Історія створення
Я переїхав до Києва з Полтави в 2015 році. Цьому передували роки роботи арт-директором нічного клубу, де я організовував по 300 заходів на рік. Думав, піти працювати на ТБ, але спробувавши, зрозумів, що це не моє. Паралельно знайома відкрила перший магазин українських брендів у Полтаві та попросила допомогти створити подію для привертання до них уваги. З огляду на те, що раніше я вже неодноразово відвідував тижні моди в Києві, то виникла ідея створити подібний проєкт у рідному місті. Навесні 2016 року я організував перший сезон Poltava Fashion Days.
Поступово почав працювати в сфері PR, хоча на той момент і не усвідомлював цього до кінця. Хвиля замовлень, які почали все частіше до мене надходити, спровокувала створення Ladó Agency в серпні 2016 року. На початку нашої діяльності ми займалися всім, оскільки клієнти не знали, як елементарно зв’язатися з шоурумами, взяти участь у виставках, одягнути блогерів, знаменитостей. Та й взагалі гадки не мали, як вибудувати грамотний PR. Конкуренції на ринку практично не було, відповідно, замовлень було так багато, що ми просто з усіма не могли впоратися і відмовляли брендам.
У перший же рік відбулися значні для агентства події. З’явилися інвестори, і ми відкрили мультипростір Just in space. Через деякий час наші погляди мирно розійшлися. Моє агентство продовжило свою діяльність за наміченим шляхом, і завдяки цьому етапу я знайшов людей до своєї команди.
Перші труднощі та перші перемоги
Однією з основних труднощів у роботі завжди був мій вік. Об’єктивно я створив агентство, коли мені було 20 років. Не всі компанії та бренди готові були довіритися настільки юному засновнику і команді.
Інших особливих труднощів не виникало, тому що у мене було початкове розуміння правильної стратегії розвитку. Я консультувався і навчався у професіоналів цієї індустрії, починаючи від юридичних деталей до вміння вести переговори і комунікувати з колегами і замовниками. Всьому цьому я вчився до і продовжую вчитися сьогодні.
Перемог було чимало: моє агентство презентувало в Україні італійський бренд Nashi Argan, який сьогодні відомий багатьом і цінується клієнтами за високу якість, ми організовували святкування 200-річчя Veuve Clicquot Rose, 60-річчя Barbie, а ще в нашому житті було знайомство і вдала реалізація проєкту з Borjomi. Від першого дня ми співпрацюємо в PR-напрямі з брендом One by One – одним з найпопулярніших українських мас-маркет брендів на сьогодні.
Про співробітників і партнерів. Кейси успіху і провалу
Сьогодні в нашій команді всього семеро, більшість працюють тут понад двох років. Я намагаюся уникати плинності кадрів, адже розвиватися разом куди краще, ніж постійно навчати нових людей. Головна цінність агентства – це, звичайно ж, співробітники. Моя команда щодня стикається в роботі з десятками людей – редактори, клієнти, підрядники, і всі вони вимагають належного рівня спілкування і правильної комунікації. Мені важливо знати, що команда поділяє погляди агентства і підтримує принципи його діяльності.
Для мене найбільший показник успіху – наші клієнти, з якими ми співпрацюємо з першого дня вже практично 5 років. Це прекрасний показник довіри і професіоналізму, який не вимагає додаткових пояснень. Звичайно, ми проходили з клієнтами різне: були легкі та важкі часи, сумні та радісні етапи, той же локдаун, який змусив повністю змінити підхід до планування і роботи. Ми разом вчимося на власних помилках.
Не можу поділитися провальними кейсами. У глобальному розумінні кейса у нас їх немає. Є внутрішні проблеми, куди без них. Але всі вони вирішуються до запуску проєкту, і всі бачать красиву, зрозумілу картинку й історію. Жодного секрету тут немає. З неприємних ситуацій траплялося таке: ми неправильно звернулися до редактора на ім’я після зміни складу редакції одного з видань, і це найстрашніше, що було (сміється).
Бувало різне: знаходили помилки в релізах і публікаціях, плутали імена гостей, забували про щось важливе. Та й ще, зізнаюся, спочатку у нас траплялися не зовсім релевантні і значущі інфоприводи. Але наша сила в тому, що проблеми ми навчилися вирішувати швидко і потім довго сміятися один над одним.
2020 рік для Ladó Agency
Так, рік пекельно складний, що тут приховувати. Ми намагалися бути максимально лояльними до наших клієнтів, і питання зовсім не в фінансовій складовій. Проблема в тому, що наша робота будується на плануванні, а це останнім часом робити дуже складно. Важко, коли не розумієш, що може бути завтра, доводиться постійно міняти плани, клієнтам складно приймати рішення. Реалізація проєктів затягується через те, що не так легко вкладати гроші в масштабні ідеї, коли ситуація в країні та світі змінюється практично щогодини.
Незважаючи ні на що, цього року нам вдалося реалізувати дві дуже важливі ідеї: ми запустили власний онлайн-курс і кардинально змінили айдентику. Курс отримав неймовірний зворотний зв’язок і зібрав велику аудиторію. Ми були дуже раді, що вкладені зусилля були настільки позитивно оцінені. А нашого нового стилю ми чекали довго і маленькими кроками йшли до цієї мети. Шукали ідейних однодумців, які зрозуміють нас, вибирали кожну букву в новому лого і шрифтах і багато сперечалися про колірну схему майбутнього настрою всього агентства.
Що вийшло? Все. Карантин дозволив переглянути все: ставлення до клієнтів, до себе, до команди, список клієнтів. Дав можливість видихнути і придумати все наново. Очистили оточення від проєктів і людей, які не надихають. Ми і до цього завжди були дуже перебірливими в роботі, але зараз ще більше підняли планку і ретельніше почали вибирати проєкти для співпраці.
Плани на 2021 рік
Найбільш глобальний план – створити ідеальний пул брендів: великі міжнародні компанії, косметичні холдинги, з якими ми хочемо транслювати ідеї етичності й екологічності, сталого розвитку. У планах якомога частіше і голосніше транслювати соціально важливі місії через PR-просування наших проєктів. Обов’язково розвиватися і покращуватися, щоб підкорювати нові горизонти.
«Топ-5 порад від Ладика Костандяна»
Хочу почати з того, чого б я не радив робити) Не починати свій бізнес без бази знань і умінь. Не можна відкривати бар, не знаючи внутрішніх процесів. Не варто відкривати агентство зопалу, а спочатку повчитися у професіоналів, попрацювати з ними в їх брендах або компаніях і навчитися правильно відчувати індустрію.
- Бути чесним із самим собою.
- Робити все усвідомлено.
- Служити своєму вибору.
- Не робити порожніх проєктів і робити щось аби зробити.
Не розділяти життя на роботу й особисте життя, а бути постійно в процесі, який приносить задоволення. Це приходить тільки з часом. 😉
Підписуйся на нашу сторінку в Instagram і не пропускай найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!