)
Перший повнометражний мультфільм студії Disney було випущено 1937 року. І це був перший кольоровий анімаційний фільм із голосом в історії кіно. Сюжет Волт Дісней взяв у братів Грімм. Казка про Білосніжку знайома багатьом поколінням з дитинства, але мультфільм допоміг візуалізувати картинку, а ще подарував багато прекрасних пісень.
«Дамбо» (1941)
Четвертий за рахунком повнометражний мультфільм однойменної компанії Діснея підкорив світ зворушливою історією слоненяти, який сумував за мамою. Це також був перший мультфільм Діснея, в якому дія відбувалася в реальності і зараз. Сюжет картини засновано на дитячій книжці Хелен Аберсон, проілюстрованій Гарольдом Пірло.
«Бембі» (1942)
Сюжет цього мультфільму травмував не одне покоління дітей, та й дорослих теж. Але Дісней ще постарався: оригінальна книга Фелікса Зальтена, за якою було знято «Бембі», куди більш похмурій. У ній безнадійність і смуток йдуть рука об руку. Мультфільм Діснея хоч і важкий, але в ній дивовижним чином поєднуються жорстока реальність, зворушлива чарівність, драматизм і доброта. Убивча комбінація. Дивитися мультфільм дійсно складно, але він вчить співчуттю до тих, хто не може про себе подбати.
«Попелюшка» (1950)
Історія про милу дівчину, яка, незважаючи всі життєві неприємності, завжди знаходить позитивні моменти і хороші якості у всіх. Сюжет казки знайомий усім, і мультфільм студії Disney вніс свою лепту в популяризацію історії Попелюшки. А пісні з анімаційного фільму знають і люблять багато з самого дитинства. До речі, в 2015 році студія, створена Діснеєм випустила повнометражний фільм «Попелюшка», який став ремейком мультиплікаційної картини.
«Пітер Пен» (1953)
Цей мультфільм став своєрідною межею, оскільки це остання стрічка, над якою разом працювали легендарні діснеївські «дев’ять старих». Тобто мультиплікатори і художники Лем Кларк, Оллі Джонстон, Уорд Кімболл, Мілт Каль, Марк Девіс, Ерік Ларсон, Джон Лоунсбері, Френк Томас і Вольфганг Райтерман. Саме вони визначили диснеївський стиль мультиплікації.
«Пітер Пен» – чудово динамічний мультфільм за мотивами популярної п’єси Дж. М. Баррі. До речі, цікавий факт: безсмертя цій картині забезпечив не персонаж Пітера Пена, а випущена Уолтом Діснеєм у світ фея Тинкербелл. За останні роки цифри продажів товарів із зображенням феї тільки зростають. Тому компанія Disney навіть запустила мультсеріал з крихітними чарівними феями, які схожі на Тинкербелл.
«Леді і Бродяга» (1955)
Перші малюнки до анімаційного фільму про спанієля було зроблено в 1937 році. Художник Джо Грант, легенда студії Disney, який працював над «Дамбо», «Білосніжкою» і «Піноккіо», запропонував Волту ідею мультфільму про собак і почав працювати над нею. Але проєкт відклали на цілих 12 років (Грант тоді пішов зі студії), коли нарешті прийняли рішення, що сюжет відповідає диснеївській концепції.
Так виникла зворушлива історія кохання двох абсолютно різних собак, які змушені протистояти жорстокості світу.
«Спляча красуня» (1959)
Мультфільм вважають одним з найбільш неоднозначних серед кращих диснеївських мультфільмів. Річ у тім, що «Спляча красуня» був найдорожчим анімаційним фільмом. Водночас він став провальним і приніс студії збитки. А сам Дісней вважав його особистою поразкою. Проте діти досі його обожнюють. Особливо актуальним мультфільм став після випуску його ремейка – фільму «Малефісента» з Анджеліною Джолі.
«Сто один далматинець» (1961)
Цей мультфільм відрізняється від усіх попередніх: в ньому помітно новий стиль Діснея. Волтер забуває про дитячі книжки з картинками і переходить до мультиплікаційного модернізму. Це був експеримент, і Дісней очікував, що його стиль будуть оплакувати, проте всі чудові персонажі «Сто одного далматинця» – від героїчних Понго і Періто до неперевершеною лиходійки Круелли де Віль – відповідають усім класичним критеріям студії. І вони настільки полюбилися глядачеві, що було створено мультсеріал, а через 30 років вийшла і повнометражна екранізація.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!